Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Masina mea ROVER - MG

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-12, 21:15   #1
MaaNu

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Default Problema Acceleratie Rover 620 SDi

Buna ziua
Am o problema la al meu rover 620 sa incep in felul urmator la inceput cand era ok in treapta a 2 a o puteam accelera pana la 40+ km/h aproximativ 3000 ture in a 3 a 60+ km/h tot in jur de 3000 ture acum de ceva timp in a 2 a daca ajunge la 35+ km/h si ture maxim 2000 in a 3 a la fel maxim 50 km/h si maxim 2200 ture plus ca in rampa imi scoate fum negru si se decelereaza. iar cand vreau sa ma infig in ea la fel accelereaza greu tare si pedala am incercat pana la podea ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii care este problema ? Cineva mi-a spus ca ar fi discul de ambreiaj dar nu sunt sigur daca ar fi asta problema. pe liber am incercat si stand pe loc sa o accelerez nu trece de 2000 de ture si cand ajunge la cele 2000 de ture parca e ceva infundat la fel face si cand sunt in rampa. Multumesc Anticipat!!
MaaNu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-12, 10:12   #2
Rekinu

Stage 4
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 185
Default Re: Problema Acceleratie Rover 620 SDi

Quote:
Originally Posted by MaaNu View Post
Buna ziua
Am o problema la al meu rover 620 sa incep in felul urmator la inceput cand era ok in treapta a 2 a o puteam accelera pana la 40+ km/h aproximativ 3000 ture in a 3 a 60+ km/h tot in jur de 3000 ture acum de ceva timp in a 2 a daca ajunge la 35+ km/h si ture maxim 2000 in a 3 a la fel maxim 50 km/h si maxim 2200 ture plus ca in rampa imi scoate fum negru si se decelereaza. iar cand vreau sa ma infig in ea la fel accelereaza greu tare si pedala am incercat pana la podea ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii care este problema ? Cineva mi-a spus ca ar fi discul de ambreiaj dar nu sunt sigur daca ar fi asta problema. pe liber am incercat si stand pe loc sa o accelerez nu trece de 2000 de ture si cand ajunge la cele 2000 de ture parca e ceva infundat la fel face si cand sunt in rampa. Multumesc Anticipat!!

scoate mufa de la debitmetrul de aer si mergi cu ea scoasa ( nu se va intampla absolut nimic ), vezi daca se schimba ceva, masina ar trebui sa traga bine rau
Rekinu is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 02:26   #3
MaaNu

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Default Re: Problema Acceleratie Rover 620 SDi

Am scos-o am mers cu ea scoasa si nu sa simtit nimic alta cauza care ar putea fi ? Multumesc Pentru Raspunsul Anterior !
MaaNu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -