Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Alte discutii ROVER - MG

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-05, 11:32   #1
razvand83

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 144
Default caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

ma gandeam sa imi iau masina asta

acum am auzit mai multe despre ea
unele bune altele rele

poate mai e careva care mai stie cateva despre masina

si bune si rele
__________________
lancia delta 1600 GT i.e.
razvand83 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-05, 13:59   #2
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

seamana cumva cumva cu opel astra
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 08-07-05, 14:59   #3
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Model invechit,nu merita banii.
Rover a dat faliment.
De banii aia ia-ti Clio RS,Leon 1.8T,Octavia RS,206 RC (ma rog,asta e discutabil ).
Race is offline   Reply With Quote
Old 08-07-05, 15:02   #4
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

sa mai discutat shi inka se discuta
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=8950

daca vrei sa vezi la lucru un mg vino duminika la extreme show cv shi te dau io cu unu
__________________
leh
Mondeo is offline   Reply With Quote
Old 10-07-05, 20:08   #5
razvand83

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 144
Default

merci mult nu stiam si am cautat dar nu am gasit nimik
razvand83 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 08:28   #6
Alinutz

Stock
 
Join Date: May 2006
Posts: 3
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

am eu de vinzare unul,verde metal,supe frumoasa,jante 17,8700 de euro.2002 si 55 de mii de km.masina este belea.am auzit multe pareri despre ea,insa cind va urcati la volan uitati de toto ce ati auzit si incepe distractia!
Alinutz is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:03   #7
Alinutz

Stock
 
Join Date: May 2006
Posts: 3
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

Quote:
Originally Posted by Race
Model invechit,nu merita banii.
Rover a dat faliment.
De banii aia ia-ti Clio RS,Leon 1.8T,Octavia RS,206 RC (ma rog,asta e discutabil ).


Un reply simplu....

Pe sprinturi mg zr face golf 5 gti...e o parere profesionala,nu parerea mea ce poate parea subiectiva...

btw,rover nu a dat faliment...bullshits...

si o intrebare pt tine...ai condus vreodata o asemenea masina?
Alinutz is offline   Reply With Quote
Old 01-07-06, 22:54   #8
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

Quote:
Originally Posted by razvand83
ma gandeam sa imi iau masina asta

acum am auzit mai multe despre ea
unele bune altele rele

poate mai e careva care mai stie cateva despre masina

si bune si rele

eu am avut un zr 120,si sincer e super bun k performanta,si k design,dar e super prost finisat si niste materiale de cea mai proasta calitate.Si am scapat si greu de el.L-am vandut dupa 2 ani la jumate de pret,10000km,model 2003,10000E.Cat despre service,dc il iei de nou o sa te duci la automobile bavaria la service si o sa-ti faci numai nervi cu dobitocii aia.
babygirl_nwa is offline   Reply With Quote
Old 10-07-06, 00:54   #9
fox_golf

Stage 2
 
fox_golf's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

SAL.. NULT SUCCES DAR NU UITA UN LUCRU ROVER A FOST DECLARAT FALIMENTAR ACUM 2 ANI....... EU ZIC SA TE MAI GANDESTI.
fox_golf is offline   Reply With Quote
Old 27-07-06, 14:41   #10
ovidiu.

Stage 3
 
ovidiu.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 156
Default mg zr 160

numai pentru cei care au asa ceva,
am si eu o rugaminte:
imi puteti spune cum sant ca masina(durabile, fiabile, cam cat consuma si daca au ceva bube).
intentionez sa cumpar una si nu prea stiu despre ele mare lucru.
multumesc.
las si un id de messenger, poate putem vb mai pe larg
ovidiubalazs
ovidiu. is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 07:44   #11
ovidiu.

Stage 3
 
ovidiu.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 156
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

multumesc mult pentru pareri
cred ca o sa ma indrept spre o alta marca
banuiesc ca piesele de schimb sant foarte scumpe
ovidiu. is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 10:33   #12
19 16v

Stage 3
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 117
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

este super masina.....am avut peste 40 masini......este un kart pentru oameni mari....super belea motorul este impecabil.....la banii astia nu iti poti lua altceva mai bun......
19 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-07-08, 21:52   #13
alexandrescu_adrian

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 94
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

asa este, 160 cai in 800 de kg , gandeste'te ala care ziceai de skoda, astea nemtesti 1.8 turbo au 150 cp mg zr are 160 cp din 16 v. deci logic ca mai cedeaza ca snt solicitate, ptr cine nu are sau vb aiurea, ciocu mic si joc de glezne=)))
alexandrescu_adrian is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 11:00   #14
alex MG ZR 160

Stage 5
 
alex MG ZR 160's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

ai 160 cp pe 1180 kg . nu mai aberati cu date tehnice aiurea.
alex MG ZR 160 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 11:16   #15
arrowhead

Stage 3
 
arrowhead's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 109
Default Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai

Asa ma gandeam si eu ca are roverul meu 1100 kg gol , deci...
Intr-o alta ordine de idei este masina buna , dac ai grija de ea nu tre sa mergi la service , daca nu schimbi numai pe rosu nu o sa ai probleme cu motorul, piese se gasesc daca stii unde sa cauti , si nu sunt scumpe , mecanica este similara cu honda civic (cel putin parti din trenul de rulare )
Nu se mai fabrica e adevarat, dar asta nu trebuie sa te impiedice sa iti iei un mg . Daca pretul e bun si masina nu a fost lovita si poti sa o verifici amanuntit merita sa-ti iei pentru senzatia de la semafor cand raman ceilalti cu gura cascata ....cand apesi pedala.
Offtopic Am observat cum sunt unii oameni , le place sa comenteze , sunt comentatori de meserie , e adevarat ca nu au nimic de spus dar trebuie sa posteze , se uia la roata de rezerva si alte mizerii unde review-urile se fac pe bani grei , nu au condus niciodata masina respectiva sau una similara dar sunt doctorul stie tot si tre sa-si dea ai cu parerea si ii auzi " mizerie domle au dat faliment sa nu-ti iei " sau alte replici din astea . Eu daca nu stiu nu scriu , mi se pare normal . Eu am reparat masina cu cateva sute de euro si mi-au venit piesele de pe o zi pe alta deci iarasi o minciuna ca nu gasesti piese si sunt scumpe . In Romania in 2008 daca ai cap gasesti orice . Nimeni nu ia in calcul solutia cea mai simpla , apropos de piese . ITI VIN IN 5 ZILE DIN MAREA BRITANIE LA JUMATE DE PRET DECAT IN ROAMNIA . Trebuie sa stii unde sa cauti si sa ai MASTERCARD.
In concluzie : masinile astea nu sunt pentru toata lumea deci cei care nu sunt 100% convinsi de marca asta si de masina , luati ca tot poporul opel vw si skoda , mai veche , cu mai multi km , mai scumpa si mai lenesa , dar intrati in curent ca doar daca are si vecinu de ce sa nu-mi iau si eu .....
arrowhead is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -