Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tg-Jiu

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-09, 21:16   #61
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Provocari !

da,al meu e 8v.Accentul 1.3 16v are in jur de 85 CP, si mai usor unpic
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 21:20   #62
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: Provocari !

Va-ti dat cumva ,rezultat ,sau ca eu nu va inteleg ce vreti sa spuneti ? Lukyan ai 1.6 8v ?
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 21:28   #63
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Provocari !

1.4 8v
s-a intamplat demult.ne-am dat de 2 ori,de fiecare data aceeasi chestie...el nu stia sa plece,dar incepea sa recupereze in a 3a.pana in a 4a era deja diferenta de aproape o masina intre noi.Loganul de 1.4 nu e pt asa ceva.
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 21:32   #64
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Provocari !

Quote:
Originally Posted by cosminCOX View Post
nu stiu cati cai sau motor, dar verifica si tu pe mobile sau adresa producatorului. cat despre joaca cu tractiunea, spune-mi la ce te referi,donuts,burn sau plecari.
cum se spune la noi...sa mergi cu ea de`a doua...nu ce fac baietii pe la noi..de se invart in cerc..
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 21:35   #65
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: Provocari !

Daca cumva mergeti pe 8 la Craiova ,mai vb pe forum ,poate plecam toti ...
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 21:42   #66
cosminCOX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 29
Default Re: Provocari !

conceptul motorului de pe logan este acelasi cu solenza,supernova dar si cu clio de sa fabricat pana in 98',doar ca pe clio sa montat o admisie de metal care dadea randament ma refer la fluxul de aer,iar la noi o chestie de economie de plastic neajutand motoru sa primeasca suficient aer mai ales ca si clapeta de admisie tot plastic drept rezultat o sa caut nu mai stiu exact unde am vazut a existat un test cu un logan pe un dyno cu filtru aer pus avea 67 de cai ,fara 72cai deci asta e chestia cu filtrele sport producatoru ca sa scoata chestia cu co2 la esapament i face reglaje chiar scazand puterea si randamentu da si din consideratie de consum si aici nu intra numai dacia deci dai filtru jos data viitoare si alte chestii rezerva cric bancheta daca chiar vrei sa se simta altfel treaba chiar cronometreazo cu un prieten si te vei convinge.nu uita de regula asta la tine ramane de vazut mai urci sau mai cobori un pic 5000 de ture constant da fix sa nu oscileze de loc turometru abreiajul atacat daca sti ca la plecarea din rampa,in rampa poti sa pleci ori cu frana de mana ori din ambreiaj,bun ti ambreiaju acollo in cat masina sta pe loc 5000 ture in momentu in care dai drumu la ambreiaj o fractiune de moment nu calci acceleratia dupa gaz ful asta e startul si in raliuri si peste tot e un pic de exersat in conditiile astea vei vedea ca de cate ori o vei cronometra va fi fara0.2,0.3 la fel adica vei fii constant si maxim din motor ce poate
dar am uitat sa scriu am avut o solenza si din datele date de fabricant era o mare minciuna cu ce ti-am scris scoteam 11.2,11,6 depinde cat de cald e afara,gume,asfalt pe jos.si asa stateam cap pe cap de multe ori luam loganu 1.6 cred ca trebuie si niste roti mai mici la loganu tau sa o ajute la demaraj hiundayu e destul de greu de batut merge ceva peste a ta de aia si te ajunge pe 3si4 da incearca asa cum ti-am zis si sa scrii ce sa intamplat nu uita sa-i pui filtru dupa la loc si nu-i strica si benzina petrom 99+ ca daca nu stiai la solenza cu benz 95 era euro2 cu 99+euro3
astept sa-mi spui

Last edited by cosminCOX; 10-02-09 at 22:00.
cosminCOX is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 21:42   #67
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Provocari !

Quote:
Originally Posted by GTXR View Post
Daca cumva mergeti pe 8 la Craiova ,mai vb pe forum ,poate plecam toti ...
da,pana acum suntem noi 2 si sper cosmincox.poate mai vin si altii,avem timp sa ne organizam.

Quote:
Originally Posted by cosminCOX View Post
conceptul motorului de pe logan este acelasi cu solenza,supernova dar si cu clio de sa fabricat pana in 98',doar ca pe clio sa montat o admisie de metal care dadea randament ma refer la fluxul de aer,iar la noi o chestie de economie de plastic neajutand motoru sa primeasca suficient aer mai ales ca si clapeta de admisie tot plastic drept rezultat o sa caut nu mai stiu exact unde am vazut a existat un test cu un logan pe un dyno cu filtru aer pus avea 67 de cai ,fara 72cai deci asta e chestia cu filtrele sport producatoru ca sa scoata chestia cu co2 la esapament i face reglaje chiar scazand puterea si randamentu da si din consideratie de consum si aici nu intra numai dacia deci dai filtru jos data viitoare si alte chestii rezerva cric bancheta daca chiar vrei sa se simta altfel treaba chiar cronometreazo cu un prieten si te vei convinge.nu uita de regula asta la tine ramane de vazut mai urci sau mai cobori un pic 5000 de ture constant da fix sa nu oscileze de loc turometru abreiajul atacat daca sti ca la plecarea din rampa,in rampa poti sa pleci ori cu frana de mana ori din ambreiaj,bun ti ambreiaju acollo in cat masina sta pe loc 5000 ture in momentu in care dai drumu la ambreiaj o fractiune de moment nu calci acceleratia dupa gaz ful asta e startul si in raliuri si peste tot e un pic de exersat in conditiile astea vei vedea ca de cate ori o vei cronometra va fi fara0.2,0.3 la fel adica vei fii constant si maxim din motor ce poate
wow,multumesc de sfaturi.chiar nu eram lamurit cu plecarea de pe loc cum se face exact sa fie perfecta.o mai nimeresc cateodata,dar nu tot timpul

Last edited by Lukyan; 10-02-09 at 21:54.
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 22:48   #68
kinder_psd

Stage 2
 
kinder_psd's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by cristea_rotitza View Post
cine se da cu mine?
te dai mai frumos cu mertul

Quote:
Originally Posted by DolusD View Post
EU CU CINE MA DAU ???? cosmine ???? cristea ???? nimic ???
ma dau eu daca-mi dai masina ca nu am...

Last edited by manu_96xls; 19-02-09 at 06:07.
kinder_psd is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 23:06   #69
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Provocari !

Quote:
Originally Posted by kinder_psd View Post
ma dau eu daca mi dai masina ca nu am...
Daca te-ai fi uitat la data ( Old 12-08-07, 19:40 ) te-ai fi abtinut de la comentarii !
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 21:21   #70
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: Provocari !

De ce topicul asta sta asa jos ,nu se da lumea pe la noi ? Eu stiu ca da ,daca stiti puteti sa scrieti aici ,doar masinile fara numere de imatriculare...sau ceva de genu' ce ati mai facut in ultimul timp ,ca de exemplu vinerea trecuta la intalnire ,'tura' aia prin oras de ziceai ca e rally...mai ales pe la interex )
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 21:21   #71
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Provocari !

Stie cineva unde pot da si eu de tipul cu R8-ul? As avea un pic chef de joaca...
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 21:26   #72
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: Provocari !

Ne interesam Jimmy ..
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 21:29   #73
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Provocari !

Eu de cate ori am iesit prin oras nu l-am vazut, poate il vedeti voi si aflati pe unde frecventeaza...
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 13:44   #74
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Provocari !

Quote:
Originally Posted by JIMCBR View Post
Stie cineva unde pot da si eu de tipul cu R8-ul? As avea un pic chef de joaca...
stai copilu' linistit in banca ta iti arde sa alergi cu R8u'?? wtf?!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 16:23   #75
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Provocari !

Sasha, teoretic motorul meu si R8-ul au cam aceleasi performante. Practic, conteaza care detine controlu'
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -