Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

View Poll Results: Care din cele 10 propuneri de Probe Speciale sunt cele mai bune?
1 10 11.36%
2 9 10.23%
3 10 11.36%
4 12 13.64%
5 7 7.95%
6 6 6.82%
7 7 7.95%
8 12 13.64%
9 1 1.14%
10 14 15.91%
Voters: 88. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-09, 18:16   #76
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Excelent !
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 18:44   #77
addyionut

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 12
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Puteti face,va rog,un rezumat la desfasurarea concursului de sambata.Adica ce trebuie pt inscriere,daca trebuie casca sau ce echipament trebuie pe masina.ce acte tre pt inscriere,taxa,la ce ora tre sa fim prezenti pt inscriere(limita), ordine de start.Cate ture sau manse sunt pe fiecare traseu.Tre sa vin pregatit daca vin(tocmai din cluj). Si eu reprezint clubul CLUJ STREET TEAM dar din pacate vin singur ca e criza si e distanta f lunga.Astept informatii!Salut si spor la organizare.
P.S. cu vremea nu-i bai.dak ploua sigur va fi spectacol.daca nu,e si mai bine.
addyionut is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 20:47   #78
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

vremea o sa fie OK..am vorbit noi acolo
ai absolut toate detaliile cerute in primul post al meu de pe acest thread. Pe scurt..masina trebuie sa fie street legal.. in acte si tu sa ai permis de cel putin un an. Pentru detalii suplimentare ..sunt aici
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 01:03   #79
yuli EBX

Stage 2
 
yuli EBX's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 52
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

super taraseul de la iasi.....te-ai descurcat bine cu coltul
sper sa ne gasim and3yu la indemanare.
si eu am un colt 1.1.... sa vedem diferenta de timpi
sal
__________________
yuli EBX is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:14   #80
and3yu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 75
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Abia astept.Poate mai conving un mitsu colt 1.3 si unul 1.5 diesel sa vina la braila.
and3yu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:17   #81
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

votati votati votati..mai sunt mai putin de 4 ore pana la inchiderea POLL-ului...favoritele deja se vad )
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:22   #82
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Putem afla cam care e distanta minima si maxima intre jaloane? Eu am sa vin cu un Daewoo Matiz si ma simt dezavantajat de o distanta foarte mare intre jaloane (distantele mari intre jaloane vor avantaja masinile puternice). Eu ma multumesc si cu 5 metri. Daca distanta intre jaloane este peste 10 metri nu cred ca are sens sa mai vin. Teoretic distanta intre jaloane trebuie sa fie egala cu 1,5 x lungimea maxima a unei masini (asa scrie in cartile despre slalom si indemanare).
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:35   #83
and3yu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 75
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Corect! Si inca ceva...cred ca este mai ok daca concursul se face pe grupe de putere: <75cp 76-100 100-140 140-..., in felul acesta nu castiga cel cu tractiune integrala si 300cp...sau 1.8 turbo de 230cp samd. Totusi noi venim si cheltuim niste bani...parca am vrea sa plecam si cu niste diplome...nu numai de participare!
and3yu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:45   #84
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Multumim prietenilor si colegilor nostri de la Iasi, pentru intentia de participare si cu aceasta ocazie va spun ca, va asteptam cu drag. Distanta dintre jaloane nu v-o pot spune exact in metri, dar va spun ca va fi una care, sa permita tuturor tipurilor de masini sa faca aceste probe, fara sa fie "incurcate" cumva. Fac aici o mentiune prin care va spun ca, am participat anul acesta la un astfel de concurs si datorita lungimii masinii mele, vestita sufragerie cu bibelouri ( VW Passat Variant 1,6 benzina automat - 4 trepte. O masina puturoasa rau... dar care nu a avut niciodata o clasare mai slaba de locul 7 din minim 24 participanti ), a trebuit sa fac o intoarcere la 180 de grade din trei manevre ). Credeti-ma ca aici in proportie de 90%, masina nu conteaza. Am avut la Braila, Trabant care a batut Subaru Impreza si nu numai. O clasificare in acest sens pe grupe de putere, dupa parerea mea, este putin probabil sa faca diferenta intre concurenti. De aceea i se spune "tehnico" ... ptr ca 90% din reusita se datoreaza ..."mainii". Ca organizator, va promit ca nu veti pleca cu mana goala de la noi si va veti aminti cu placere ca ati participat la acest concurs.
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:52   #85
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Am avut multe discutii pentru a clasifica cumva participantii. Daca vom face pe clase de putere, se va dori sa se faca si pe tip de tractiune... fata, spate, animala .. etc ... Cei ce au tractiune spate cu siguranta au mai mult de muncit la o intoarcere la 180 de grade sau alte manevre. Dupa parerea mea, s-ar putea face o clasificare intre debutanti, incepatori, "meseriasi" si "tata lor". Aici iarasi este o problema, caci nu putem controla "experienta" fiecaruia. Eu va spun insa, din mica mea experienta in aceste concursuri, ca placerea de a te da in voie, fara sa te uiti dupa baietii cu cascheta ... este extraordinara ... Merita sa incercati! Nu veti regreta!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 20:02   #86
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

OK. Vom veni din Iasi minim 4 masini. Exista cumva posibilitatea sa facem o tura de antrenament inainte de cronometrare? Macar cit sa vedem aderenta asfaltului. Noi vom ajunge in jurul orei 8 la locul faptei.
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 20:05   #87
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

V-as ruga daca puteti sa fiti in jur de 9 - 9:15 la promenada mall .. si veti avea ocazia sa va zbenguiti putin pe acolo sa vedeti cat tzine podeaua ... Nu putem face asta mult timp pentru ca jandarmii nostri, in ultimul timp, dau dovada de prea mult zel in exercitarea atributiunilor ....
Va asteptam cu drag !!!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 20:26   #88
and3yu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 75
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Vom ajunge la 9 acolo! Bine pregatiti!
and3yu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 20:28   #89
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Va asteptam !!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 21:25   #90
addyionut

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 12
Default Re: Indemanare 12 SEPTEMBRIE MAK MOTORSPORT BRAILA

Ma itereseaza cum se calculeaza timpii finali si cate ture (manse) se fac pe fiecare traseu.Si daca trebuie casca.
addyionut is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -