Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Masina mea ROVER - MG

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-14, 14:59   #1
Crokid

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 6
Default Iluminare nr spate rover 75

Salutare
Va rog sa-mi spuneti si mie care va pricepeti mai bine, unde si care-i siguranta corespunzatoare iluminatului la nr de inmatriculare spate? Am un rover 75 diesel an 1999 si de cateva zile imi ramane aprins martorul din bord aferent unui bec ars. Mentionez ca am verificat toate becurile si singurele care nu merg sunt de pe spate, cele care lumineaza nr de inmatriculare. Au mers, pentru ca in toamna le-am schimbat cu bec led. Am desfacut sa le schimb, crezand ca sunt arse, dar nu am curent acolo, asa ca intreb exista undeva o siguranta dedicata lor? Am verificat sigurantele de pe panoul interior de sigurante si nu am gasiti nici una arsa. Multumesc anticipat!
Crokid is offline   Reply With Quote
Old 28-02-14, 13:07   #2
marckuss303

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 124
Default Re: Iluminare nr spate rover 75

Salut , ti-am scris si pe rover-mg.... desfa capitonajul de pe capota din spate si vezi firele care duc la eleron , scoate papucii si vezi daca ai curent acolo ,,, !
marckuss303 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-14, 13:24   #3
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Iluminare nr spate rover 75

Quote:
Originally Posted by Crokid View Post
Salutare
Va rog sa-mi spuneti si mie care va pricepeti mai bine, unde si care-i siguranta corespunzatoare iluminatului la nr de inmatriculare spate? Am un rover 75 diesel an 1999 si de cateva zile imi ramane aprins martorul din bord aferent unui bec ars. Mentionez ca am verificat toate becurile si singurele care nu merg sunt de pe spate, cele care lumineaza nr de inmatriculare. Au mers, pentru ca in toamna le-am schimbat cu bec led. Am desfacut sa le schimb, crezand ca sunt arse, dar nu am curent acolo, asa ca intreb exista undeva o siguranta dedicata lor? Am verificat sigurantele de pe panoul interior de sigurante si nu am gasiti nici una arsa. Multumesc anticipat!
vezi ca becurile cu led au o singura pozitie incare se aprind...daca le intorci nu merg
dany2good4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -