Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-01-10, 10:54   #61
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

bogo nu ne vorbim pe la spate..dar e ceva de banuit...170 ccp....e cam exagerat
cristi.mk4 is offline  
Old 24-01-10, 11:16   #62
jonny_rapp

Stage 5
 
jonny_rapp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

intradevar sa ajungi cu un motor aspirat de 1.8 de la 140 la 170 CP numai cu soft,evacuare si atmisie este cam absurd, plus de asta banuiesc ca are si ceva km parcursi, sfatul meu prietenesc cand mergi pe la cluj dai o fuga pana la dyno si vezi clar ce stie masina
__________________

ford focus 1.8 TDDI 90 CP
ford focus 1.8 TDCI 116 CP
mazda mx6 2.5 v6 165 CP
toyota celica 1.6 STI 105 CP
toyota celica 2.0 GTI 156 CP
nissan silvia s12 1.8 turbo
jonny_rapp is offline  
Old 24-01-10, 11:18   #63
Mimi17

Stage 3
 
Mimi17's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 135
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

imi pare rau daca sunt off-topic....da vad ca tot mai multi vor sa aiba un club al lor...nu mai bine ar fi doar un club in care sa fie toti cei din oras cu masinile modificate ori nu?
Mimi17 is offline  
Old 24-01-10, 11:30   #64
jonny_rapp

Stage 5
 
jonny_rapp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Mimi17 View Post
imi pare rau daca sunt off-topic....da vad ca tot mai multi vor sa aiba un club al lor...nu mai bine ar fi doar un club in care sa fie toti cei din oras cu masinile modificate ori nu?
da spui tu ceva interesant dar este foarte greu sa faci ca un intreg oras sa merga dupa niste reguli, asa cum poate ai observat fiecare dintre cluburi au regulamentul lor
jonny_rapp is offline  
Old 24-01-10, 12:15   #65
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

hade-ti sa va zic sa nu va tot intreabati atata! masina a fost adusa din TURCIA! este model 320 2.0 24v..motorasu intre timp l'am ajutat eu sa se defecteze...am achizitionat din spania un 318 cu 160si ceva de mii km la bord reali, asa l-am luat cu 172cp dupa cum mi-a spus si proprietaru masina trage foarte bine, nu prea da semne de cai putini...sunt curios si eu sincer sa fiu sa o pun pe test sa vad capacitatea lui adevarata!...asa ca nu judecati fara sa fiti judecat!...eu am zis ce am la el nu am zis k prin astea ia dat atata! ma intrebat nu mai stiu cine cred ca razvy ce are motorul iar eu iam raspuns!...alte intrebari! deci masina are putini km deocamdata
bujuKYL is offline  
Old 24-01-10, 12:19   #66
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

La fostea mea masina MFF , am avut evacuare calculata la mm de dany's service (foarte priceputi) + 200 euro finala magnaflow + cat racing , air intake complet , ambreiaj sport , bujii racing , si motorul cu mai putinic km si mai nou . si cu toate astea de la 170 hp am ajuns sa am 181 masurati in luna iulie pe dyno la cluj , de 2 ori . Deci daca tu ai luat masina din spania , sti bine ca aia sunt cocalari , ai vazut si la tuning'ul care il prezinta , normal ca pentru ei din chip + filtru + evacuare ai sute de cai .

Sorry pentru tine Buju dar cu daca chiar ai pe ea chip+soft+evacuare , hai sa zicem maxim 6-8 cai in plus in cel mai bun caz . Oricum motoarele 2.0 trag destul de bine
__________________
RRR Grup Baia Mare

Last edited by IonutzMFF; 24-01-10 at 12:22.
IonutzMFF is offline  
Old 24-01-10, 12:19   #67
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default

scuzati greselile pe care le-am vazut spunand mica povestioara!(pentru cei care stiu face doar misto si sa ii critice pe altii)

ionutz ai inteles gresit masina e luata din turcia, motorul este cel nou este doar luat de acolo!...si fata de noi sunt mult mai avansati cu tuningul sincer sa fiu sa nu se supere nimeni pe mine, dar la noi in tara se importa prostia si tuningul taranesc ai jenti, folie si 1000w si ai masina tuning! asa este in nenumarate cazuri!...cat despre masina mea zic si eu ce mi-a zis fostu proprietar si poate eu continui prostia lui sincer sa fiu! asa ca dupa ce-mi finalizezi planuriile ce le am cu masina mea am sa o duc la dyno sa vad cu adevarat si eu! ce am sub capota!!!...si app ionut ai mai nou un seria 5 TOU?

jur ca trage mai bine 1,8 is decat 2,0 ce l-am avut inainte!

Last edited by bogo4all; 24-01-10 at 22:23.
bujuKYL is offline  
Old 24-01-10, 13:02   #68
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
jur ca trage mai bine 1,8 is decat 2,0 ce l-am avut inainte!
poi ala de 2000 avea 150 cp ,asta 1800 is are 140 iar daca are 170 normal ca trage mai bine,nu ai sa ne areti o poza cu motorul?
__________________
botdriver is offline  
Old 24-01-10, 14:10   #69
jonny_rapp

Stage 5
 
jonny_rapp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

buju cand o sa fie legalele in vara sau mai repede vreau sa ma dau cu tine asa de curios, nu ca as avea cine stie ce reactor sub capota
jonny_rapp is offline  
Old 24-01-10, 14:26   #70
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

nujtiu dac buju va accepta provocarea lui jonny_rapp
cristi.mk4 is offline  
Old 24-01-10, 14:40   #71
Norbertinio
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 783
Member of:
[VW]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

De ce sa nu accepte?? Cel care pierde nu o sa moara! Sau va dati pe pink-uri??
Norbertinio is offline  
Old 24-01-10, 14:41   #72
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
scuzati greselile pe care le-am vazut spunand mica povestioara!(pentru cei care stiu face doar misto si sa ii critice pe altii)

ionutz ai inteles gresit masina e luata din turcia, motorul este cel nou este doar luat de acolo!...si fata de noi sunt mult mai avansati cu tuningul sincer sa fiu sa nu se supere nimeni pe mine, dar la noi in tara se importa prostia si tuningul taranesc ai jenti, folie si 1000w si ai masina tuning! asa este in nenumarate cazuri!...cat despre masina mea zic si eu ce mi-a zis fostu proprietar si poate eu continui prostia lui sincer sa fiu! asa ca dupa ce-mi finalizezi planuriile ce le am cu masina mea am sa o duc la dyno sa vad cu adevarat si eu! ce am sub capota!!!...si app ionut ai mai nou un seria 5 TOU?


Da , 5'arul e al meu . Normal ca turcii sunt mult mai avansati decat noi , la ce masini au , dar nu prea ii vedem nou . Sti ei sunt la ei in orient , au alte forumuri care nu sunt asa publice ca astea din europa sau america
IonutzMFF is offline  
Old 24-01-10, 15:06   #73
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Norbertinio View Post
De ce sa nu accepte?? Cel care pierde nu o sa moara! Sau va dati pe pink-uri??
ai grija ce vorbesti... doar eu ma dau pe pinkuri daca va dati intre voi trebuie sa-mi cereti mie voie prima data
dobro_c is offline  
Old 24-01-10, 15:14   #74
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Mimi17 View Post
imi pare rau daca sunt off-topic....da vad ca tot mai multi vor sa aiba un club al lor...nu mai bine ar fi doar un club in care sa fie toti cei din oras cu masinile modificate ori nu?
am vb cu trx23 ramane de vazut dak ne aliem sau nu..bafta
cristi.mk4 is offline  
Old 24-01-10, 15:40   #75
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: DOLAR RACER Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Mimi17 View Post
imi pare rau daca sunt off-topic....da vad ca tot mai multi vor sa aiba un club al lor...nu mai bine ar fi doar un club in care sa fie toti cei din oras cu masinile modificate ori nu?
nu se poate asa ceva pentru ca unii dintre noi au prea mult mandrie sau dusmanie sa faca ceva frumos in orasul asta...eu personal as fi de acord, indiferent de ce nume ar avea clubu sau cine ar fi "sefu`"
vlad_:P is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -