Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

View Poll Results: sa vedem procentul pe orase
sunt din Galaţi 151 60.40%
sunt din Brăila 99 39.60%
Voters: 250. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-10, 19:52   #496
koenigsegg2peu
4Tuning International Member

 
koenigsegg2peu's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 258
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Salut caut cadru GMP sau cadru motor supernova , daca stiti pe cineva care dezmebreaza o supernova 0734246083
koenigsegg2peu is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 13:10   #497
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Quote:
Originally Posted by tes_raliu View Post
Stiamate domn el-nino. Tin sa comentez putin vorbele tale in care ne faci pe toti dusi cu capul, excluzand persoana ta. Intradevar D-nul Nemtanu a spus ceva de un campionat judetean de raliuri, intradevar nu poate fi numit Campionat judetean dar s-a cautat in colaborare cu DJTS Braila sa facem un clasament la final de an cu raliurile organizate de cluburile din Braila, adica de cele doua cluburi MAK MOTORSPORT SI MOTOR SPORT CLUB BRAILA. Poate nu stii dar la acest consens s-a ajuns la inceputul anului intr-o discutie si cu presedintele sectiei auto a clubului pe care il conduci. O paranteza fac , asa de bine ai apreciat aceasta discutie si hotararile luate de presedintele auto al clubului tau, MAK MOTORSPORT incat acesta si-a dat demisia, e vorba de d-nul Vrondu. In clasamentul final al acestUI an a fost luat in calcul si o etapa organizata de MAK MOTORSPORT BRAILA si restul de 5 etape organizate de MOTOR SPORT CLUB BRAILA. Nu blama ca acest clasament final (nu campionat judetean) a fost intocmit ca urmare a calendarului intocmit si aprobat de DJTS, unitate administrativa a sportului din braila de la care ai avut si tu destul sprijin. Stii destul de bine cu cate probleme financiare ne lovim pentru organizarea unei etape de raliu(tin sa spun ca MOTOR SPORT CLUB a organizat asa cum a putut si cu resurse minime toate etapele din calendarul de la DJTS). Nu te bate cu pumnul in piept ca restul sunt niste prosti in organizare, in afara de ce faci tu. Decat asa discutii neprincipiale mai bine am colabora pentru sportul auto din acest oras, nu trebuie sa tinem cont cine organizeaza. Cred ca esti in asentimentul meu ca la aceste concursuri poate participa oricine doreste indiferent de varsta, dreptul acest nu il poate lua nimeni, nici eu si nici tu. Spun acest lucru deoarece un membru al clubului tau, un putoi de 21 de ani cu o masina puternica (masina cumparata cu banii lui taica-su, bani castigati "cinstit") ii face pe cativa concurenti sau oficiali participanti la campionat, pe un alt site "activisti de partid". Hai sa nu mai jignim si sa ne purtam civilizat in vremurile acestea "bune" Asta am vrut sa accentuez ca nu a fost un campionat judetean ci un clasamnet de final de an. Fii mai ponderat si colaboreaza, toti avem de castigat si mai ales sportul brailean, in care speram ca ii vom atrage si pe galateni. Clubul nostru MOTRO SPORT CLUB BRAILA e deschis la orice colaborare si la orice discutie constructiva si cu galatenii.
Nenea Gigi .... recapituland putin si vazand ca ai devenit purtatorul de cuvant al distinsului ing Valentin Nemtanu, intru sa clarificam cumva postul meu. M-am referit strict la denumirile pompoase si fastuoase ( ceausiste ) ale domnului pe care cu brio il reprezentati. ATAT. Nu e normal sa prezinte un eveniment automobilistic, ca fiind parte a unui campionat, atat timp cat el nu poate exista. Cum am mentionat in final, stim cu totii ca astfel de manifestari, s-au facut, se fac si se vor mai face, mult timp de acum in colo. Dezinformarea opiniei publice ma deranjeaza pe mine. Ne e rusine ca ne dam fara sa avem un campionat ?
Nu cred! Daca vrem sa ne dam, ne dam.
Ca te intereseaza ce se intampla in curtea noastra, iar nu ar fi nici o problema, daca nu ai comenta public, ci intre voi, asa cum o faceti destul de des. Ca a plecat nenea Vrondu de la club, sau ca nu se mai implica, sau ca nu vrea sa mai auda ... da, e intr-un fel adevarat. Asta s-a intamplat datorita comportamentului, minciunilor si imbarligaturilor voastre, ale tale, ale lui valush, cu marele sprijin si sustinere a lui Petruca. Dar nu este nici un fel de problema, de la noi a plecat un om. Va veni altul, cu siguranta. Tie ti-au plecat 20 si eu nu am comentat public acest lucru. Asa ca ... termina cu circul, ca nu il inghit.
Cat despre colaborari, fa-le in continuare cu Nemtanu, ca va pricepeti de minune. Aveti arbitri, aveti masini la concursuri ... nu vad de ce va mai intereseaza ce e in curtea vecinului.
Hai sa aveti sarbatori fericite !!!
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 18:21   #498
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Thumbs down Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Bai,asa ce va mai place sa va mancati de f... ....
E pacat ca si asa suntem putini...
Daca aveti ceva personal uniii cu altii, rezolvati-o la fel, personal, privat, nu mai umpleti spatiul public cu frustrarile voastre.
Aveti ceva de impartit, mergeti la gradinita. Ca va comportati ca si cum ati fi la gradinita!
Azerty is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 11:53   #499
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Quote:
Originally Posted by Azerty View Post
Bai,asa ce va mai place sa va mancati de f... ....
E pacat ca si asa suntem putini...
Daca aveti ceva personal uniii cu altii, rezolvati-o la fel, personal, privat, nu mai umpleti spatiul public cu frustrarile voastre.
Aveti ceva de impartit, mergeti la gradinita. Ca va comportati ca si cum ati fi la gradinita!
Ignora cand bubi schiauna "a mahala" la < strugurii acri >. ca-s prea sus !!
Ii trebuie ulei Castrol K997 ( neplatit) cu pipeta, in ceafa !
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 18:44   #500
tes_raliu

Stage 4
 
tes_raliu's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 191
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

stimate domn el-nino.......vad ca ai intrat intr-un colaps general . nu sunt purtatorullui nimanui sunt purtatorul clubului ce il reprezint si gandirii mele de om cu capul pe umeri. Nu ma iau dupa vorbe cum spui tu, nu sunt purtatorul d-lui ing, Nemtanu Valenti, sunt purtatorul clubului ce il reprezint........ma iau dupa gandirea mea.........nu ma laud, dar ca sa ajungi la nivelul meu trebuie sa te mai nasti odata. Am sperat in colaborare dar esti prea plin de tine. Te-am respectat si te respect intotdeuna....dar fara sa te barfesc niciodta cum faci tu. Demnitatea ta e la pamant ridica-ti nivelul putin de a comunica............nu ma implic in discutiile tale cu d-nul ing Nemtanu....dar nu barfi un club care ti-a oferit odata prilejul de a te ridica. Nu te-a furat cu nimic...............sau daca te-a furat spune . Dar nu vorbi din auzite , asta denota caracterul tau. De ce nu ai curajul sa discuti in fata cu mine...de ce ai curajul nummi sa scrii aici fara sa ma contactezi, sau sa ma eviti. Esti las. Scuzati=mi interventia pe acest site (stiu ca nu trebuie sa ne certam si sa colaboram).......dar cand esti lovit trebuie sa raspunzi. nu cu injurii cum fac altii dar......doar cu o vorba spusa. Esti prea plin de tine...esti prea destept pentru secolul asta. Fii ponderat si cauta-ti locul unde....iti e locul. De ce nua ai zis nimic de DSTJ.CE AM COMENTAT EU......iti e frica. Nivelul meu e prea sus. chiar daca ma laud, sau jignesc...... fata de tine, dar meriti acest lucru pentru pozitia in care te cezi ca te aflii. Si atat iti spun .......ATENTIE MARE.nu e o amenintare.......dar iti sapi singur groapa......si e asa de adancaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, Eu ma ocup de clubul nostru nu de tine. esti o cantitate prea neglijabila sa te iau in seama, Ai de impartit cu D-nul ing, Nemtatanu ce ai de impartit nu cu mine. Totul are o limita............dar vad ca tu nu ai limita. Orice ar fi nu pot decat sa urez tuturor amatorilor acestu sport, indiferent de dusmani sau prieteni, un sincer LA MULTI ANI, si sa speram in continuare ca exista putin bun simt. SUNT SARBATORI IN CARE TREBUIE SA IERTAM GRESELILE SI SA NE COMPORTAM CA OAMNEII. Haide Edy sa fim oameni, nu e greu, e asa de usor, Scuze cititorilor acestui forum.....dar nu pot sa fac pe nesimtitul in fata unor acuzatii gratuite, care cum spune cineva trebuiesc lamurite fata in fata nu ......aruncand vorbe necontrolate si nefindate aici. Inca odata LA MULTI ANI
__________________
tes_raliu is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 19:50   #501
KarFanatik

Stage 4
 
KarFanatik's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 185
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Nu sunt necesare scuzele dumneavoastra stimati domni,dar as avea rugamintea sincera si bine intentionata sa duceti disputa asta,daca mai exista,in particular.....va multumesc mult! Cu respect KarFanatik!
__________________
http://www.2shared.com/photo/qhQNcvuq/images.html



"The least likely is the most dangerous"
KarFanatik is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:14   #502
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Ai de impartit cu D-nul ing, Nemtatanu ce ai de impartit nu cu mine. Totul are o limita............dar vad ca tu nu ai limita

a se citi : are datorii de achitat , si ca atare, cu tupeu , parca uita si isi permite prea multe comentarii neavenite.
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 13:21   #503
KarFanatik

Stage 4
 
KarFanatik's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 185
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Domnule nemteanu....am avut o rugaminte mai sus dar se pare ca am vorbit gratuit....din respect pentru ceilalti membri ai acestui forum public...credeti ca puteti duce aceasta disputa pe meleaguri particulare?Nu ne intereseaza datoriile pe care le aveti de primit,cum nu prea ne intereseaza disputa aceasta...



Cu tot respectul! KarFanatik!
KarFanatik is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 11:49   #504
Ene'Andrei
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Ene'Andrei's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 499
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

baieti doresc teava inox, unde anume gasesc la noi in galati?

stiu ca este dar am uitat unde...este cineva care stie...? sau in braila...
Ene'Andrei is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 19:48   #505
Snoopz

Stage 5
 
Snoopz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 317
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Craciun Fericit!!!!!!!!
Snoopz is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 20:56   #506
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Cool Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

De aluminiu daca vrei te ajut eu. De inox nu stiu
Azerty is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:49   #507
Ene'Andrei
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Ene'Andrei's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 499
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Quote:
Originally Posted by Azerty View Post
De aluminiu daca vrei te ajut eu. De inox nu stiu
gata am gasit, mi-am luat

Sarbatori fericite baieti !!! sa va aduca mosul numai exhaust-uri, transmisii si turbine noi...!

Last edited by Ene'Andrei; 24-12-10 at 23:52.
Ene'Andrei is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 00:05   #508
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Quote:
Originally Posted by Ene'Andrei View Post
gata am gasit, mi-am luat

Sarbatori fericite baieti !!! sa va aduca mosul numai exhaust-uri, transmisii si turbine noi...!
Pai tii secretul pentru tine sau ne spui si noua de unde ai luat, daca tot ai intrebat!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 08:29   #509
koenigsegg2peu
4Tuning International Member

 
koenigsegg2peu's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 258
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Craciun fericit !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	craciun-fericit.jpg
Views:	45
Size:	22.9 KB
ID:	1794301  
koenigsegg2peu is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 11:10   #510
Ene'Andrei
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Ene'Andrei's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 499
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discuţii generale Galaţi - Brăila

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Pai tii secretul pentru tine sau ne spui si noua de unde ai luat, daca tot ai intrebat!
salut geo, de la un prieten am cumparat...nu mai are...am inteles ca este la 2 babe...unde cobori in strada aia care era in reparatie care duce in centura pe acolo pe strada aia este un magazin sau depozit de inox
__________________

Pentru o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita.
Ene'Andrei is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -