Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHRYSLER/DODGE/JEEP > Alte discutii CHRYSLER/DODGE/JEEP

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-06, 23:12   #16
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

Mie unu sincer nu imi prea place fatza lui,si park seama putzin cu jeepul acela mercedes sau ma insel eu????...



In loved with bmw
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 14-07-06, 10:50   #17
St3FaN

Stage 5
 
St3FaN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 476
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

mafia car arata bine mai mergea putin rotunjita !
St3FaN is offline   Reply With Quote
Old 15-07-06, 13:14   #18
bizkuite

Stage 4
 
bizkuite's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 203
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

WoW, ce tank, imi plac formele patratzoase
camera de lux pe roti, acolo cu 2 gagici... orgie
bizkuite is offline   Reply With Quote
Old 15-07-06, 14:25   #19
fratzika


Stage 5
 
fratzika's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,135
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

....jumate Hummer,jumate Cheroke.....oricum arata super bine....din orice directie ai privi....
fratzika is offline   Reply With Quote
Old 15-07-06, 16:25   #20
Florin D

Stage 3
 
Florin D's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 128
Member of:
[VW]
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

Bunutz... vad ca se cam cam inspira lumea dupa H2.
Asta e tot pentru arat, si trage plugul cot la cot cu Hummerul .
Florin D is offline   Reply With Quote
Old 15-07-06, 19:57   #21
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

Daca il parchezi langa un Hummer, Nea' Ion de la coltz va zice k e aceeasi masina. Dar nu e chiar asa.Jeep-ul vad k e diesel ceea ce la Hummer nu stiu k au( parca H1 dak nu ma insel). Oricum Jeep-ul arata destul de impunator ...ca orice masina americana cu pretentii.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-06, 20:13   #22
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

Quote:
Originally Posted by dexter_20
Daca il parchezi langa un Hummer, Nea' Ion de la coltz va zice k e aceeasi masina. Dar nu e chiar asa.Jeep-ul vad k e diesel ceea ce la Hummer nu stiu k au( parca H1 dak nu ma insel). Oricum Jeep-ul arata destul de impunator ...ca orice masina americana cu pretentii.
H1 e Diesel, cu motor de camion, 170 CP fara turbo si 195 CP cu turbo

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 17-07-06, 20:22   #23
Ghost_Racer

Stage 2
 
Ghost_Racer's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 64
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

botul aduce un pic cu o incrucisare intre hummer h2 si lincoln navigator. ar sta bine pe niste croame mari. iar in spate ar merge niste woofere
Ghost_Racer is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 20:25   #24
r3sp3cT

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 154
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

Super tare !!! Stil si elegantza
r3sp3cT is offline   Reply With Quote
Old 08-11-06, 22:30   #25
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Jeep Commander modificat de Startech

cred ca nici pretu nu este mai prejos !!! masina ultra belea !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 11:25   #26
hugovictor

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1
Wink Re: Jeep Commander modificat de Startech

Salut pe toata lumea ! Eu sint posesorul unei astfel de "bestii", si sint chiar a -II- a masina cumparata in Italia, cind a aparut in 2006! In prezent am peste 135 mii de Km la bord,(din care , cel putin 100 mii pe RO !), am schimbat putin fata, in sensul, nu propriu-zis de "tunning", ci de,.."adaugat" cite ceva (jucind intre negru si cromat) pe masina (cu bun gust) astfel incit am fost felicitat chiar si de Politie, in IT, SLO,HU si RO. Te poti juca cu "diamante" adezive ,LED-uri, diverse gadget-uri, si cu cromaturi,...in rest,...nu prea se merita ! Are motor de Mercedes (eu o am CRD -pe motorina), si un demaraj,...de dai clasa la orice masina pe benzina. Motor de 3 mii cc, consum mixt : 10,6 L /1oo Km (la mine,verificat!).Automata,7 locuri, extrem de fiabila !Cauciucurile originale ("Good Year") m-au tinut foarte bine circa 110 mii de Km. Pret: 60 mii de Euro- full options. Am mai pus (in timp) pe masina : TV-DVD si antena aerial,incarcator solar pentru baterie(este mare consumatoare de energie,avind baterie de 800 mA),detector radar(numai pentru RO !),GPS (Un PDA), Bluetooth,am dotat-o cu disp. impotriva adormitului la volan, detector de alcool (nu beau, dar acum se opreste automat daca urca cineva baut in masina !),si diverse alte "chestii" utile la drum lung.In rest, are cam de toate de serie !Ce sa va spun ? Satisfactie maxima ! Are o mica "problema": fiind automatica, se duc repede placutele de frina si discurile. Pe fata, am schimbat placutele la 65 mii de Km, iar acum, pe spate, le am la circa 80 % uzura. Data viitoare, cind voi schimba placutele pe fata, trebuiesc schimbate si discurile,...ca-s cam duse ! Ce-mi mai doresc la ea ? Pai,...sa fac ceva tunning ! Mai precis, cromare la oglinzi, cromare praguri,dotare scaune fata cu disp. de masaj(fiind din piele,si cu incalzire, trebuie sa pui ceva "mobil),si ceva la esapament(poate chiar ca in foto de mai sus !).As schimba si gentile , desi sint multumit si de ele originale (ca in foto), si ... eventual ceva la interior(LED-uri,decorare bord,etc.). In rest, chiar ca nu ai ce sa faci ! Are tot.Eu stiu ? Aveti ceva idei ? Multumesc anticipat !
hugovictor is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -