Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-11, 21:51   #1321
yuli EBX

Stage 2
 
yuli EBX's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 52
Default Re: MAK Motorsport Braila

bai, deci sa va zic care a fost faza cu raliul de sambata. eram prin judet si ma suna tata ca e raliu la primarie. ii zic ca nu are cum k nu am auzit nimic despre cum ca ar fi raliu in ziua aia. il intreb cate masini sun, imi zice k vreo 10 maxim Si am tras concluzia ca e sigur organizat de "motorsport" ca daca era organizat de MAK MOTORSPORT erau sigur pe putin 20-25 de masini aliniate la start. Dar fiind organizat de "motorsport", era clar ca numai ei au stiut de organizare si prietenii lor sau rude ceva, tot ei s-au dat, ei au castigat si tot ei s-au dat rotunzi k au mai incheiat un raliu cu succes ( o etapa judeteana cum ii zic ei ).
Si dupa ce k au fost o mana de spectatori erau sa ajunga si aia in spital din cauza k organizatorii nu au stabilit zonele periculoase de pe traseu.
a fost o etapa de raliu organizata asa... ca sa iasa la numar pt k spectacol nu a fost, participanti nu prea au fost. cred k s-au gasit cu totii la un spritz si s-au gandit k in anul 2011 singurul mod de a eclipsa CLUBUL MAK MOTOESPORT este acela de a organiza mai multe raliuri decat NOI, kiar dak sunt de o calitate scazuta, cu putini participanti, cu putini spectatori si cu si mai putin spectacol. pentru k lumea stie ca lucrul cel mai important la evenimentele organizate de CLUBUL MAK MOTORSPORT a fost si va fi SPECTACOLUL.
astept un raliu organizat de MAK pentru a le arata "celorlalti" cum arata de fapt un raliu. Salutari
P.S. astept comentarii dak sunt de facut
__________________
yuli EBX is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 22:07   #1322
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Asa ar trebui sa se intample. Si CRC era de aceeasi parere. Hai sa vedem cum facem ceva, in afara de ce vreau eu sa fac la Tg. Secuiesc cu karturi. Poate daca se linistesc ploile, ne gasim si noi in week-end pe la faleza sa punem tara la cale.
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 21:39   #1323
ciurea neculai

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 32
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by yuli EBX View Post
bai, deci sa va zic care a fost faza cu raliul de sambata. eram prin judet si ma suna tata ca e raliu la primarie. ii zic ca nu are cum k nu am auzit nimic despre cum ca ar fi raliu in ziua aia. il intreb cate masini sun, imi zice k vreo 10 maxim Si am tras concluzia ca e sigur organizat de "motorsport" ca daca era organizat de MAK MOTORSPORT erau sigur pe putin 20-25 de masini aliniate la start. Dar fiind organizat de "motorsport", era clar ca numai ei au stiut de organizare si prietenii lor sau rude ceva, tot ei s-au dat, ei au castigat si tot ei s-au dat rotunzi k au mai incheiat un raliu cu succes ( o etapa judeteana cum ii zic ei ).
Si dupa ce k au fost o mana de spectatori erau sa ajunga si aia in spital din cauza k organizatorii nu au stabilit zonele periculoase de pe traseu.
a fost o etapa de raliu organizata asa... ca sa iasa la numar pt k spectacol nu a fost, participanti nu prea au fost. cred k s-au gasit cu totii la un spritz si s-au gandit k in anul 2011 singurul mod de a eclipsa CLUBUL MAK MOTOESPORT este acela de a organiza mai multe raliuri decat NOI, kiar dak sunt de o calitate scazuta, cu putini participanti, cu putini spectatori si cu si mai putin spectacol. pentru k lumea stie ca lucrul cel mai important la evenimentele organizate de CLUBUL MAK MOTORSPORT a fost si va fi SPECTACOLUL.
astept un raliu organizat de MAK pentru a le arata "celorlalti" cum arata de fapt un raliu. Salutari
P.S. astept comentarii dak sunt de facut
Mare rugaminte am la tine ,spunemi cinstit ,cum arata pentru tine un RALIU .
ciurea neculai is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 21:46   #1324
ciurea neculai

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 32
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Asa ar trebui sa se intample. Si CRC era de aceeasi parere. Hai sa vedem cum facem ceva, in afara de ce vreau eu sa fac la Tg. Secuiesc cu karturi. Poate daca se linistesc ploile, ne gasim si noi in week-end pe la faleza sa punem tara la cale.
Omul cat traieste invata ,asa ca am o rugaminte la clubul vostru ,sa ma invite la viitorul raliul pe care doriti sa-l organizati ,sa iau cateva notite despre securitate .
ciurea neculai is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 23:57   #1325
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Nu da pe bune acum..ati vazut la vreun eveniment organizat de noi public atat de aproape de o curba periculoasa ..sau de un loc unde era la mintea cocosului ca se poate derapa ? sau hai sa o luam altfel ..cate accidente de orice fel s-au produs la evenimente MAK ?( ma refer aici la borduri ..iesiri in decor de orice fel ?)..sau cate masini s-au lovit ( sau au fost aproape) ..dar mai ales cate masini au lovit oameni ?!?

VA ROG.. raspundeti...
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 19:29   #1326
ciurea neculai

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 32
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
Nu da pe bune acum..ati vazut la vreun eveniment organizat de noi public atat de aproape de o curba periculoasa ..sau de un loc unde era la mintea cocosului ca se poate derapa ? sau hai sa o luam altfel ..cate accidente de orice fel s-au produs la evenimente MAK ?( ma refer aici la borduri ..iesiri in decor de orice fel ?)..sau cate masini s-au lovit ( sau au fost aproape) ..dar mai ales cate masini au lovit oameni ?!?

VA ROG.. raspundeti...
Stimate domnule CRCul ,nu stiu cine esti si de aceea nu pot sa-ti raspund.Astept sa port o discutie constructiva despre viitorul activitatii automobilistice in braila.
ciurea neculai is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 21:55   #1327
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

eu sunt cel de pe 2...e mai clar acum de imi permit sa vb ?


PS astept in continuare un raspuns.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	podium1.JPG
Views:	86
Size:	340.5 KB
ID:	2003541  
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 22:17   #1328
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
eu sunt cel de pe 2...e mai clar acum de imi permit sa vb ?


PS astept in continuare un raspuns.
asta e dovada ca nu stii sa organizezi un raliu trebuia sa iesi pe locul 1 sa fii un bun organizator
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 22:23   #1329
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by ciurea neculai View Post
Omul cat traieste invata ,asa ca am o rugaminte la clubul vostru ,sa ma invite la viitorul raliul pe care doriti sa-l organizati ,sa iau cateva notite despre securitate .
Salut nenea Ciurea. Stii ce inseamna securitate ? Sau ... NU stii ce inseamna securitate dupa atatia zeci de ani de oranizare si participare la raliuri ?
Hai sa iti spun eu, pe scurt:
- Delimitarea ariei de concurs cu banda si garduri
- Prezenta organelor de ordine ( jandarmi si politie ) in efectiv suficient cat sa acopere intreg perimetrul si care sa faca fata numarului spectatorilor
- Prezenta echipajelor de pompieri si salvare
- Asigurarea portiunilor periculoase sau cu grad de risc a traseului, pentru evitarea sau diminuarea eventualelor incidente.

Sunt cateva, care fac referire strict la raliurile gen tenico-aplicative.
Dar astea sunt lucruri care se stiu nenea Ciurea. Ca sa le faci insa, trebuie sa PLATESTI !!!
Stii ce spunea intr-un titlu de ziar un contemporan al nostru ( nu mai stiu cum il cheama )? - Ca traieste DIN si pentru automobilism. Pai daca traieste DIN .. adik produce bani de acolo ... adik ii ia nu ii da. Si atunci ..??

La raliul acela, au fost 3 jandarmi. Doi ( o jandarmerita si un jandarm ) - turnau in masina lor, partea a cincea din Jandarmul si Jandarmeritele iar al trei-lea, se uita dupa femei prin public. Cine a fost directorul de concurs de care trebuiau sa asculte acesti oameni ? Cine trebuia sa le spuna ce sarcina au ei la acel obiectiv ? Stiau ce au de facut ? Nu si-au indeplinit sarcinile ? O gramada de intrebari daca vrei sa despicam firul in patru.
E bine ca a fost happy-end. Dar daca nu era .....

Last edited by el nino; 14-05-11 at 22:30.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 22:25   #1330
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Nu te certa niciodată cu un prost! Te aduce la nivelul lui şi te bate cu experienţa! ..."
Frate, nu stiu cine esti si nici cine a spus asta .... dar amandoi sunteti oameni mari de tot. Tu ca ai postat aici si respectivul ca a spus ce a spus ....

Last edited by el nino; 14-05-11 at 22:27.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 22:26   #1331
GL-22-GTR

Stage 5
 
GL-22-GTR's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 729
Default Re: MAK Motorsport Braila

Daca esti organizator nu e neaparat sa te autofeliciti cu locul 1.
Ca am fost buni sau rai, la fiecare sfarsit de raliu ne-am strans in brate si ne-am felicitat reciproc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00893.JPG
Views:	83
Size:	295.1 KB
ID:	2003571  
GL-22-GTR is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 22:29   #1332
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Sa-l salutam pe GTR-ul nostru si sa ii uram insanatosire grabnica. Raliurile fara el sunt fara sare si stalpi - incidente - ..ptiu ... piper ... . Sa traiesti GTR-ule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 01:44   #1333
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by ciurea neculai View Post
Omul cat traieste invata ,asa ca am o rugaminte la clubul vostru ,sa ma invite la viitorul raliul pe care doriti sa-l organizati ,sa iau cateva notite despre securitate .
Sa fii sau sa vii cu noi, ai avut sansa odata nenea Ciurea. Din pacate, ca si alti oldies but goldies, mie unul, mi-ai aratat ca, binecunoscuta zicala ceausista ''mie ce-mi iese'', este la ea acasa. Nu se pupa din pacate cu ce vrem noi sa facem sau modul in care vedem noi lucrurile ....
Ai posibilitatea in schimb, sa te uiti, sa vezi cum este ..
el nino is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 02:13   #1334
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

AJUTOR !!!
Sunt nevoit sa vand masina, pentru a merge cu Roberto in Germania, la inceputul lunii viitoare. Pentru cei ce nu stiu, avem programata o sesiune de teste la clubul de karting a lui Schumacher, in speranta ca vom putea continua cariera sportiva a lui Roberto. Testele, cel mai probabil vor fi date cu Ralf Schumacher.
Cum sponsori pe meleagurile noastre nu s-au nascut niciodata, va trebui sa vand masina pentru a merge acolo. Fac apel pe aceasta cale, catre toti prietenii nostri, care cred ca ma pot ajuta, in a recomanda masina unor potentiali cumparatori. Va garantez ca masina este super ok din toate punctele de vedere. Sustin acest lucru si cu locul II ocupat la raliul sponsorizat de Razvan.
Date informative despre masina pot fi gasite la sectiunea bazar:
http://peugeot.anunturi-auto.4tuning...-10184772.html
Pretul este negociabil !!!!!!!!
Va multumesc anticipat !!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 23:13   #1335
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

In acest week-end a avut loc la Bucuresti prima etapa a Campionatului National de Indemanare Auto 2011. La start a fost si un membru al clubului nostru, Nelutu. Nu avea voie sa ne faca de rusine acolo si nu ne-a facut, rupand gura targului. BRAVO NELUTU !!!!!!
Mai jos este link-ul unde puteti vedea rezultatele.
http://gtautoclub.ro/rezultate-2/
el nino is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -