Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-09, 21:15   #826
vGaBy

Stage 4
 
vGaBy's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 299
Member of:
[VW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by dragos_77 View Post
As dori sa cumpar si eu un OPEL KADET GSI daca stie cineva
trebuie sa aiba cam 14800 Km, sa fie rosu si sa coste cam 200 euro
Astept oferte

Asta e ca reclama de pe OTV cu ala care vrea masina?
vGaBy is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 13:10   #827
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

nu stiu reclama de pe OTV, eu chiar am nevoie de masina descrisa
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 20:38   #828
nedy_br

Stage 4
 
nedy_br's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Member of:
[Hyundai]
Default Re: MAK Motorsport Braila

super afisul si masina de pe fundal !!!!
nedy_br is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 22:53   #829
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

ce vrajeala.. cu carlig ai....
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 22:02   #830
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Pentru cei ce au dorit informatii suplimentare despre raliul Prieteniei din aces week-end, iata programul de desfasurare:

- joi si vineri 20-21.08.2009 inscrieri la ACR BRAILA orele 17.30-18.00
- orele 18.30 start raliu - 2 ps in port in spatele Capitaniei Braila
- ora 20.00 start etape orientare in oras (2 etape)
- sambata 22.08.2009 orele 9.45 start etapa zi orientare in judet (1 etapa)
- orele 12.30 start PS IN PARCAREA DE LA armonia (3 PS)

Festivitate premiere si masa sambata orele 18.00 pe faleaza Dunarii la terasa AVIA TRAVEL
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 18:58   #831
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

In aceasta seara, incepand cu ora 00:00, va incepe partea a doua a concursului organizat de BRD, care sustine financiar, visul unui om. Povestea lui Roberto, este prezenta in continuare in acest concurs. Sa incercam impreuna, sa castigam de aceasta data, concursul. Va multumuesc tuturor celor care veti vota povestea lui Roberto, in fiecare zi, la adresa http://cautamoamenimari.ro/vizualizare.php?page=16
el nino is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:14   #832
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Am votat Edi. Hai sa ne mobilizam sa castigam luna asta! Multa bafta!
iMAGiNE is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 21:29   #833
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

Mai baieti......mai stie cineva ceva de domnul "ma numesc inginer nemtanu valentin"?.......ca mi-e asa un dor de el......
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 14:00   #834
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

azi l-am vazut ..arata la fel de bine ..
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 11:01   #835
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Draga domnule inginer Valentin NEMTANU, multumim pentru intentiile bune, parintesti, pe care le aveti, vis-a-vis de ceea ce dorim noi sa facem, organizam, etc... Credeti-ne ca, conform proverbului, nimeni nu s-a nascut invatat, dar nici primii nu au avut de unde sa invete, am demonstrat ca in linii mari, avem habar despre ce este vorba. Stau marturie, cele doua raliuri, dupa parerea majoritatii covarsitoare, destul de bine organizate! Nu stiu daca dumneavoastra sunteti in masura sa ne spuneti ce este "necesar si legal". Ati reusit acum cativa ani buni sa dezbinati aceasta comunitate automobilistica braileana, nu vrem sa o faceti din nou. De fapt, va asigur, nu mai aveti puterea si influenta necesara sa mai faceti odata acest lucru. Chiar si noi, ultimii veniti pe aceasta planeta automobilistica, suferim din cauza "faptelor dumneavoastra bune". Mi-ar placea tare mult sa nu mai postati aici, lucru pe care nu avem cum sa vi-l impunem dar, acum, ca tot stiti care este doleanta noastra, poate ne-o veti respecta. Avem o aversitate reciproca, cauzata de anumite discutii in contradictoriu si cu siguranta de o mare diferenta de mentalitate. La mine e pasiune, la dumneavoastra e interes. Pe vremurile astea, nu se vor pupa niciodata .... Ma voi opri aici, e mai bine asa... V-as fi tare recunoscator daca, veti da ascultare rugamintii mele. Puteti crea un thread in care sa postati ideile dumneavoastra, unde sa-i puteti invata, pe cei ce doresc, tainele automobilismului amator ... Va multumesc!
Vedem ca ai inceput sa joci o piesa de teatru absurd, in care ai rolul justitiarului ( fara pregatire / documentare - cum am stabilit).
In ultimul act, cf scenariului !!, ai luat o palarie cam mare, chiar prea mare. Rezultatul e inevitabil.
Si tot pe scenariul altora !! , in piesa , calci in gropi cu apa ( nu gropi de macadam, alea-s in Raliuri....) si, improsti in toate partile dorind unire ?? satisfactia spectatorilor, profit minor.......etc. Ca procedeu e modest, pentru un Star in ..... formare.
Oare de ce te tot incalzesti asa, ca nu te sapa NIMENI. Ba mai si restrictionezi accesul unora la discutii libere.
Nu te deranja cu aprecieri si nici la replici noi nu te astepta. Nu se merita timpul acordat.
Cat priveste informatiile ce le furnizezi , ramane cum am stabilit: subtire informat, nemultumit si dator.
Chiar la actiunea clubului , ultima, sunt ba 25 , ba 20 de participanti cu 23 de rezultate ( timpi cronometru ) si afla ca, in Braila
- la o editie a Raliului Dunarii de Jos au fost 33 echipaje auto la start si 9 moto organizat de Hobby As
-la un raliu teh- apl local au fost 28 echipaje organizat de Motor Sp.
Conform CSI , prin echipaj se inteleg 2 persoane participante, asa ca poti multiplica cu 2 cifrele de mai sus. Apoi mai reflecta cand te autoapreciezi si te ""incalzesti ""pe loc.
Daca asculti sfatul unui prieten comun, cu 2-3 ani mai mare ca mine, ar fi normal o discutie libera, concreta, pe temele ce te tot framanta, te agita, dar, fara aciditati, rautati, sageti......etc.
Unde ? La Comisie, ar fi loc nimerit. Ar fi o noua ocazie , cea precedenta fiind cand ai semnat parteneriat de colaborare-organizare cu Hobby as si..........iti amintesti. Cand vei participa,
in sala trebuie sa ocupi un loc in banca, dar pentru randul din fata iti mai aduni la club ceva, ca sa fim aproape , fie
- un titlu echipa vicecampioana nationala de raliuri, sau
-un participant lansat prin concursurile organizate local sa ajunga vicecampion national de raliuri,
-sau poate expozitii filatelice si plicuri ""prima zi "" cu sigla concursului ( raliului )parte din logistica unor raliuri locale cu staif si traditie!
- sau participari nationale ori internationale, dar fara descalificari din motive tehnice ilicite..
- sau arbitraje internationale, sau alte activitati in formarea unei generatii de arbitri/ alergatori, ori cursuri si ghiduri de raliuri...etc
Pana le vei aduna, lasa loc in banca altor reprezentanti de entitati si voluntari cu initiativa, si vezi de locurile din spate. Te vom invita mai in fata, curand.
Acolo, sa te gandesti ca pe vremea cand organizam noi raliuri la Braila si participari nationale / internationale, te incaltzai cu fesul ca soseta, ori nu se fabricase soseta , inca.
Asadar, sa mai retii ca iti resping toate acuzele, si chiar te inteleg ca nemultumit , intrucat nu am muscat din teapa pregatita, de a nu plati uleiul Castrol comandat si importat special.
La Braila in ultimele 3 decenii s-a scris o frumoasa poveste, unica, a miscarii automobilistice cu amatori si licentiati,( dupa posibilitati ) in care m-am implicat efectiv, am antrenat multi fani, pe care nu se merita sa-i judeci pe acuzele unor "vulpi pentru care strugurii sunt acri "( adica podiumul). Ei fac valuri, zgomot, galceava si dau in borduri !! Lasa-i din brate !
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 12:38   #836
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Un vot si de la mine !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 15:59   #837
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Vedem ca ai inceput sa joci o piesa de teatru absurd, ------------------------sa-i judeci pe acuzele unor "vulpi pentru care strugurii sunt acri "( adica podiumul). Ei fac valuri, zgomot, galceava si dau in borduri !! Lasa-i din brate !
Draga domnule inginer Valentin NEMTANU, dupa cate se vede .. va pare rau ca a murit Ceausescu, caci nu mai puteti sa furati benzina copiilor de pe circuitul de karting de la Galati, nu va mai puteti insusi bonurile sau cotele de benzina ce reveneau altora, nu mai puteti incasa bani pentru deplasari in tara si strainatate, etc. Cat despre uleiul despre care vorbiti, am pierdut o clasare mai sus de locul 3 la prima cursa participanta ... ptr ca acel ulei s-a imbranzit in benzina. Am vrut sa vi-l platesc dar ati refuzat. Si martor imi este Mihai, cu care am si venit. Am vrut sa iau ulei de la dumneavoastra, din "patriotism local" ... puteam foarte bine sa iau de la pista de desfasurare a concursurilor .... "Comisie"... care comisie domnule Nemtanu ? Judeteana de Automobilism si Karting ? Ma faceti sa rad ... Am auzit ca exista si sunteti presedintele ei .... Visati frumos. Cititi conditiile pentru infiintarea unei astfel de comisii si spuneti-mi si mie un numar de identificare a acesteia .... Ca nu sunt pregatit, nu contest, dar dorinta de a face ... este mult mai mare si acopera acea carenta. 28, 30 de masini .. da ... acum cati ani ? Mergem la sponsori si cand aud de raliuri, concursuri, curse .. cum vreti dumneavoastra sa le spuneti ( se pare ca titulatura e mai importanta ptr dvs decat faptul in sine... ) ni se spune ca pentru Nemtanu nu mai dau bani ... Sa va aduc aminte ca doreati un buget de 20.000 de euro ptr raliul cu bulgarii de anul trecut? Sunteti ridicol ... chiar nu aveti limite, pe cuvantul meu!
NU VREAU sa iau loc la masa cu dumneavoastra, NU VREAU sa ma implic in nici un fel de actiune la care dumneavoastra sa fiti partas ... NU VREAU sa am de'aface cu dumneavoastra. Nu suntem compatibili ca mentalitate domnule Nemtanu.
Pentru mine nu are nicio valoare numarul concursurilor arbitrate, participarile dumneavoastra la raliuri tehnico-aplicative internationale a oamenilor cu handicap ( marturisire a lui Cristi Sandulescu ), credeti-ma .. ptr mine palmaresul dumneavoastra nu are nicio valoare .. un palmares cladit pe pupincurism politic si interese materiale ale partilor implicate. Imi cer scuze ca va spun, pentru mine activitatea dumneavoastra in automobilismul romanesc NU ARE NICIO VALOARE. Va aduc oameni din tara, implicati cu adevarat in automobilismul romanesc care VA INJURA de fiecare data cand ma gasesc cu ei la diferite actiuni automobilistice. Sunt declaratiile unor oameni pe care nu i-am vazut in viata mea ... care atunci cand aud de Braila .. primul lucru pe care il fac .. va injura pe dumneavoastra. Ce vreti acum sa fac eu .. sa pun botul la discursurile dumneavoastra impresionante? NICIODATA !!!!!!!!!!!! Va multumesc pentru timpul acordat citirii acestui raspuns la somptuosul si pomposul dumneavoastra discurs !!!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 16:16   #838
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Dati-i un vot, in fiecare zi lui Roberto ! Are nevoie de voi, in incercarea de a-si continua activitatea sportiva si de a-si implini visul. http://www.cautamoamenimari.ro/vizualizare.php?page=16 Multumesc !!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 20:01   #839
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

in braila anul acesta s-au organizat 2 raliuri la care de fiecare data au venit 26 si 28 de masini.
eu cred ca pt un club care e la inceput e f bine, mai ales ca suntem tineri.

in ultimi 2 ani am fost prezent la toate raliurile organizate de celelalte asociatii, la care din ele au mai venit atatea masini la un raliu tehnico-aplicativ?
Nu ne mai vorbiti asa de "sus" ca nu v-ati nascut invatat!
__________________
Dacia 1310 TURBO 1.7

Volvo 480 TURBO 1.7
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 13:12   #840
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Discutiile astea sunt mai degraba bune pentru gradinita, decat pentru topicul unui club auto, mai ales ca din cate vad eu nu prea au de-a face cu clubul, ci cu niste orgolii.
Si, ascultati la mine!
Cel mai destept cedeaza.
Aceste schimburi acide de replici nu stiu cui fac bine.
Nu tin cu nici una din parti, pentru ca nu va cunosc pe nici unul.
Dar sincer, eu unul intru aici ca sa aflu ceva despre MAK, nu despre doi insi care se cearta.
Azerty is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -