Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Zona tehnica ROVER - MG

Zona tehnica ROVER - MG Zona tehnica, secrete, tips&tricks ROVER

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-09, 10:29   #1
alexxxb

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 22
Default bataie directie rover 75

ssalut am si eu un rover 75 2.0 ... am o bateie pe ambele parti pe fata si nimeni nu gaseste ce suna...masina nu are nici un jos nimik...bucsi de bara stabilizatare schimbate bielete antiruliu la fel telescoape fata mai multe in fine nu are jocuri dar cva bate ft rau...ar putea fi flansele din varful telescopului?ma poate ajuta cineva?? mersi
alexxxb is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 19:59   #2
valyhunter

Stage 4
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 215
Default Re: bataie directie rover 75

Quote:
Originally Posted by alexxxb View Post
ssalut am si eu un rover 75 2.0 ... am o bateie pe ambele parti pe fata si nimeni nu gaseste ce suna...masina nu are nici un jos nimik...bucsi de bara stabilizatare schimbate bielete antiruliu la fel telescoape fata mai multe in fine nu are jocuri dar cva bate ft rau...ar putea fi flansele din varful telescopului?ma poate ajuta cineva?? mersi
uita-te aici https://forum.4tuning.ro/432-zona-teh...e/page-56.html s-a discutat ceva in legatura cu asta
valyhunter is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 08:34   #3
workaholic_ro

Stage 5
 
workaholic_ro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 612
Default Re: bataie directie rover 75

Cand si cum bate ?
workaholic_ro is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 08:49   #4
valyhunter

Stage 4
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 215
Default Re: bataie directie rover 75

Quote:
Originally Posted by workaholic_ro View Post
Cand si cum bate ?
iti spun eu ca si eu am problema asta...bate in gropi mici repetate
posibil sa fie vreun pivot?
valyhunter is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 10:37   #5
scooby89

Stage 3
 
scooby89's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 147
Default Re: bataie directie rover 75

Quote:
Originally Posted by alexxxb View Post
ssalut am si eu un rover 75 2.0 ... am o bateie pe ambele parti pe fata si nimeni nu gaseste ce suna...masina nu are nici un jos nimik...bucsi de bara stabilizatare schimbate bielete antiruliu la fel telescoape fata mai multe in fine nu are jocuri dar cva bate ft rau...ar putea fi flansele din varful telescopului?ma poate ajuta cineva?? mersi
dap.... sunt cele de la telescop de sus .. si la mine este problema.. ...
de exemplu.. la mine este dusa cea de pe partea stanga, si bate atunci cand sunt in viraj la stanga, si sunt denivelari pe asfalt... si iarasi se mai aude ceva cand sunt stationat cu rotile drepte si fac jocul la volan... am gasit la pretul de 360 ron/buc aici in Romanica.... dar eu mai stau.. nu ma grabesc sa le schimb....
scooby89 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 17:56   #6
workaholic_ro

Stage 5
 
workaholic_ro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 612
Default Re: bataie directie rover 75

Cam tarzior raspunsul, imi pare rau, n-am prea avut vreme luna asta.
De verificat intai bucsele de la bratul inferior al rotii. Nu misca nimic daca scuturi de roata stanga-dreapta si pivotii sunt buni, in schimb se misca fata-spate, cativa milimetri daca bucsa e obosita, un centimetru daca e "gata".
Stiu ca e enervant, la drum ai senzatia ca nu e uzat nimic.
__________________
Mecanicul nu poate sfida logica si legile fizicii decat daca asa vrea el.
workaholic_ro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -