Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-11, 20:17   #1306
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Am nevoie de ajutor. intrati pe link si deslusiti-ma.
va rog, cititi bine ce scrie in primul post!

https://forum.4tuning.ro/306-zona-teh...ne-supapa.html
__________________
Dacia 1310 TURBO 1.7

Volvo 480 TURBO 1.7
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 20:59   #1307
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Stie cineva daca motorul asta merge pe dacie?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	04052011648.jpg
Views:	116
Size:	397.7 KB
ID:	1990510   Click image for larger version

Name:	04052011650.jpg
Views:	95
Size:	264.7 KB
ID:	1990511  
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 21:18   #1308
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

era cineva din GL care incercase un swap..dar s-a lovit de ceva probleme la trenul de aterizare...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 21:21   #1309
BR-02-UUT

Stage 5
 
BR-02-UUT's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 656
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

merge sigur) cum ar da pe sportiva mea ))
BR-02-UUT is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 06:30   #1310
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

da merge sigur amplasat central ,cu soferul calare ....(in drum spre sc mioritza poti face -test drive_)

firma la care lucreaz eu si cu shu ,sponsorizeaza raliul de sambata,cine vrea sa vina sa ne incercam bolizii, ne gasim la primarie !
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 19:27   #1311
BR-03-PMP

Stage 4
 
BR-03-PMP's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 186
Member of:
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by Sirius View Post
Stie cineva daca motorul asta merge pe dacie?
ba la mine ar mere da mie ca nu imi incape si joja de ulei=))
BR-03-PMP is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 21:34   #1312
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

https://www.youtube.com/watch?v=rT26VIe_VBQ

la min 7:09..ce masina e aia galbena ?
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 21:43   #1313
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
https://www.youtube.com/watch?v=rT26VIe_VBQ

la min 7:09..ce masina e aia galbena ?
Nova... pasteurizata!

era si un r 12 ts prin filmu asta!
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 20:51   #1314
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Serios vorbind..care ati apucat sa ajungeti sambata la concursul organizat de celalat club din Braila?
...pe scurt un concurent ( incepator cred ..eu nu l-am mai vazut la concursuri ..sau pe strada..)..a derapat si a iesit cu masia de pe "traseu" pe iarba...unde intamplator erau 6-7 persoane...cativa s-au ferit ..unul nu a mai reusit si a fost lovit in plin...aparent nu a avut nimic ..dar lovitura a fost serioasa

Desi aprent erau si jandarmi si comunitari..erau degeaba..oamenii stateau peste tot ..inclusiv in locul unde a fost lovit omul asta ..desi orice copil putea sa isi dea seama ca e o zona periculoasa...chiar concurentul anterior celui care a facut accidentul a trecut prin proba respectiva subvirand puternic ( foarte aproape de o masina a organizatorilor) exact in acelasi loc..prevestind parca ca urmeaza sa se intample ceva..stiti ce au facut organizatorii ...au mutat masina de acolo ..dar oamenii NU!..la un minut dupa ..au sarit ca popicele..
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 21:02   #1315
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

apoi cand au fost intrebati ( chiar aici pe forum ) de ce s-a putut intampla asa ...au reactionat tipic

CITEZ: " Doar un lucru vreau sa va spun ca daca participati si dumneavoastra sunt convins ca dupa primul jalon va duceati la toaleta de frica. E foarte usor sa vorbesti dupa margine, si sa lovesti in concurenti. Ei cel putin au avut curajul sa se inscrie si sa participe, nu sa discute ca dumneavoastra dupa margine,Oricum vor mai fi concursuri si fara dumneavoastra, fara indicatiile dumneavoastra pretioase. Va doresc numai bine.................si nu uita sa tragi apa."


comunistul nestiindcu se adresa astfel unui pilot din CNVC . . . LOL

https://www.youtube.com/user/meganis#p/u/3/HLwl3BSrSZo
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 21:14   #1316
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: MAK Motorsport Braila

asta ma gandeam si eu dar nu eram sigur ... asa ca am zis sa nu deschid gura de pomana.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 23:52   #1317
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
apoi cand au fost intrebati ( chiar aici pe forum ) de ce s-a putut intampla asa ...au reactionat tipic

CITEZ: " Doar un lucru vreau sa va spun ca daca participati si dumneavoastra sunt convins ca dupa primul jalon va duceati la toaleta de frica. E foarte usor sa vorbesti dupa margine, si sa lovesti in concurenti. Ei cel putin au avut curajul sa se inscrie si sa participe, nu sa discute ca dumneavoastra dupa margine,Oricum vor mai fi concursuri si fara dumneavoastra, fara indicatiile dumneavoastra pretioase. Va doresc numai bine.................si nu uita sa tragi apa."


comunistul nestiindcu se adresa astfel unui pilot din CNVC . . . LOL

https://www.youtube.com/user/meganis#p/u/3/HLwl3BSrSZo

ce stim noi Crc, nu ai vazut ca ei au poze cu dealea cu alb si negru?!

este a doua oara cand se intampla un asemenea eveniment. cred ca ai fost si tu acum cativa ani in port in dreptu statuii cand au luat vreo 2 pe capota.

aaa si... nenea asa Meganis, k nush cine e... nu a iesit printre primele locuri la un raliu deal nostru?

Last edited by Sirius; 08-05-11 at 23:54.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 00:09   #1318
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

ba da e George ( ex EVO galben) s-a dat de vreo 2-3 ori pe la noi.. cu o fiesta gri https://www.youtube.com/watch?v=R72A7c4rCRU sau https://www.youtube.com/watch?v=zWeTc...eature=related

oricum plm...nu ai ce sa le ceri....era absolut normal sa nu fie nimeni pe acel colt ..oricine cu orice masina putea sa iasa acolo...dar ei sunt invatati cu stilul lor de condus..batraneste.." usor tata ce-o omori asa "... ai vazut vreunul de-al lor sa iasa vreodata in decor ...la 3km/h ..cum plm sa iesi in decor ...


PS

singurul incident de care imi aduc aminte la un eveniment de-al nostru implica un stalp de fier imbracat in cauciucuri ..si un GTR..dar fiind vorba de GTR....e de inteles ( fara suparare Bogdanel ! Fa-te bine!)
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 17:29   #1319
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Nu am vrut sa polemizez acest incident, dar pentru modul de adresare, parca nu pot sa tac. Ca atat se stie si atat se poate acolo, asta este, nu e o noutate. Au reusit sa distruga acest mit, care era, automobilismul, asa amarat cum era sau este el in acest oras. Oameni cu putere financiara, care pana acum cativa ani faceau parte din aceasta miscare automobilistica, sunt acum pierduti pentru totdeauna, din cauza unui astfel de comportament. Bine ca nu a plans nimeni pe acolo... se stiu ei care...
Ce este cel mai dureros insa este faptul ca astfel de competitii, care sunt denumite de dumnealor ''campionate judetene" sau nu mai stiu cum, sunt organizate direct la futu'í masa! E greu frate sa aduci jandarmii si pompierii si salvarea, mai ales acum cand toti cer bani. Poate acum, in al doisprezece-lea ceas, vor constientiza ca acest sport iti scoate bani din buzunar, nu iti baga.
Temerea mea cea mai mare este ca, din cauza unui incident, cu foarte multi vinovati - dupa parerea mea, numai in randul oranizatorilor, nu poate duce decat la ce s-a intamplat la Galati cu prietenii motociclisti. Si atunci, nu ne va ramane decat sa ne uitam la tv.
Ce sa ii cerem lui Gigi Mihaila - decat sa ne invete cum sa tragem apa, iar despre maretul inginer, care a deviat "subtil" subiectul cu niste poze alb-negru ( respect pentru participantii acelor vremuri ), spunand ca totul este o discutie forumista plina de invidie si alte tampenii. Din pacate, tampeniile acestea ne pot costa libertatea de a organiza astfel de actiuni. Dar ce si cui sa-i ceri ..... Asta le este nivelul si cred ca ar trebui sa constientizeze odata pentru totdeauna, ca au foarte multe obligatii!!!
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 17:51   #1320
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Chiar daca nu am organizat foarte multe astfel de concursuri, atat cat am facut, cu totii cred ca putem fi de acord, ca au fost facute, foarte aproape de litera legii. Ni se pot reprosa multe: ca nu facem raliuri, ca nu participam la raliuri, ca nu vrem sa colaboram, etc, dar nu ni se poate reprosa si nici imputa ca nu am tinut cont de siguranta. Ma intreba lumea de ce costa asa mult un raliu. Pentru ca 750 de lei minim este salvarea. Am incercat si la BGS, dar se pare ca aceste costuri nu scad. Acum jandarmii vin cu garduri si cu efectiv, numai daca sunt platiti. Pai de unde bani ? Pai daca organizatorul nu ii scoate din buzunar sau nu ii produce ... e clar ca nu sunt! Suma li se pare mare si celor de la DJTS, dar din pacate asta este. Spunea Gigi ca salvarea era dupa colt. Coltul cui, sau care colt ? Probabil ca in coltul garajului din incinta spitalului 3. Cred ca la unison ar trebui sa protestam in fata unor astfel de manifestatii, care nu fac decat rau acestui mod de exprimare a pasionatilor de automobile.
Nu ne putem bucura de astfel de fapte, pentru ca se poate intampla oricui. Pana la urma, cand spui cursa automobilistica, fara sa vrei spui si incidente de concurs, care pot fi de nenumarate feluri. De la cele minore, pana la adevarate tragedii. Sa nu uitam ca sportivi celebri si-au gasit sfarsitul in timpul competitiilor sportive, de cel mai inalt nivel de oranizare, siuranta, etc. Noi insa nu vrem sa fim partasi la astfel de evenimente.
Vreau pe aceasta cale ca, cititorii acestor forumuri, sa fie corect informati, sa faca distinctia intre cele doua cluburi, pentru a nu fi confundati nici noi ca membri si nici actiunile organizate de noi!
MAK MOTORSPORT nu este egal cu MOTOR SPORT CLUB !!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -