Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-13, 00:12   #256
eu_de_fapt

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 71
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

va salut baieti!
uitati ce mica dilema am io: am logan 1.4, vreau sa-i montez galeria de admisie de pe megane 1.6 8v; am gasit pe loganclub ceva la un baiat, nu mai stiu cum il cheama, avea poze cu 2 senzori montati pe galeria de megane(si el are montata galerie de-asta); avea date 2 gauri in galerie pt a putea monta cei doi senzori; am sa pun si poze ca sa stiti la ce ma refer; care-i treaba cu senzorii aia? ce fac aia? sunt ai masinii sau sunt ceva extra ?
io nu stiu urmatoarele: de ce trebuiesc montati cei 2 senzori pe galeria de megane? asta ma duce cu gandu la 2 posibilitati: 1. fie meganul nu avea cei 2 senzori, dar ii are loganul; 2. fie ambele masini au senzorii respectivi, dar difera pozitia de la un model la altul; este vorba, din cate am inteles, de senzorii de presiune; daca gresesc nu-mi sariti in cap toti
daca va pricepeti careva, sunt liber zilele astea si ne putem intalni sa vedeti masina si galeria, poate reusesc sa fac treaba;
las si nr de telefon daca e ceva: 0764 323 234

stima si multumesc anticipat baieti!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_4813.jpg
Views:	56
Size:	69.0 KB
ID:	2832688   Click image for larger version

Name:	DSC_4811.jpg
Views:	49
Size:	43.9 KB
ID:	2832689   Click image for larger version

Name:	DSC_4812.jpg
Views:	51
Size:	58.0 KB
ID:	2832690  

Click image for larger version

Name:	DSC_4815.jpg
Views:	58
Size:	80.8 KB
ID:	2832691   Click image for larger version

Name:	DSC00144.jpg
Views:	52
Size:	64.0 KB
ID:	2832692   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0150.jpg
Views:	56
Size:	136.5 KB
ID:	2832693  


Last edited by eu_de_fapt; 08-08-13 at 00:15.
eu_de_fapt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 08:07   #257
Nel Biggson
Opel Driver

Stage 5
 
Nel Biggson's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 338
Member of:
[Opel]
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Am facut ceva asemanator la un Opel. tel. meu 0726 666 001.
Nel Biggson is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 14:38   #258
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Exista vreun service autorizat care monteaza folie omologata in Braila ? Daca da, dati-mi si mie un numar de telefon. Multumesc anticipat .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 14:52   #259
eu_de_fapt

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 71
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

cred ca toata lumea stie de service-ul de pe imparatul traian jos; p-ala il stiu si io, altul nu;
presupun ca e vorba de folie pe laterale si luneta nu? daca vrei doar pe caroserie nu-i nicio problema, atata timp cat nu schimbi culoarea masinii in totalitate sau peste 30%(sper sa nu ma-nsel, dar parca atat era voie; daca e alt procent sa spuneti, aflam cu totii)
eu_de_fapt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 18:23   #260
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Eu nu sunt din Braila, sunt din Craiova dar imi trebuie pentru cineva. Imi poti lasa un numar de telefon de la service ? Vreau folie pentru geamurile din spate si luneta.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 21:14   #261
eu_de_fapt

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 71
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

frate io nu-l am pe-al lor, dar ma interesez si fac rost; am sa postez zilele astea
cat de repede iti trebuie?
eu_de_fapt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 21:54   #262
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Zilele astea este ok, m-ar ajuta mult daca ai face rost de el .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 08:45   #263
eu_de_fapt

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 71
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

din pacate inca nu am reusit sa fac rost de nr lor, dar am mai aflat de un service care pune folie; daca cel caruia ii trebuie cunoaste braila, service-ul este pe centura unde a fost rar-ul inainte; dacia service parca se cheama; daca vine pe soseaua viziru, in drum spre carrefour face dreapta la centura si service-ul este la 2-300 de metri in fata pe dreapta, pana la linia de tramvai; este si o benzinarie acolo; daca vine pe soseaua buzaului, face stanga la centura, merge inainte, trece linia de tramvai si pe stanga e service-il;
0764 323 234 e nr meu; sa ma suna daca nu gaseste service-ul

Last edited by eu_de_fapt; 10-08-13 at 08:48.
eu_de_fapt is offline   Reply With Quote
Old 05-10-13, 10:58   #264
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

unde anume in galati se pot regauri jante aliaj? ma intereseaza pt modificarea prinderii de la 5x112 la 5x100. mersi
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 22-12-13, 00:15   #265
Idle

Stock
 
Idle's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 3
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Salut.
Sunt din braila ,am o honda eg 3 din 94 de 55kw/75... si mecanicul din mine si-a propus in urma cu 2 sapt sa o repare (mecanic vorbind) zis si facut ...
Am inceput prin a comanda amortizoare de pe forum de pe aici (ta-technix,kit complet ... amortizor + arcuri fata-spate)
Dupa ce am desfacut masina am schimbat ce era de schimbat ,am pus amortizoarele noi si surpriza ... nu le pot regla la inaltimea avut cu cele vechi....
De cateva zile am tot demontat si am montat arcuri ,telescoape ... anyway ... nu le dau de cap....
Caut si eu un service priceput in asa ceva....sa-mi regleze amortizoarele ... de preferat in Braila ... ca nu pot sa ma deplasez cu masina atata drum.(atinge pe fata in aripi si nu am nici unghi de fuga facut)
Asta ar fi una din probleme ... si a 2a daca stie cineva cum pot aerisi frana ....
Am incercat de la nipluri la toate rotile ,cu pedale ... etc si tot nu vrea ... am consumat 1 bidonash de 1L de dot4 si nimik ,au vreo ordine ?la rotzi sau cum?
Idle is offline   Reply With Quote
Old 22-12-13, 00:47   #266
lalyus

Stage 5
 
lalyus's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 641
Member of:
[VW]
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Quote:
Originally Posted by Idle View Post
Salut.
Sunt din braila ,am o honda eg 3 din 94 de 55kw/75... si mecanicul din mine si-a propus in urma cu 2 sapt sa o repare (mecanic vorbind) zis si facut ...
Am inceput prin a comanda amortizoare de pe forum de pe aici (ta-technix,kit complet ... amortizor + arcuri fata-spate)
Dupa ce am desfacut masina am schimbat ce era de schimbat ,am pus amortizoarele noi si surpriza ... nu le pot regla la inaltimea avut cu cele vechi....
De cateva zile am tot demontat si am montat arcuri ,telescoape ... anyway ... nu le dau de cap....
Caut si eu un service priceput in asa ceva....sa-mi regleze amortizoarele ... de preferat in Braila ... ca nu pot sa ma deplasez cu masina atata drum.(atinge pe fata in aripi si nu am nici unghi de fuga facut)
Asta ar fi una din probleme ... si a 2a daca stie cineva cum pot aerisi frana ....
Am incercat de la nipluri la toate rotile ,cu pedale ... etc si tot nu vrea ... am consumat 1 bidonash de 1L de dot4 si nimik ,au vreo ordine ?la rotzi sau cum?
Dute la Petrus daca sti cine e, el te ajuta are garaju fata in fata cu benzinaria MALL.
lalyus is offline   Reply With Quote
Old 22-12-13, 08:06   #267
Idle

Stock
 
Idle's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 3
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Mol-ul de pe viziru ? e cumva langa eurocar baiatu de care zici ?
Ai un nr de tel ? are program si duminica?
Idle is offline   Reply With Quote
Old 22-12-13, 11:03   #268
lalyus

Stage 5
 
lalyus's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 641
Member of:
[VW]
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Quote:
Originally Posted by Idle View Post
Mol-ul de pe viziru ? e cumva langa eurocar baiatu de care zici ?
Ai un nr de tel ? are program si duminica?
Da baiatu de langa euro car, nu am numar de tel cel mai bine dute maine dupa 10 il gasesti sigur acolo.
lalyus is offline   Reply With Quote
Old 29-01-14, 11:39   #269
Spuff

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

Salut am o intrebare pentru cei din Braila daca ma poate ajute cineva, Cum se numeste spitalul din braila care face operatii de apendicita cu laser?Daca are cineva si un numar de telefon ceva as fi recunoscator.
Spuff is offline   Reply With Quote
Old 08-06-14, 14:19   #270
catalin086

Stock
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 3
Default Re: Intrebari si raspunsuri !

sal. am o dacie 1310 si vreau sa o modific putin. pentru inceput as vrea sa ii iau niste jante, dar am cautat si nu prea am mai gasit deloc. as vrea un sfat, undeva unde mai pot gasi ceva.
catalin086 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -