Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-10, 20:36   #631
FQ320

Stage 2
 
FQ320's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 28
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
vazut azi audi A8 sau a6 negru numaru e SSS bestie in toata regula:X:X:X:X:X
daca aia e bestie ! inseamna ca nu ai vazut masini care merg cu adevarat
FQ320 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:01   #632
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
vazut azi audi A8 sau a6 negru numaru e SSS bestie in toata regula:X:X:X:X:X
E a lui Morar ala de la antena 3 . L-am vaz in iarna la volanul masiniicu SSS la numar ! Unu negru!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:41   #633
55srt

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 66
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
E a lui Morar ala de la antena 3 . L-am vaz in iarna la volanul masiniicu SSS la numar ! Unu negru!
...s8 lu morar nu are nr sss, totusi insa e nr. de MM
55srt is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:43   #634
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by FQ320 View Post
daca aia e bestie ! inseamna ca nu ai vazut masini care merg cu adevarat
Tatae` nu te supara....e o bestie fatza de ce masini sunt in cluburile (RedLine , Urban , Dolar )......asa ca eu n am ce comenta.....masina e mortala jur...orice privire atraje asupra ei :X
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:56   #635
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
Tatae` nu te supara....e o bestie fatza de ce masini sunt in cluburile (RedLine , Urban , Dolar )......asa ca eu n am ce comenta.....masina e mortala jur...orice privire atraje asupra ei :X
Mai bine intreaba-l ce masina are el...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:57   #636
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Mai bine intreaba-l ce masina are el...
un fleac EVO!!

Last edited by razvyrulz; 28-02-10 at 22:02.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 22:06   #637
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Masini din Baia Mare

Atunci m-am tepat rau de tot la faza asta ))
Acum inteleg la ce s-a referit el cand a spus de masini care merg cu adevarat!
Mda, in cazul asta ii dau dreptate! Din pacate majoritatea celor care fac comentarii din astea au masina ce valoreaza cel mult ~15.000 E, si zic ca Audi A8 e o panarama. Din fericire, nu era si cazul omului de mai sus, deci ma simt nevoit sa imi cer scuze!

Last edited by eMH; 28-02-10 at 22:10.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 22:52   #638
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
E a lui Morar ala de la antena 3 . L-am vaz in iarna la volanul masiniicu SSS la numar ! Unu negru!
Anyway atunci oricum l-am vaz prin BM!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 08:57   #639
55srt

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 66
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Atunci m-am tepat rau de tot la faza asta ))
Acum inteleg la ce s-a referit el cand a spus de masini care merg cu adevarat!
Mda, in cazul asta ii dau dreptate! Din pacate majoritatea celor care fac comentarii din astea au masina ce valoreaza cel mult ~15.000 E, si zic ca Audi A8 e o panarama. Din fericire, nu era si cazul omului de mai sus, deci ma simt nevoit sa imi cer scuze!
.1. masina lui mircea merge bine de tot ...mai nou,
.2 daca discutia voastra a privit un s8, nu as fi asa de critic raportat la ~masini care merg cu adevarat~ pe autotrada...evo-ul/sti-ul va fi spulberat de s 8....
asa ca, entuziasmul lui mircea...va fi cel putin temperat, daca nu cumva stirbit, atunci cand va vb de astfel de masini....
...sunt o groaza de masini care merita respectul necesar..ce zici mircea?
55srt is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 09:08   #640
PhattBoy

Stage 4
 
PhattBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 198
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by 55srt View Post
.1. masina lui mircea merge bine de tot ...mai nou,
.2 daca discutia voastra a privit un s8, nu as fi asa de critic raportat la ~masini care merg cu adevarat~ pe autotrada...evo-ul/sti-ul va fi spulberat de s 8....
asa ca, entuziasmul lui mircea...va fi cel putin temperat, daca nu cumva stirbit, atunci cand va vb de astfel de masini....
...sunt o groaza de masini care merita respectul necesar..ce zici mircea?
De acord, cu 440+ hp si peste 500Nm, sa nu vorbim de multi ani de traditie si experienta inginerilor in spate, as spune ca un S8 este o masina 'adevarata'!
Oricum, nu se poate face comparatie din nici un punct de vedere intre un S8 si un EVO. Sunt doua lucruri total diferite. Eventual cu un MB S63 AMG.

BTW, frumoasa masina lui Mircea, sa o stapanesti sanatos, si drumuri bune!
__________________
Drifting as a way of life!?

PhattBoy is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 19:55   #641
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by FQ320 View Post
daca aia e bestie ! inseamna ca nu ai vazut masini care merg cu adevarat
ce fain iti pusca toba in frana de motor,te vad zilnic si de mai multe ori pe zi
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 20:13   #642
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Masini din Baia Mare

nu jtiam ca domnu` are EVO si face comparatie intre masina lui si audi.....oricum parerea mea Acel audi SSS e mortal la clasa lui :X:X:X:X
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 22:21   #643
FQ320

Stage 2
 
FQ320's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 28
Default Re: Masini din Baia Mare

Quote:
Originally Posted by 55srt View Post
.1. masina lui mircea merge bine de tot ...mai nou,
.2 daca discutia voastra a privit un s8, nu as fi asa de critic raportat la ~masini care merg cu adevarat~ pe autotrada...evo-ul/sti-ul va fi spulberat de s 8....
asa ca, entuziasmul lui mircea...va fi cel putin temperat, daca nu cumva stirbit, atunci cand va vb de astfel de masini....
...sunt o groaza de masini care merita respectul necesar..ce zici mircea?
Si eu zic ca merita respect dar nu cred ca o limuzina sportiva poate fi considerata bestie ,si eu ma uit dupa un s8 si admir o asemenea masina doar nu o consider bestie .Ce zici ?
FQ320 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 22:54   #644
Claudiumxg

Stage 5
 
Claudiumxg's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 310
Default Re: Masini din Baia Mare

nu e o bestie avand in vedere gabaritul si masa(handicap de handling) insa e un monstru avand in vedere ansamblul motor transmisie frane, si la regim de viteza mare si sustinut, pe autostarda nu prea are multi concurenti
Claudiumxg is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 00:13   #645
55srt

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 66
Default

Quote:
Originally Posted by FQ320 View Post
Si eu zic ca merita respect dar nu cred ca o limuzina sportiva poate fi considerata bestie ,si eu ma uit dupa un s8 si admir o asemenea masina doar nu o consider bestie .Ce zici ?
o si inca ce bestie mircea...ai sa o consideri...cand ai sa vezi ce dif mareeee e intre masina ta si a mea de altfel si acele bijuteri monstruoase....
mircea masina ta intre masini nu e bestie...e un pui...sper ca realizezi asta...ca altfel esti intr-o grava eroare in domeniul asta.....
asa ca poate ai o bestie intre gti-uri rs-uri si opc-uri insa la clasa mare cred ca nu joci...si din pacate s8 cam joaca....
e adev ca sunt concepte si filosofii diferite...insa nu uita mircea ca in zona masinii tale sa invart ttrs, s. 2000-urile ce sunt avioane...insa discutia poate e interminabila cam la fel ca cea cu evo vs. sti...asa ca e bine sa o lasam asa...insa totusi inainte de toate hai sa cascam ochii si sa vedem pe ce lume traim si unde ne aflam pozitionati in ea...evident automobilistic vorbind...eu zic ca e mai bine asa mircea ce zici?

mircea masina ta are o mare calitate care nu o poate pun la indoiala nimeni, in afara de a fi masina ta,...are un potential de upgradare foarte foarte mare...deci cu o suma considerabila de bani poate deveni o bestie...pana una alta...e o masina sport la care din copilarie visam...de fapt la sti, insa nici evo nu e departe de inima mea...
pt.tine, pt noi, ea e arma suprema gandindu-ne la zona, relieful si sportul care ne place, insa sa nu uitam ca pe lume exista arme absolute in toate sporturile cu motor...iar in raliuri...wrc-urile, acum s 2000-urile(care costa muuult) sunt acelea....nu sti si evo...sau cel putin, nu acelea configurate putin peste serie cum e a ta...
salutare!

Last edited by bogo4all; 03-03-10 at 11:47.
55srt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -