Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-05-09, 22:15   #286
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: 2 Faster More Show

Eu cred ca daca te treci intro grupa mai mica esti "fraer". (scuzati limbajul). Te fraeresti pe tine insuti. Ce rost are sa castigi la categoria B daca tu esti din C?

@ kony00: te rog sa scrii orasul din care esti inainte sa fi sanctionat. Multumesc pentru intelegere
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline  
Old 31-05-09, 22:16   #287
UnuFain

Stage 5
 
UnuFain's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 305
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by kony00 View Post
kiar ultima cursa a fost rs4 asta alb cu Viperu ala si la start la kam facut binisor , si avea si pe pista un avantaj . . . eu asa am vaz . . . nu sariti cu gura dc nu e asa , afara ploua dja TARE
a castigat rs4'le cursa aia ... cat despre eveniment un haos total, sunt dezamagit, nu are rost sa zic mai multe ca sa nu ma puna si pe mine sa organizez ca cica asta e ultima scuza.
__________________
Over is the beginning of under!!
UnuFain is offline  
Old 31-05-09, 22:21   #288
kony00

Stock
 
kony00's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 8
Default Re: 2 Faster More Show

Decat sa organizez un Haos mai bine nu-l organizez . . .
Treceau spectatorii dintr-o parte in alta ... ca la Noi in RO jandarmii priveau , cei de la Ukro cu masina lor de inghetata mai nu dormeau . . . JALE
Apropo o intrebare pt organizatori : Unde au fost Drifturile ?
sau era vb despre cele 2 skyline-uri ???
sau era vb despre Tzaranu cu M3 de america sau corvettul Galben. . . MARII smekerii care rup Cabluri . . .

Last edited by kony00; 31-05-09 at 22:24.
kony00 is offline  
Old 31-05-09, 22:22   #289
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
Eu cred ca daca te treci intro grupa mai mica esti "fraer". (scuzati limbajul). Te fraeresti pe tine insuti. Ce rost are sa castigi la categoria B daca tu esti din C?

@ kony00: te rog sa scrii orasul din care esti inainte sa fi sanctionat. Multumesc pentru intelegere
sa nu intelegi gresit....nu am trisat...am motor 1.4 66 kw si am fost in Gr A 75-100 HP, dar ziceam asa ...ca lipsa de interes....nu a interesat pe nimeni....ce a scris omu in formular, in sensu sa verifice cineva...si mai mult ca sigur au fost si care au trisat......dar asta e treaba lor vb ta......se mint singuri
sa fie sanatosi
__________________
Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

http://topografie-cadastru-geodezie-...re.blogspot.ro
huber_bm is offline  
Old 31-05-09, 22:22   #290
PhattBoy

Stage 4
 
PhattBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 198
Default Re: 2 Faster More Show

Vb cuiva ce a postat mai inainte, a fost OK (pentru spectatori), cat despre participanti, mai putin, parerea mea. Cei mai dezavantajati mi s-au parut cei din primele grupe (A, B, C...). Vorba aia, or fi avand ei caluti mai putini, dar ei au reprezentat majoritatea, deci, ei au adus aportul major de incasari (facem exceptie de spectatori). In intervalul 10-14 garantez eu ca vremea a fost acceptabila, fiindca eram acolo, si NU a plouat. Deci se putea face ceva...
Si faza asta tot nu am inteles-o... pui un regulament tehnic de participare, si pana la urma, se respecta din el... nimic. Din ce am vazut, te bagau dupa ce declarai tu, nu mai venea nici dreq sa te verifice. Asa ca, daca aveai chef sa fii "jmecher", ziceai ca ai motor de 72 de ponei, cand tu ai 90 sau chiar 100. Nu stiu... Daca tot asa a fost sa fie, trebuiau sa lase naibii fara timpi si prostii... knockout style... start la semafor, 2 run-uri, primul la finish castiga. Ai pierdut startu? Problema ta! L-ai furat? Stai jos tura asta... Si mergi asa pana in finala...
Si, apropo, dupa ce naiba mai platesti firma de ordine? Sa faca ce? Pai, la un moment dat, eu tineam frumos paru de care era legata sfoara aia sa nu cada, si faceam extensii la gat sa vad ceva... ca deh, eu sunt baiat corect si sa ma comport frumos. Si restu, ca la tara... adevaratii conneiseur-i se imbulzeau si bagau/scoteau diferite organe la jandarmi si UKRO-isti. Domnii de la UKRO, la randul lor, se mai cinsteau cu cate un paharel de ceva licoare rosie... si nu cred ca era sirop de visine!
Sa speram pentru mai bine in viitor... desi de la multi participanti am auzit ca repede nu mai trec pe la noi... pacat!

P.S. Felicitari pentru Rotar, m-a impresionat... si pentru 61 VAL, care chiar nu ma asteptam sa mearga asa frumos!
__________________
Drifting as a way of life!?

PhattBoy is offline  
Old 31-05-09, 22:23   #291
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: 2 Faster More Show

erau vorba de acele 2 skyline-uri... la inceput au facut ceva... dar in rest nu au mai intrat. Atat stiu eu :P

Quote:
Originally Posted by huber_bm View Post
sa nu intelegi gresit....nu am trisat...am motor 1.4 66 kw si am fost in Gr A 75-100 HP, dar ziceam asa ...ca lipsa de interes....nu a interesat pe nimeni....ce a scris omu in formular, in sensu sa verifice cineva...si mai mult ca sigur au fost si care au trisat......dar asta e treaba lor vb ta......se mint singuri
sa fie sanatosi
nu era vb despre tine in acel post al meu... Era vorba despre acela care o face.
norbi_bidi is offline  
Old 31-05-09, 22:25   #292
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: 2 Faster More Show

o daaaaa.....si VAL....mama ce mergea..NICE...felicitari !
huber_bm is offline  
Old 31-05-09, 22:27   #293
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: 2 Faster More Show

skyline a lui GO FAST "keisuke" e pt drift nu pt liniutze.....si a fost nasol cand sa dat el ploua si erau numai belti
huber_bm is offline  
Old 31-05-09, 22:28   #294
kony00

Stock
 
kony00's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 8
Default Re: 2 Faster More Show

[QUOTE=PhattBoy;2368819]Daca tot asa a fost sa fie, trebuiau sa lase naibii fara timpi si prostii... knockout style... start la semafor, 2 run-uri, primul la finish castiga. Ai pierdut startu? Problema ta! L-ai furat? Stai jos tura asta... Si mergi asa pana in finala...
QUOTE]

era cu mult mai OK
kony00 is offline  
Old 31-05-09, 22:30   #295
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by PhattBoy View Post
Sa speram pentru mai bine in viitor... desi de la multi participanti am auzit ca repede nu mai trec pe la noi... pacat!
Ca nu mai trec pe aici e una. Dar nu se va mai face ceva de genu peaici. Si biletul s-a scumpit din cauza aeroportului. Daca aeroportul nu cerea atata pentru chirie nici taxa nu era asa mare. Cum s-a mutat acel show de motoare in bucuresti in loc sa fie la baia mare, asa se vor muta sau nu se vor mai face nici altele din vina aeroportului. Satu mare ne va da clasa
norbi_bidi is offline  
Old 31-05-09, 22:31   #296
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: 2 Faster More Show

si eu sunt de aceasi parere cu timpi.....

iar despre pretu pt aeroport nu cred ca sa scumpit peste noapte ca sa zici una si ceri alta pe cand vine lumea la show....
huber_bm is offline  
Old 31-05-09, 22:39   #297
PhattBoy

Stage 4
 
PhattBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 198
Default Re: 2 Faster More Show

Sincer? Prefer sa merg pana la SM si sa fie biletu cat zice pe afis, si sa inceapa la ora X, cum e in program...
De exemplu, eu am venit cu 50 de lei la mine, ca am luat cu fata tigari, suc si ceva de mancare din oras... si ma gandeam ca oricum n-am pe ce cheltui mai mult de 15 lei cat imi raman! Cand colo, hopa 20 de lei biletu... si inca 5 pt parcarea in incinta aeroportului, pac 10 lei in plus! Si ca asta s-a stabilit la intalnirea de vineri sau sambata, am fost vineri la 21.30 in parcare cu Huber, si eram o mana de oameni... am stat 15-20 de minute si am plecat. Am si alte treburi de facut, si nu intotdeauna am timp sa verific forumul sa vad noutatile... Asa ca, daca ai zis ca e 15 ron, asa trebuia sa fie biletul! Sa nu mai zic ca bilet am primit doar pe 40 ron... parcarea e pe NeVe-u, cum se zice? Si nu am zis ca sa fiu rau, ci numai ca nu s-a mai zis...
S-auzim numai de bine!
PhattBoy is offline  
Old 31-05-09, 22:59   #298
bilutza

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by huber_bm View Post
sa nu intelegi gresit....nu am trisat...am motor 1.4 66 kw si am fost in Gr A 75-100 HP, dar ziceam asa ...ca lipsa de interes....nu a interesat pe nimeni....ce a scris omu in formular, in sensu sa verifice cineva...si mai mult ca sigur au fost si care au trisat......dar asta e treaba lor vb ta......se mint singuri
sa fie sanatosi
ba baiatule cand o sa te apuci de organizat mai vb ok ... pana atunci gura mica pt ca nu tu teai strofocat ca sa incepi cursele pe o zi ca si cea de azi si noi suntem bucurosi ca au apucat sa se dea toate masinile , tu chiar crezi ca am avut noi timp mai verificam ce au masinile sub capote cand eram deja in intarziere cu vreo 2 ore
bilutza is offline  
Old 31-05-09, 23:02   #299
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by bilutza View Post
ba baiatule cand o sa te apuci de organizat mai vb ok ... pana atunci gura mica pt ca nu tu teai strofocat ca sa incepi cursele pe o zi ca si cea de azi si noi suntem bucurosi ca au apucat sa se dea toate masinile , tu chiar crezi ca am avut noi timp mai verificam ce au masinile sub capote cand eram deja in intarziere cu vreo 2 ore
bun, si de ce era intarzierea? din vina noastra?
nu era vb ca nu s-a depus efort, era vorba ca nu a iesit ce sa dorit
felicitari...s-au dat toate masinile

Last edited by huber_bm; 31-05-09 at 23:05.
huber_bm is offline  
Old 31-05-09, 23:07   #300
dj.basss

Stage 2
 
dj.basss's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 46
Member of:
[Opel]
Default Re: 2 Faster More Show

da ai dreptate bani p parcare masina sii unde sunt ca bilet nu era intru cu masina in care sunt 3 persoane si platesc 65ron si primesc 2 bilete de pe care daca adunai suma era 40ron si ne plangem ca e scump aeroportu.............. si de restu nu mai vb program aiurea si organizare f nasoala La mai bn pt alta data
dj.basss is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -