08-07-05, 11:32
|
#1
|
Stage 3
Join Date: Jan 2005
Posts: 144
|
caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
ma gandeam sa imi iau masina asta
acum am auzit mai multe despre ea
unele bune altele rele
poate mai e careva care mai stie cateva despre masina
si bune si rele
__________________
lancia delta 1600 GT i.e.
|
|
|
08-07-05, 13:59
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
|
seamana cumva cumva cu opel astra
|
|
|
08-07-05, 14:59
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 878
|
Model invechit,nu merita banii.
Rover a dat faliment.
De banii aia ia-ti Clio RS,Leon 1.8T,Octavia RS,206 RC (ma rog,asta e discutabil  ).
|
|
|
08-07-05, 15:02
|
#4
|
|
Extreme Racing Member
 Stage 5
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of: [Extreme Racing] [PARTICIPANT CURSE] [Opel]
|
sa mai discutat shi inka se discuta
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=8950
daca vrei sa vezi la lucru un mg vino duminika la extreme show cv shi te dau io cu unu
__________________
leh
|
|
|
10-07-05, 20:08
|
#5
|
Stage 3
Join Date: Jan 2005
Posts: 144
|
merci mult nu stiam si am cautat dar nu am gasit nimik
|
|
|
05-05-06, 08:28
|
#6
|
Stock
Join Date: May 2006
Posts: 3
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
am eu de vinzare unul,verde metal,supe frumoasa,jante 17,8700 de euro.2002 si 55 de mii de km.masina este belea.am auzit multe pareri despre ea,insa cind va urcati la volan uitati de toto ce ati auzit si incepe distractia!
|
|
|
07-05-06, 23:03
|
#7
|
Stock
Join Date: May 2006
Posts: 3
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
Quote:
|
Originally Posted by Race
Model invechit,nu merita banii.
Rover a dat faliment.
De banii aia ia-ti Clio RS,Leon 1.8T,Octavia RS,206 RC (ma rog,asta e discutabil  ).
|
Un reply simplu....
Pe sprinturi mg zr face golf 5 gti...e o parere profesionala,nu parerea mea ce poate parea subiectiva...
btw,rover nu a dat faliment...bullshits...
si o intrebare pt tine...ai condus vreodata o asemenea masina?
|
|
|
01-07-06, 22:54
|
#8
|
Stage 3
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
Quote:
|
Originally Posted by razvand83
ma gandeam sa imi iau masina asta
acum am auzit mai multe despre ea
unele bune altele rele
poate mai e careva care mai stie cateva despre masina
si bune si rele 
|
eu am avut un zr 120,si sincer e super bun k performanta,si k design,dar e super prost finisat si niste materiale de cea mai proasta calitate.Si am scapat si greu de el.L-am vandut dupa 2 ani la jumate de pret,10000km,model 2003,10000E.Cat despre service,dc il iei de nou o sa te duci la automobile bavaria la service si o sa-ti faci numai nervi cu dobitocii aia.
|
|
|
10-07-06, 00:54
|
#9
|
Stage 2
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
SAL.. NULT SUCCES DAR NU UITA UN LUCRU ROVER A FOST DECLARAT FALIMENTAR ACUM 2 ANI....... EU ZIC SA TE MAI GANDESTI.
|
|
|
27-07-06, 14:41
|
#10
|
Stage 3
Join Date: Mar 2006
Posts: 156
|
mg zr 160
numai pentru cei care au asa ceva,
am si eu o rugaminte:
imi puteti spune cum sant ca masina(durabile, fiabile, cam cat consuma si daca au ceva bube).
intentionez sa cumpar una si nu prea stiu despre ele mare lucru.
multumesc.
las si un id de messenger, poate putem vb mai pe larg
ovidiubalazs
|
|
|
31-07-06, 07:44
|
#11
|
Stage 3
Join Date: Mar 2006
Posts: 156
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
multumesc mult pentru pareri
cred ca o sa ma indrept spre o alta marca
banuiesc ca piesele de schimb sant foarte scumpe
|
|
|
07-07-08, 10:33
|
#12
|
Stage 3
Join Date: Feb 2007
Posts: 117
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
este super masina.....am avut peste 40 masini......este un kart pentru oameni mari....super belea motorul este impecabil.....la banii astia nu iti poti lua altceva mai bun......
|
|
|
15-07-08, 21:52
|
#13
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 94
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
asa este, 160 cai in 800 de kg , gandeste'te ala care ziceai de skoda, astea nemtesti 1.8 turbo au 150 cp mg zr are 160 cp din 16 v. deci logic ca mai cedeaza ca snt solicitate, ptr cine nu are sau vb aiurea, ciocu mic si joc de glezne=)))
|
|
|
16-07-08, 11:00
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
ai 160 cp pe 1180 kg . nu mai aberati cu date tehnice aiurea.
|
|
|
16-07-08, 11:16
|
#15
|
Stage 3
Join Date: Apr 2008
Posts: 109
|
Re: caiut si eu niste pareri despre mg zr 1,8 160 cai
Asa ma gandeam si eu ca are roverul meu 1100 kg gol , deci...
Intr-o alta ordine de idei este masina buna , dac ai grija de ea nu tre sa mergi la service , daca nu schimbi numai pe rosu nu o sa ai probleme cu motorul, piese se gasesc daca stii unde sa cauti , si nu sunt scumpe , mecanica este similara cu honda civic (cel putin parti din trenul de rulare )
Nu se mai fabrica e adevarat, dar asta nu trebuie sa te impiedice sa iti iei un mg . Daca pretul e bun si masina nu a fost lovita si poti sa o verifici amanuntit merita sa-ti iei pentru senzatia de la semafor cand raman ceilalti cu gura cascata ....cand apesi pedala.
Offtopic Am observat cum sunt unii oameni , le place sa comenteze , sunt comentatori de meserie , e adevarat ca nu au nimic de spus dar trebuie sa posteze , se uia la roata de rezerva si alte mizerii unde review-urile se fac pe bani grei , nu au condus niciodata masina respectiva sau una similara dar sunt doctorul stie tot si tre sa-si dea ai cu parerea si ii auzi " mizerie domle au dat faliment sa nu-ti iei " sau alte replici din astea . Eu daca nu stiu nu scriu , mi se pare normal . Eu am reparat masina cu cateva sute de euro si mi-au venit piesele de pe o zi pe alta deci iarasi o minciuna ca nu gasesti piese si sunt scumpe . In Romania in 2008 daca ai cap gasesti orice . Nimeni nu ia in calcul solutia cea mai simpla , apropos de piese . ITI VIN IN 5 ZILE DIN MAREA BRITANIE LA JUMATE DE PRET DECAT IN ROAMNIA . Trebuie sa stii unde sa cauti si sa ai MASTERCARD.
In concluzie : masinile astea nu sunt pentru toata lumea deci cei care nu sunt 100% convinsi de marca asta si de masina , luati ca tot poporul opel vw si skoda , mai veche , cu mai multi km , mai scumpa si mai lenesa , dar intrati in curent ca doar daca are si vecinu de ce sa nu-mi iau si eu .....
|
|
|
|
|