Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-09, 10:43   #796
-<Gedoc>-

Stage 4
 
-<Gedoc>-'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 226
Default Re: MAK Motorsport Braila

deci merge si luna viitoare...va promit k voi face macel cu pritenii mei...galatiul va sustine
-<Gedoc>- is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 20:53   #797
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

V-am asteptat astazi la sedinta, dar se pare ca ploaia v-a speriat ... Vreau sa stabilim ce fel de raliu facem pe 12 Septembrie .... As vrea sa nu discutam pe acest forum acest lucru, ci pe mess sau cel mai frumos la sedinta. Timpul trece si trebuie sa clarificam acest lucru.
In alta ordine de idei, vreau sa stiu daca mai sunteti doritori sa facem un concurs de karting pe pista de la Bacau. Daca sunt doritori, as vrea sa facem o lista, dupa care sa sun la Bacau pentru detalii. Sa stabilim costurile ce revin fiecaruia pentru acest eveniment. Asadar, gata cu vacanta si haideti la treaba !!!
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 21:23   #798
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

De acord cu acest haideti la treaba ..in special la treaba cu Bacau-ul ..abia astept sa mergem acolo...o sa fie ...criminal
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 13:32   #799
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
V-am asteptat astazi la sedinta, dar se pare ca ploaia v-a speriat ... Vreau sa stabilim ce fel de raliu facem pe 12 Septembrie .... As vrea sa nu discutam pe acest forum acest lucru, ci pe mess sau cel mai frumos la sedinta. Timpul trece si trebuie sa clarificam acest lucru.
In alta ordine de idei, vreau sa stiu daca mai sunteti doritori sa facem un concurs de karting pe pista de la Bacau. Daca sunt doritori, as vrea sa facem o lista, dupa care sa sun la Bacau pentru detalii. Sa stabilim costurile ce revin fiecaruia pentru acest eveniment. Asadar, gata cu vacanta si haideti la treaba !!!
Stimati pasionati !
Stabiliti un comitet de organizare ( min 3 persoane), stabiliti numele si felul actiunii automobilistice, scopul si participantii, regulamentul cadru al actiunii, directia concursului, : director sportiv, comisar sportiv, responsabil cu securitatea, secretar, planul de securitate,avizele necesare,locale si nationale( daca e cazul ), finantele necesare, finantele asigurate, adica bugetul, clasamentele ce se vor intocmi, premii si premiere.
Acestea sunt pe scurt, concis, pasii organizatorici necesari si legali.
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 22:42   #800
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

In zilele de 21-22 August, se va desfasura la Braila, sub organizarea Motor Sport Club Braila, "Raliul Dunarii de Jos", etapa din campionatul national de raliuri tehnico-aplicative. Vom reveni cu amanunte!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 23:03   #801
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Acestea ( poate ACESTIA ) sunt pe scurt, concis, pasii organizatorici necesari si legali.
Draga domnule inginer Valentin NEMTANU, multumim pentru intentiile bune, parintesti, pe care le aveti, vis-a-vis de ceea ce dorim noi sa facem, organizam, etc... Credeti-ne ca, conform proverbului, nimeni nu s-a nascut invatat, dar nici primii nu au avut de unde sa invete, am demonstrat ca in linii mari, avem habar despre ce este vorba. Stau marturie, cele doua raliuri, dupa parerea majoritatii covarsitoare, destul de bine organizate! Nu stiu daca dumneavoastra sunteti in masura sa ne spuneti ce este "necesar si legal". Ati reusit acum cativa ani buni sa dezbinati aceasta comunitate automobilistica braileana, nu vrem sa o faceti din nou. De fapt, va asigur, nu mai aveti puterea si influenta necesara sa mai faceti odata acest lucru. Chiar si noi, ultimii veniti pe aceasta planeta automobilistica, suferim din cauza "faptelor dumneavoastra bune". Mi-ar placea tare mult sa nu mai postati aici, lucru pe care nu avem cum sa vi-l impunem dar, acum, ca tot stiti care este doleanta noastra, poate ne-o veti respecta. Avem o aversitate reciproca, cauzata de anumite discutii in contradictoriu si cu siguranta de o mare diferenta de mentalitate. La mine e pasiune, la dumneavoastra e interes. Pe vremurile astea, nu se vor pupa niciodata .... Ma voi opri aici, e mai bine asa... V-as fi tare recunoscator daca, veti da ascultare rugamintii mele. Puteti crea un thread in care sa postati ideile dumneavoastra, unde sa-i puteti invata, pe cei ce doresc, tainele automobilismului amator ... Va multumesc!

Last edited by el nino; 04-08-09 at 23:06.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 23:41   #802
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Draga domnule inginer Valentin NEMTANU, multumim pentru intentiile bune, parintesti, pe care le aveti, vis-a-vis de ceea ce dorim noi sa facem, organizam, etc... Credeti-ne ca, conform proverbului, nimeni nu s-a nascut invatat, dar nici primii nu au avut de unde sa invete, am demonstrat ca in linii mari, avem habar despre ce este vorba. Stau marturie, cele doua raliuri, dupa parerea majoritatii covarsitoare, destul de bine organizate! Nu stiu daca dumneavoastra sunteti in masura sa ne spuneti ce este "necesar si legal". Ati reusit acum cativa ani buni sa dezbinati aceasta comunitate automobilistica braileana, nu vrem sa o faceti din nou. De fapt, va asigur, nu mai aveti puterea si influenta necesara sa mai faceti odata acest lucru. Chiar si noi, ultimii veniti pe aceasta planeta automobilistica, suferim din cauza "faptelor dumneavoastra bune". Mi-ar placea tare mult sa nu mai postati aici, lucru pe care nu avem cum sa vi-l impunem dar, acum, ca tot stiti care este doleanta noastra, poate ne-o veti respecta. Avem o aversitate reciproca, cauzata de anumite discutii in contradictoriu si cu siguranta de o mare diferenta de mentalitate. La mine e pasiune, la dumneavoastra e interes. Pe vremurile astea, nu se vor pupa niciodata .... Ma voi opri aici, e mai bine asa... V-as fi tare recunoscator daca, veti da ascultare rugamintii mele. Puteti crea un thread in care sa postati ideile dumneavoastra, unde sa-i puteti invata, pe cei ce doresc, tainele automobilismului amator ... Va multumesc!
TOUCHE!!!!
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:01   #803
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

Salutare la toata lumea.
Va recomand ca la urmatorul raliu pe care intentionati sa-l organizati sa faceti rost de urmatoarele:
-una bucata statie de amplificare fara boxe(eventual arsa)
-una bucata microfon cu radio-frecventa fara baterii
-una bucata palarie de soare cu imprimeuri(ursuleti, iepurasi, fluturi...etc)
-una bucata cutie 2 Kg crema de epilat
-una pereche inaltatoare de tocuri pt dat startul
SI ATRACTIA SEZONULUI AUTOMOBILISTIC:
unicul, mirobolantul, fermecatorul, magicianul, arbitru international si planetar
"MA NUMESC INGINER VALENTIN NEMTANU" (EI CUM O FI MA SA TE NUMESTI "INGINER")
Cu acestea in dotare credeti-ma ca va fi un show total dupa cum urmeaza:
-concurentii vor lua startul in spate deoarece vor fi foarte emotionati
-concurentii se vor caca pe ei de ras, cand li se va da startul de pe varfuri
-concurentii vor darma foarte multe jaloane datorita bannere-lor cu castrol si aral, pe care le vor avea montate pe parbriz

In incheiere:
-program artistic cu prezentarea unui raliu la care a participat acum 35 de ani, sustinut de acelasi unic, mirobolant.....etc. "ma numesc inginer valentin nemtanu"
-inmanarea premiilor constand in ulei uzat recuperat de la un service si un tricou de la o promotie castrol din vara anului 2001
NU TREBUIE SA RATATI
PS: Ei cum ma sa te numesti inginer valentin sau valush....oare asa scrie in buletin?
__________________
CUMPAR LOGAN DE POLITIE CU RADAR PE EL
0744 156 824
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:13   #804
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Stefane, esti tampit !!!! Am ras de m-am stricat .... cu lacrimi... !!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:16   #805
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

nu cred ca am spus ceva gresit
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:19   #806
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Nu ma refeream la ce ai spus ci la cum ai spus ....
el nino is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:19   #807
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by dragos_77 View Post
nu cred ca am spus ceva gresit
ai nota 10 de la mine .....maine o sa te aresteze securistii
cassadao is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:21   #808
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

stie cineva daca este de vanzare dacia aia galbena cu crc?
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:24   #809
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by cassadao View Post
ai nota 10 de la mine .....maine o sa te aresteze securistii
abia astept
cand o sa am timp o sa va mai povestesc eu niste patanii ale domnului "ma numesc inginer valentin nemtanu" de prin bulgaria, de pe la slobozia.....
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 22:30   #810
Dan TBCuuu

Stage 5
 
Dan TBCuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 358
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by dragos_77 View Post
Salutare la toata lumea.
Va recomand ca la urmatorul raliu pe care intentionati sa-l organizati sa faceti rost de urmatoarele:
-una bucata statie de amplificare fara boxe(eventual arsa)
-una bucata microfon cu radio-frecventa fara baterii
-una bucata palarie de soare cu imprimeuri(ursuleti, iepurasi, fluturi...etc)
-una bucata cutie 2 Kg crema de epilat
-una pereche inaltatoare de tocuri pt dat startul
SI ATRACTIA SEZONULUI AUTOMOBILISTIC:
unicul, mirobolantul, fermecatorul, magicianul, arbitru international si planetar
"MA NUMESC INGINER VALENTIN NEMTANU" (EI CUM O FI MA SA TE NUMESTI "INGINER")
Cu acestea in dotare credeti-ma ca va fi un show total dupa cum urmeaza:
-concurentii vor lua startul in spate deoarece vor fi foarte emotionati
-concurentii se vor caca pe ei de ras, cand li se va da startul de pe varfuri
-concurentii vor darma foarte multe jaloane datorita bannere-lor cu castrol si aral, pe care le vor avea montate pe parbriz

In incheiere:
-program artistic cu prezentarea unui raliu la care a participat acum 35 de ani, sustinut de acelasi unic, mirobolant.....etc. "ma numesc inginer valentin nemtanu"
-inmanarea premiilor constand in ulei uzat recuperat de la un service si un tricou de la o promotie castrol din vara anului 2001
NU TREBUIE SA RATATI
PS: Ei cum ma sa te numesti inginer valentin sau valush....oare asa scrie in buletin?
s-a terminat cu caterinca...ma doare burta de cat am ras
Dan TBCuuu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -