Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tg-Jiu

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-09, 21:38   #241
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default

Sau aflam programu politie ,si cand se schimba turele plecam

Quote:
Originally Posted by Lukyan View Post
parca auzi la stiri ca am organizat decolari ilegale si "alunecari necontrolate" printre masele de aer...
oricum,ar merita sa incercam cand o sa se mai incalzeasca
=))))))))) chiar
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 22:31   #242
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by Lukyan View Post
da,am auzit si eu de aeroportul acela.dar ce crezi...ca nu o sa ne dea spargerea?sau cel putin sa nu ne astepte la iesire sa ne controleze la sange?avem de-aface aici cu infailibila politie romana
acela nu este aeroport ! Este o simpla pista de aterizare pentru avioanele mici ( cele care stropeau plantatia) , nu este asfaltat ... este pur si simplu o campie / poiana ( este acoperit cu iarba si musuroaie ) plus ca e la dracu in prastie !

Ceva legal nu se poate face atata timp cat este domnul Carciumaru primar (sau poate cine stie ) )
Locuri inafara orasului sunt o gramada (unde politia romana este mai docila ) , dar la aceste inatalniri sigur apar cei care sunt "drifteri , raceri "de profesie si o sa doreasca sa "se dea" si astfel se duce dracului intalnirea pentru ca apar "Taxiurile" ) (ne mai intrebam ce au cu noi , pai normal ca au daca nu stam cuminti ) !
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 22:51   #243
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

pai la ce te mai intalanesti daca nu faci si putin show...si acu..daca nu se dadeau ce`i doi... ramaneam cu laudele fiecaruia "uite frate cum face toba mea...frateee yo am chip...bua am filtru sport am 5cp in plus" etc...
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 23:23   #244
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Locatii pentru intalniri in afara orasului sunt destule. Pentru curse si restul sunt si mai multe. Si acum imi aduc aminte de Cornesti ... Totusi, o sa incerc luna asta sa il intreb pe domnul primar, sa vedem ce se poate face. Ramane sa vorbesc si cu baietii din clubul de motociclisti, si poate reusim sa o punem de-o legala!

Pana una alta, si eu astept primavara aia odata...
__________________
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 12:50   #245
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
pai la ce te mai intalanesti daca nu faci si putin show...si acu..daca nu se dadeau ce`i doi... ramaneam cu laudele fiecaruia "uite frate cum face toba mea...frateee yo am chip...bua am filtru sport am 5cp in plus" etc...
vrei sa te dai ???? te duci nana si te dai in alta parte ca sa nu vada jumatate de oras si sa filmeze un sfert !
Politia nu poate sa intervina atata timp cat suntem intr-un loc privat DAR pot sa opreasca "participantii" la plecare !
Am observat ca a fost oprit tipul cu bmw-ul care a facut cerculete ...sunt curios pt ce motiv - din cate imi aduc aminte legea spune ca : organul nu poate sa te mai opreasca si dupa sa iti caute un motiv , trebuie sa fi oprit pentru un motiv bine intemeiat !
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 12:53   #246
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by DolusD View Post
vrei sa te dai ???? te duci nana si te dai in alta parte ca sa nu vada jumatate de oras si sa filmeze un sfert !
Politia nu poate sa intervina atata timp cat suntem intr-un loc privat DAR pot sa opreasca "participantii" la plecare !
Am observat ca a fost oprit tipul cu bmw-ul care a facut cerculete ...sunt curios pt ce motiv - din cate imi aduc aminte legea spune ca : organul nu poate sa te mai opreasca si dupa sa iti caute un motiv , trebuie sa fi oprit pentru un motiv bine intemeiat !
Aici ai dreptate, asa spune legea. Faci contestatie, si vezi ce rezolvi. Totusi, daca majoritatea suntem in regula, ce sa ne faca? Sa imi gaseasca un fir neizolat la masina? )
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 13:24   #247
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by JIMCBR View Post
Aici ai dreptate, asa spune legea. Faci contestatie, si vezi ce rezolvi. Totusi, daca majoritatea suntem in regula, ce sa ne faca? Sa imi gaseasca un fir neizolat la masina? )
au mai facut odata asa dar eram cam 25 de masini in coloana si au oprit decat doua masini iar noi am oprit toti ( ne-au dat drumu pt ca nu aveau ce sa mai faca) !
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 13:42   #248
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by DolusD View Post
au mai facut odata asa dar eram cam 25 de masini in coloana si au oprit decat doua masini iar noi am oprit toti ( ne-au dat drumu pt ca nu aveau ce sa mai faca) !
Asa fac si TIR-istii care urmeaza sa treaca prin control ARR (parca asa se numeste). Daca sunt oprite prima sau ultima masina, opresc toti apoi!

Totusi, in primavara - luna Martie o punem de-o intalnire?
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 17:54   #249
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

pai prin martie sau poate chiar inceputul lui aprilie ar fi cel mai bine.acum e prea frig sa stam langa masini oricum.stabilim o data toti si pana atunci stam cu ochii in patru si dupa o locatie mai buna.


Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
pai la ce te mai intalanesti daca nu faci si putin show...si acu..daca nu se dadeau ce`i doi... ramaneam cu laudele fiecaruia "uite frate cum face toba mea...frateee yo am chip...bua am filtru sport am 5cp in plus" etc...
daca chiar se umfla muschii pe vreunu si are pofta de asa ceva sa-si puna pofta in cui.ne fac si noua probleme,nu numai lor.un cerculet?sa zicem,pana la urma cui nu-i place?da fa-l la final,cand plecam.cum naiba sa nu vina politia cand vecinul de peste strada aude o masina urland si mult fum?daca e unu mai in varsta sau prea intreg la cap o sa sune la politie.
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 18:27   #250
JIMCBR

Stage 3
 
JIMCBR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 161
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Uite, eu in vara asta m-am dat pe la Cornesti cu niste prieteni, si dupa vreo 3 ore de liniute, a aparut un echipat de la politia rutiera din Tg-Jiu, insa nu m-au prins! Deci dupa 3 ore... Probabil telefonase cineva la politie ca se fac curse acolo.

In Martie ar fii perfect sa facem o mega-intalnire, dar sa participam toti forumistii, nu unii acasa la TV si altii cu masinile si motocicletele acolo!

Sasha, se aude acolo in spate?
JIMCBR is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 18:37   #251
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by JIMCBR View Post
Uite, eu in vara asta m-am dat pe la Cornesti cu niste prieteni, si dupa vreo 3 ore de liniute, a aparut un echipat de la politia rutiera din Tg-Jiu, insa nu m-au prins! Deci dupa 3 ore... Probabil telefonase cineva la politie ca se fac curse acolo.

In Martie ar fii perfect sa facem o mega-intalnire, dar sa participam toti forumistii, nu unii acasa la TV si altii cu masinile si motocicletele acolo!

Sasha, se aude acolo in spate?
Lasa pe Sasha ca ea a fost de fiecare data + ca la ultima intalnire (la kaufland) a venit cu 2 fetite pentru poze !
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 18:46   #252
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by JIMCBR View Post
Uite, eu in vara asta m-am dat pe la Cornesti cu niste prieteni, si dupa vreo 3 ore de liniute, a aparut un echipat de la politia rutiera din Tg-Jiu, insa nu m-au prins! Deci dupa 3 ore... Probabil telefonase cineva la politie ca se fac curse acolo.

In Martie ar fii perfect sa facem o mega-intalnire, dar sa participam toti forumistii, nu unii acasa la TV si altii cu masinile si motocicletele acolo!

Sasha, se aude acolo in spate?
se aude, se aude In martie e ok dar mai spre sfarsit... ca o sa fiu plecata cam o saptamana..ca e ziua mea atunci si nu am nici-un chef sa stau in catunul asta...

Quote:
Originally Posted by DolusD View Post
Lasa pe Sasha ca ea a fost de fiecare data + ca la ultima intalnire (la kaufland) a venit cu 2 fetite pentru poze !
si data viitoare sper sa mai vin cu fete... numai sa dea caldura si sa am masina ..ca deocamdata.... no comment !!!
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 10:05   #253
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

buna sasha deci cum ramane cu luna martie?ne bagam la sfarsitul lunii sau dupa paste sa stim k avem caldurica si sa fie bine ce ziceti,tinand cont de conditiile meteo o lasam pe dupa paste?
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 11:58   #254
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Quote:
Originally Posted by cristea_rotitza View Post
buna sasha deci cum ramane cu luna martie?ne bagam la sfarsitul lunii sau dupa paste sa stim k avem caldurica si sa fie bine ce ziceti,tinand cont de conditiile meteo o lasam pe dupa paste?
Dupa pentru ca acum e frig rau seara
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 16:54   #255
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: Poze, filme si discutii de la intalniri

Nu e frig deloc, aseara am fost cateva masini ,dar cine isi da interesu iese ,cine nu sta acasa la caldurica .
GTXR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -