Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Masina mea ROVER - MG

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-09, 22:34   #1
leucean

Stage 1
 
leucean's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 18
Default Rover 216 Cabrio

PRIMA MEA MASINA si o ador:

E un rover 216 cabrio, verde, identic cu cel din imagine.

https://www.rover-club.net/graphics/...6cabriolet.jpg

Motor de Honda, 1.6 16V 82kW (110 CP), an 1994 sau 6 nush exact, full piele (alba), scaune sport, in afara de faruri de ceata si incalzire in scaune din cate imi dau seama e full-option.
E o masina superba si foarte dotata pentru vremea ei, deasemenea e o masina perfecta pentru un tanar. E CABRIO
O sa uploadez si poze cu ea si o sa sterg link-ul, dar acuma am mici probleme cu aparatul.

Last edited by leucean; 30-10-09 at 22:38.
leucean is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 22:29   #2
leucean

Stage 1
 
leucean's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 18
Default Re: Rover 216 Cabrio

Am catea intrebari legate de masina si diverse probleme

Ce tip de faruri pe fata are masina? Nu-s eu mare expert dar banuiesc ca faza scurta is H4 si faza lunga H1. Vreau sa pun xenon pe faza scurta pentru ca acuma bate ridicol de prost. Later edit la postul de mai sus anul masinii este 1996.

Stie cineva cum sau care este rezervorul de la pompa pentru capota electrica? nu mai functioneaza si suspectez ca problema este lipsa totala a uleiului. Cum ajung la rezervorul pompei?

Vitezometrul nu imi functioneaza, din cat am citit pe forumuri straine este vina senzorului de pe cutie? stie cineva cum pot ajunge la el sa ii curat conexiunile si eventual cu poate fi schimbat si daca se gaseste in Romania piesa de inlocuit in caz ca e defect?

Mai minore asa ceasul nu lumineaza cand sunt aprinse farurile deci e imposibil de citit noaptea? poate fi schimbat beculetul ala cumva?

Orice ajutor este mai mult decat binevenit. Va multumesc:*

Last edited by leucean; 28-12-09 at 22:31.
leucean is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 13:34   #3
Paul89

Stage 5
 
Paul89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 360
Default Re: Rover 216 Cabrio

uita-te in spatele motorului si vezi ca este un cablu care duce la cutia de viteze si intra o mufa, acolo-i senzorul. Becul de la ceas se poate schimba, din cate stiu era si u tutorial ori aici ori pe rover-mg. Succes
__________________
Audi A4 B5, Suzuki Gsxr 600, Bicla Rockrider
Paul89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -