Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-08, 02:50   #526
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cipricipri View Post
Si nu stiu ce au toti cu taximetristii ? E mare problema ca ei se baga,se grabesc si nu mai stiu ce? Tu poate te plimbi cu masina da el traieste din asta !
Tu ori esti taximetrist si te crezi mare sofer ,ori nu ai habar cum se circula in oras la amiaza in centru (unde stau taximetristi ciorchin)... Si da e mare problema ca se baga si ca se grabesc ...pentru ca din cauza lor mor oameni si se sparg masini (accidente nu furt)... si daca tot traiesc din asta ei sunt mai presus de lege de nu le respecta ? Cine ia pus sa se faca taximetristi ? sau nu-i duce capul sa faca altceva ... marog ,un permis se ia si cu 8 clase si daca se intampla sa-i apostrofezi risti sa te trezesti si cu masina sparta si cu ochii unflati ca la ei functioneaza efectul de turma (de boi) ... Si daca vrei sa te convingi te iau in masina intr-o zi de ex. o vineri pe la ora 14 cand mai si ploua si te fac o tura prin oras sa vezi cam ce fac taximetristii pe care-i lauzi tu asa de mult ... saraci de ei ...

Mai introduc in categoria de soferi indisciplinati :
-agentii (nu toti)
-curierii (nu toti)
-distribuitori de marfa (nu toti)

in general cei la care firma la care lucreaza nu a pus in spatele masinii un nr de telefon unde poti sa-i reclami daca nu sunt disciplinati in trafic ...

P.S. Am generalizat la faza cu taximetristi ca sa intelegi cum sta treaba cu ~80% din ei, dar exista si taximetristi, oameni cumsecade si care respecta regulile ,problema e ca sunt din ce in ce mai putini ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 11:09   #527
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Discutii despre orice!

Pai daca nu ma insel cipri e taximetrist , da nu cred ca asta conteaza, daca esti taximetrist poti fi si disciplinat. Si in mare e cam adevarat ce spune godless.
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 13:08   #528
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

si apoi sa nu plangi knd vezi asa ceva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lol.jpg
Views:	57
Size:	58.3 KB
ID:	514971  
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 14:19   #529
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Tu ori esti taximetrist si te crezi mare sofer ,ori nu ai habar cum se circula in oras la amiaza in centru (unde stau taximetristi ciorchin)... Si da e mare problema ca se baga si ca se grabesc ...pentru ca din cauza lor mor oameni si se sparg masini (accidente nu furt)... si daca tot traiesc din asta ei sunt mai presus de lege de nu le respecta ? Cine ia pus sa se faca taximetristi ? sau nu-i duce capul sa faca altceva ... marog ,un permis se ia si cu 8 clase si daca se intampla sa-i apostrofezi risti sa te trezesti si cu masina sparta si cu ochii unflati ca la ei functioneaza efectul de turma (de boi) ... Si daca vrei sa te convingi te iau in masina intr-o zi de ex. o vineri pe la ora 14 cand mai si ploua si te fac o tura prin oras sa vezi cam ce fac taximetristii pe care-i lauzi tu asa de mult ... saraci de ei ...

Mai introduc in categoria de soferi indisciplinati :
-agentii (nu toti)
-curierii (nu toti)
-distribuitori de marfa (nu toti)

in general cei la care firma la care lucreaza nu a pus in spatele masinii un nr de telefon unde poti sa-i reclami daca nu sunt disciplinati in trafic ...

P.S. Am generalizat la faza cu taximetristi ca sa intelegi cum sta treaba cu ~80% din ei, dar exista si taximetristi, oameni cumsecade si care respecta regulile ,problema e ca sunt din ce in ce mai putini ...
Da sunt si taximetrist si nu ma cred asa mare sofer si crede-ma ca am habar de cum se circula in oras si daca ai face taximetrie o zi poate ti-ai schimba parerea ,dar e mai usor sa vorbesti !
Si referitor la accidente nu cred ca taximetristii fac cele mai multe accidente crede-ma ! Hai ca nu mai am chef de povesti aiurea !
__________________
I spend most of my money on parts or petrol, the rest I waste
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ti-16v-bm.html
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 14:36   #530
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Tu ori esti taximetrist si te crezi mare sofer ,ori nu ai habar cum se circula in oras la amiaza in centru (unde stau taximetristi ciorchin)... Si da e mare problema ca se baga si ca se grabesc ...pentru ca din cauza lor mor oameni si se sparg masini (accidente nu furt)... si daca tot traiesc din asta ei sunt mai presus de lege de nu le respecta ? Cine ia pus sa se faca taximetristi ? sau nu-i duce capul sa faca altceva ... marog ,un permis se ia si cu 8 clase si daca se intampla sa-i apostrofezi risti sa te trezesti si cu masina sparta si cu ochii unflati ca la ei functioneaza efectul de turma (de boi) ... Si daca vrei sa te convingi te iau in masina intr-o zi de ex. o vineri pe la ora 14 cand mai si ploua si te fac o tura prin oras sa vezi cam ce fac taximetristii pe care-i lauzi tu asa de mult ... saraci de ei ...

Mai introduc in categoria de soferi indisciplinati :
-agentii (nu toti)
-curierii (nu toti)
-distribuitori de marfa (nu toti)

in general cei la care firma la care lucreaza nu a pus in spatele masinii un nr de telefon unde poti sa-i reclami daca nu sunt disciplinati in trafic ...

P.S. Am generalizat la faza cu taximetristi ca sa intelegi cum sta treaba cu ~80% din ei, dar exista si taximetristi, oameni cumsecade si care respecta regulile ,problema e ca sunt din ce in ce mai putini ...
da da da, taximetria este o meserie de viitor, si mai ales castigurile sunt imense. poti sa castigi si 200 ron pe usor. dar din care trebe sa dai vreo 50-60 ron la proprietarul masinii la care tu lucrezi ca sluga, dupa care trebe sa bagi combustibil de vreo 50 - 70 ron ca doar masina nu merge numai cu manele, mai bagi vreo 2 cafele, un pachet de tigari si ramai cu bani de un covrig la sfarsitul zilei.
dar intradevar TAXImetristi sunt niste soferi desavarsiti, 10 minute conduc dupa care 50 minute stau in statie si conduc la rece. Asa dar nu voi taximetristi sunteti buni soferi, ci restul participantilor la trafic carora le este mila si greata de voi.
__________________
puterea este nimic fara control
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 14:51   #531
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cipricipri View Post
Da sunt si taximetrist si nu ma cred asa mare sofer
Nici nu ai dece !!!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
dar intradevar TAXImetristi sunt niste soferi desavarsiti, 10 minute conduc dupa care 50 minute stau in statie si conduc la rece.
Good point !
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 15:04   #532
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

RMB, mi-a placut cum ti-ai parcat furia rosie aseara in fatza la oaza italiana . trebuia sa o pui langa mini-uri
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 15:20   #533
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

acolo are biroul la hotel
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 15:25   #534
soaarecu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 289
Default Re: Discutii despre orice!

[QUOTE=MephistoBM;1492953]RMB, mi-a placut cum ti-ai parcat furia rosie aseara in fatza la oaza italiana . trebuia sa o pui langa mini-uri [/QUOT

tot timpul asa isi parcheaza masina....si in legatura cu taximetristii mai sunt si oameni de treaba printre ei....si pana la urma suntem oameni si toti gresim si accidente se intampla tot timpul
soaarecu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 15:26   #535
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

poi acolo este locul meu de parcare. am audiente in fiecare seara de la 19 pana la 22. daca vrei iti fac programare la cabinetul meu.
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 15:29   #536
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
poi acolo este locul meu de parcare. am audiente in fiecare seara de la 19 pana la 22. daca vrei iti fac programare la cabinetul meu.
) cabinet de psihologie? ) cat ii sedinta? )
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 15:39   #537
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MephistoBM View Post
) cabinet de psihologie? ) cat ii sedinta? )
No-NO. este vorba despre M.I S.A si GURU. daca vrei sa devii membru iti trimit pe mail cererea. Oricum, multi de pe aceste form sunt membrii si acolo. ne mai trebuie inca 2 persoane sa facem o spirala mai micutza. daca vrei si poti, Poti sa vii cu o fata de exemplu. ? !
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 16:13   #538
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Cam asa ceva https://www.youtube.com/watch?v=fd8a6BJT2cc .....
...spirale, guru, chestii, e greu de povestit
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 18:10   #539
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
da da da, taximetria este o meserie de viitor, si mai ales castigurile sunt imense. poti sa castigi si 200 ron pe usor. dar din care trebe sa dai vreo 50-60 ron la proprietarul masinii la care tu lucrezi ca sluga, dupa care trebe sa bagi combustibil de vreo 50 - 70 ron ca doar masina nu merge numai cu manele, mai bagi vreo 2 cafele, un pachet de tigari si ramai cu bani de un covrig la sfarsitul zilei.
dar intradevar TAXImetristi sunt niste soferi desavarsiti, 10 minute conduc dupa care 50 minute stau in statie si conduc la rece. Asa dar nu voi taximetristi sunteti buni soferi, ci restul participantilor la trafic carora le este mila si greata de voi.
...
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 23:21   #540
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Cipricipri, sper sa nu o iei ca pe ceva personal. Mai ales ca nu ne cunoastriem, asa dar spor la TAXImetrie
M I V E C is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -