Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-12, 18:42   #826
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by 71-LEX View Post
Nu te supara dar am si eu o curiozitate....tu ce ai vrut sa spui exact in postul tau ca eu unu sunt in dubii....ai vrut sa precizezi ca ai vazut ursul si ca iti place...sau ca te-ai invartit pe piatra cubica...eu unu sincer nu vad legatura ....a si inca ceva...spune-mi te rog ce e asa nasol ca o masina este inmatriculata pe bulgaria???..din ce vad eu sunt numai avantaje....
Numa bine
eu cred ca a spus ca ii place si s-a invartit pe lg ea!asa am inteles eu!
cat despre masinile inmatriculate in Bg..m-i se pare superOk treaba asta!alex stie dc!
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:17   #827
Vexxatu

Stage 5
 
Vexxatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 848
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by 71-LEX View Post
Nu te supara dar am si eu o curiozitate....tu ce ai vrut sa spui exact in postul tau ca eu unu sunt in dubii....ai vrut sa precizezi ca ai vazut ursul si ca iti place...sau ca te-ai invartit pe piatra cubica...eu unu sincer nu vad legatura ....a si inca ceva...spune-mi te rog ce e asa nasol ca o masina este inmatriculata pe bulgaria???..din ce vad eu sunt numai avantaje....
Numa bine
Am vrut sa spun ca e frumos si ca e pacat ca e pe bg si ca am descoperit un loc viran mai incolo super tare unde te poti invarti, ce e asa neclar?
Vexxatu is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:04   #828
Gabi TAZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Gabi TAZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,602
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
eu cred ca a spus ca ii place si s-a invartit pe lg ea!asa am inteles eu!
cat despre masinile inmatriculate in Bg..m-i se pare superOk treaba asta!alex stie dc!
in legatura cu imatricularea pe bulgaria, nu stiu ce sa zic. depinde cum privesti lucrurile. sunt unele avantaje precum poti inmatricula orice masina, indiferent de vechimea ei sau putere etc , nu platesti impozitul nesimtit de la noi, nu platesti taxe de drum, nu platesti asigurare. insa are si unele dezavantaje. daca esti implicat intr-un accident , daca e din vina ta si ai masina pe Bg , cel accidentat are de suferit. majoritatea au asigurarile pe naspa si chiar daca sunt pe bune iti primesti greu bani.
acum tu o sa zici ca nu te intereseaza pe tine , dar daca dai de unul mai nebun asa si te cam forteaza sa ii dai banii pe reparatii ce faci? si rog sa nu inceapa toti zmeii sa scrie ca nu are cum sa te forteze sau mai stii eu ce miscari ala chuck norris, ca plm nu stii peste cine dai.

plus, de la guvernul nostru te poti astepta oricand sa dea o lege care sa restrictioneze circulatia autoturismelor inmatriculate pe BG, ca astea detin procentul majoritar al masinilor cu numere straine din Romania.
__________________

ASIGURARI AUTO LA CELE MAI MICI PRETURI 0763.678.287
Gabi TAZ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:22   #829
Gabi TAZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Gabi TAZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,602
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Like
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	407528_10150549035131132_603886131_8910133_1850836631_n.jpg
Views:	131
Size:	68.5 KB
ID:	2315570  
Gabi TAZ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:25   #830
lalyus

Stage 5
 
lalyus's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 641
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
Like
ce burtit e :O, blanau :X
lalyus is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 20:34   #831
71-LEX
VW Driver

Stage 3
 
71-LEX's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 74
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
Like
71-LEX is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 20:43   #832
Nicu(oo==[][]==oo)TuRbO

Stage 3
 
Nicu(oo==[][]==oo)TuRbO's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 145
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

tare suspensia
Nicu(oo==[][]==oo)TuRbO is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 14:49   #833
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
in legatura cu imatricularea pe bulgaria, nu stiu ce sa zic. depinde cum privesti lucrurile. sunt unele avantaje precum poti inmatricula orice masina, indiferent de vechimea ei sau putere etc , nu platesti impozitul nesimtit de la noi, nu platesti taxe de drum, nu platesti asigurare. insa are si unele dezavantaje. daca esti implicat intr-un accident , daca e din vina ta si ai masina pe Bg , cel accidentat are de suferit. majoritatea au asigurarile pe naspa si chiar daca sunt pe bune iti primesti greu bani.
acum tu o sa zici ca nu te intereseaza pe tine , dar daca dai de unul mai nebun asa si te cam forteaza sa ii dai banii pe reparatii ce faci? si rog sa nu inceapa toti zmeii sa scrie ca nu are cum sa te forteze sau mai stii eu ce miscari ala chuck norris, ca plm nu stii peste cine dai.

plus, de la guvernul nostru te poti astepta oricand sa dea o lege care sa restrictioneze circulatia autoturismelor inmatriculate pe BG, ca astea detin procentul majoritar al masinilor cu numere straine din Romania.
lege deja au dat!
numai ca acum masinile se inmatriculeaza pe anumite firme de leasig si totul e ok!nu au ce sa-ti mai interzica!
mai pe scurt...s-a cam terminat cu intermediarii bulgari!doar firmele bulgare mai pot inmatricula masini cu care poti merge 1 an in romania!daca masina e inmatriculata pe numele vreunui bulgar poti merge cu ea doar 90 zile sau cam asa cv!

PS:scz de offtopic !!!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 19:36   #834
Vexxatu

Stage 5
 
Vexxatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 848
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by Gabi TAZ View Post
in legatura cu imatricularea pe bulgaria, nu stiu ce sa zic. depinde cum privesti lucrurile. sunt unele avantaje precum poti inmatricula orice masina, indiferent de vechimea ei sau putere etc , nu platesti impozitul nesimtit de la noi, nu platesti taxe de drum, nu platesti asigurare. insa are si unele dezavantaje. daca esti implicat intr-un accident , daca e din vina ta si ai masina pe Bg , cel accidentat are de suferit. majoritatea au asigurarile pe naspa si chiar daca sunt pe bune iti primesti greu bani.
acum tu o sa zici ca nu te intereseaza pe tine , dar daca dai de unul mai nebun asa si te cam forteaza sa ii dai banii pe reparatii ce faci? si rog sa nu inceapa toti zmeii sa scrie ca nu are cum sa te forteze sau mai stii eu ce miscari ala chuck norris, ca plm nu stii peste cine dai.

plus, de la guvernul nostru te poti astepta oricand sa dea o lege care sa restrictioneze circulatia autoturismelor inmatriculate pe BG, ca astea detin procentul majoritar al masinilor cu numere straine din Romania.
Exact ceea ce spui tu gabita, a patit un prieten de-al meu, incepator (permisul il luase de o saptamana doua), cu un golf 3 pe bg, asigurarea nici el nu stia daca e naspa sau nu, a intrat in curu lu unu si a trebuit sa-i faca plata omului, noroc ca era o amarata de mazda veche! Astia care iau foc pt masinile de bg sunt bineinteles cei care au! De ce o masina inmatriculata pe bg este cu mult mai ieftina decat una pe ro, eu nu zic ca n-as merge cu o masina de bg sau ca vreodata-n viata nu as cumpara vreuna, dar una e pe Ro si alta e BG! Eu unu personal ma simt mai bine sa fie masina inmatriculata pe ro!
Vexxatu is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 21:44   #835
71-LEX
VW Driver

Stage 3
 
71-LEX's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 74
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by Vexxatu View Post
Exact ceea ce spui tu gabita, a patit un prieten de-al meu, incepator (permisul il luase de o saptamana doua), cu un golf 3 pe bg, asigurarea nici el nu stia daca e naspa sau nu, a intrat in curu lu unu si a trebuit sa-i faca plata omului, noroc ca era o amarata de mazda veche! Astia care iau foc pt masinile de bg sunt bineinteles cei care au! De ce o masina inmatriculata pe bg este cu mult mai ieftina decat una pe ro, eu nu zic ca n-as merge cu o masina de bg sau ca vreodata-n viata nu as cumpara vreuna, dar una e pe Ro si alta e BG! Eu unu personal ma simt mai bine sa fie masina inmatriculata pe ro!
Mda... ...
71-LEX is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 22:32   #836
nunez

Stage 3
 
nunez's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 139
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

iarna asta nu a facut nimeni gogosi ? vreau sa mai savurez ...
nunez is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 22:36   #837
71-LEX
VW Driver

Stage 3
 
71-LEX's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 74
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by nunez View Post
iarna asta nu a facut nimeni gogosi ? vreau sa mai savurez ...
Citeste mai sus ca a precizat colegu' de forum "Vexxatu" ca s-a invartit cu masina...pacat ca nu l-a putut filma nimeni...
71-LEX is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 22:42   #838
nunez

Stage 3
 
nunez's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 139
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by 71-LEX View Post
Citeste mai sus ca a precizat colegu' de forum "Vexxatu" ca s-a invartit cu masina...pacat ca nu l-a putut filma nimeni...
vroiam sa vad video ,de aceea am zis sa le "savurez"
nunez is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 23:51   #839
BlackTiger

Stage 3
 
BlackTiger's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 118
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: BMW E30 Braila/Galati

...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN9979.jpg
Views:	84
Size:	4.04 MB
ID:	2316880  
BlackTiger is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 00:15   #840
KANALEAP_2005

Stage 4
 
KANALEAP_2005's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 243
Talking Re: BMW E30 Braila/Galati

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
lege deja au dat!
numai ca acum masinile se inmatriculeaza pe anumite firme de leasig si totul e ok!nu au ce sa-ti mai interzica!
mai pe scurt...s-a cam terminat cu intermediarii bulgari!doar firmele bulgare mai pot inmatricula masini cu care poti merge 1 an in romania!daca masina e inmatriculata pe numele vreunui bulgar poti merge cu ea doar 90 zile sau cam asa cv!

PS:scz de offtopic !!!
mai baieti cine v-a pacalit ca s-a dat legea cum ca nu circuli mai mult de 90 de zile cu o masina inscrisa pe bg,nu mai plecati urechea la ce spun toti care vb ca sa se afle in treaba,nu s-a dat nimic si nici nu are cum sa se dea pt ca nu permite uniunea asa ceva,a fost o data pana sa intram in UE dar a cazut odata cu intrarea noastra in comunitate,este vb de libera circulatie,si chiar daca prin absurd ar face asa ceva ami fac buletin de bg si o pun pe numele meu si nu am treaba nu mai circul cu procura sau fac firma de inchirieri auto,sunt multe metode,si nu e adevarat ca asigurarile sunt naspa,sunt cazuri rare in care sunt incheiate contractele de asigurari in rate si se platesc doar primele 3 luni,dar pe cartea verde apare 1 an,si astea cu buna stiinta intermediarului(te mai uiti si la fata celui cu care te duci sa o inscrii),dar majoritatea sunt bune si ok va garantez,eu ma ocup si de inmatriculari de 4 ani si nu au fost nici un fel de probleme ,au avut baietii accidente cu ele chiar si daune totale si s-au incasat banii fara probleme,sunt mai multe firme de asigurari romanesti decat cele de bulgaria care nu dau despagubiri si te lasa cu ochii in soare...si daka ar da legea asta cum o sa stie daka am stat mai mult de 90 zile in tara,o sa puna pt fiecare masina de bg cate un politist sa faca filaj,sa o urmareasca,sa faca interogatorii prin vecini,sa dau declaratie la notar pe propria raspundere CUM?si ca sa faca o baza de date intre RO SI BG costa multe milioane de euro pe care nu i-am avut si nu o sa ai avem mai pretenasi....... .............eu am avut e36 325i 24v non vanos dar lam vandut si de ceva timp am un urs adus din italia ,cu acte si nr de italia,sta pe dreapta nu circula,vreau sal imblanzesc si sal scot din barlog pana la vara) iar atunci am sal inscriu in bulgaria datorita taxei noastre abuziva si de kakat care este 7500 euro,fereasca dumnezeu,asta este guvernantii nostri ne imping sa facem astea,platim in BG si poluam in RO si ei nu au ce sa faca decat sa o ia in gura......si inca ceva un tovaras bun de al meu are un e39 4.4 v8 masina era inscrisa pe romania pe numele lui si ajunsese sa plateasca impozit pe an 72 milioane pe langa asigurare,am radiato de pe galati si am inscriso in bulgaria si acum plateste 300 euro toate taxele(asigurare+itp+impozit) asa ca sa le bag p..a pe gat la astia care ne conduc,eu unul nu am nici un inconvenient ca circul cu nr de bg,si nu va mai panikati ca nu s-a dat nici o lege si nici nu au cum sa o dea......v-am pupat si ne vedem la vara cu ursanu sa facem niste cerce' ))

Last edited by KANALEAP_2005; 04-02-12 at 00:20.
KANALEAP_2005 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -