Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tg-Jiu

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-01-11, 02:01   #331
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default

Quote:
Originally Posted by GJ-77-WVW View Post
Grutz da eu nu stiu daca noi am postat altceva care sa se abata de la subiect.........ati vb cumva de fete de discoteci si nu am fost eu prezent????......
Au fost multe posturi pe lângă subiect, chiar și de vânzare a unor obiecte.
Dacă nu le-ai văzut tu, nu înseamnă că n-au fost.
Ps: E valabil pentru toți punctul 9 din regulament.

Quote:
Originally Posted by Niccolas View Post
Dupa cate observ,probabil facultate la Timisoara,acolo nu va dau voie sa faceti proteste?
N-am găsit niciunde că s-ar face ceva aici, și singur nu-i treabă.
Oricum mie-mi place să-mi schimb monedele la peco, nu-i bai.
__________________
Second to a hammer , a cable tie can fix anything!
manu_96xls is offline  
Old 09-01-11, 02:15   #332
adyMXP

Stage 2
 
adyMXP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 27
Default Re: Boicot Benzinărie

si eu sunt student la timisoara si maine o sa ajung in timisoara dk chiar vrei sa facem si acolo cv hai sa incercam eu mai am prieteni in timisoara care sunt cu masina si un anunt pe dc in complex eu zic ca s-ar strange cv dk chair vr lucru asta si nu sunt numai vorbe
adyMXP is offline  
Old 09-01-11, 02:18   #333
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by adyMXP View Post
si eu sunt student la timisoara si maine o sa ajung in timisoara dk chiar vrei sa facem si acolo cv hai sa incercam eu mai am prieteni in timisoara care sunt cu masina si un anunt pe dc in complex eu zic ca s-ar strange cv dk chair vr lucru asta si nu sunt numai vorbe
Timp să mă ocup n-am, în schimb să particip la ceva concret îmi pot face.
manu_96xls is offline  
Old 09-01-11, 02:20   #334
adyMXP

Stage 2
 
adyMXP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 27
Default Re: Boicot Benzinărie

curios un student sa nu aibe timp...ok at o sa ma ocup eu sa incerc sa strang cv lume si o sa tinem legatura.... si banuiesc ca mai ai si u prietenii sa incercam sa facem pe 14 ianuarie la fel ca toti ceilaltii....
adyMXP is offline  
Old 09-01-11, 02:24   #335
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by adyMXP View Post
curios un student sa nu aibe timp...ok at o sa ma ocup eu sa incerc sa strang cv lume si o sa tinem legatura.... si banuiesc ca mai ai si u prietenii sa incercam sa facem pe 14 ianuarie la fel ca toti ceilaltii....
De luni încep examenele, dacă se materializează ceva concret, vin de drag.
manu_96xls is offline  
Old 09-01-11, 02:27   #336
adyMXP

Stage 2
 
adyMXP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 27
Default Re: Boicot Benzinărie

ok at sa vedem ce se rezolva eu as avea cam 5 masini asa dk ai veni si u am fi cam 6...plus ce se vor mai anunta dk am fi undeva intre 15-20 de masini am putea face cv garantat sa blocam macar 40 de min o benzinarie... am fost preznet la tg jiu la ambele manifestatii si a iesit destul de ok dk acolo banatenii nu sunt in stare sa faca cv las ca fac tot oltenii
adyMXP is offline  
Old 09-01-11, 02:49   #337
Niccolas

Stage 2
 
Niccolas's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 36
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by manu_96xls View Post
De luni încep examenele, dacă se materializează ceva concret, vin de drag.
Ia uite,daca te interesai mai mult gaseai,se ofera ady sa te ajute!
Niccolas is offline  
Old 09-01-11, 04:00   #338
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Am dat de un articol incredibil
Titlul lui este urmatorul
Cum câştigă Petrom de patru ori mai bine decât anul trecut dacă produce şi vinde mai puţin?

http://wall-street.md/view_art.php?view_sub=56189651

"La nivel de piaţă vânzările totale de carburanţi au săzut cu 12%, iar cele din retail s-au contractat cu 6%. Noi am scăzut mai mult pentru că în 2009 am avut multe vânzări de păcură. Oricum, la nivel de piaţă cred că până la sfârşitul anului vom avea pe partea de retail o scădere de 10%, iar pentru 2011 este dificil să fac o predicţie pentru că evoluţia va depinde foarte mult de măsurile de relansare care vor fi luate şi de efectul acestora", a mai precizat Mariana Gheorghe, CEO al Petrom

În contextul în care compania nici nu a produs mai mult şi nici nu a vândut mai multă motorină şi benzină, rezultatele bune sunt explicate în mare parte prin creşterea preţurilor atât la petrol, cât şi la carburanţi.

"Iniţial, concurenţa pe client a dus la o scădere a preţurilor, dar apoi au intervenit mai mulţi factori independenţi de noi care au dus la majorarea acestora cum ar fi creşterea TVA sau creşterea cotaţiilor internaţionale", explică Gheorghe.

Producţia, mina de aur

Pe partea de explorare şi producţie, care reprezintă practic bogăţia Petrom, compania a raportat un profit operaţional (EBIT) de 1,7 miliarde de lei (427 de milioane de euro), aproape dublu comparativ cu perioada similară a anului trecut, chiar şi pe fondul unei scăderi de 3% a producţiei.

Daca cititi printre randuri veti realiza ca astia fac profituri imense si pe timp de criza si toate pe seama noastra...daca lor le scad vanzarile ei cresc preturile pentru ca noi suntem slabi si mergem in continuare sa le cumparam benzina...cand in orice stat civilizat astfel de practici nu isi au locul caci sunt taxate imediat de consumatori prin actinui multiple de protest in care se mobilizeaza toata populatia.
OAMENI BUNI NU LE MAI CALCATI PRAGUL BENZINARIILOR SA AI INVATAM MINTE,REDUCETI CONSUMUL SI MERGETI LA LUK OIL SI ROMPETROLtrebuie sa le reducem vanzarile la maxim astia sunt atat de nesimtiti
dany12epz is offline  
Old 09-01-11, 11:45   #339
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

da era de asteptat dupa atatea majorari la benzina si motorina sa nu aibe profit...deci vorba lu dany numai alimentati de la grupul OMV- Petrom
Ruff_Ryders is offline  
Old 09-01-11, 15:14   #340
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din viata economica si politica a Romaniei.
Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii.
"Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu.

"Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL

Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi.
dany12epz is offline  
Old 09-01-11, 17:10   #341
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

eu si cei care au participat o sa protestam pe 17 18 si 19 adica sa nu alimentam si sa numai alimentam deloc de la grupul OMV Petrom.si sper ca se vor tine de cuvant si sa continuam ceea ce am inceput
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline  
Old 09-01-11, 17:33   #342
Niccolas

Stage 2
 
Niccolas's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 36
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Ruff_Ryders View Post
eu si cei care au participat o sa protestam pe 17 18 si 19 adica sa nu alimentam si sa numai alimentam deloc de la grupul OMV Petrom.si sper ca se vor tine de cuvant si sa continuam ceea ce am inceput
Sustin,si oricum,mai strangem si niste bani)
Niccolas is offline  
Old 09-01-11, 17:34   #343
Staticyoo

Stage 3
 
Staticyoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 134
Default Re: Boicot Benzinărie

alimentez de 3 ani de la rompetrol la mine nu o sa fie o problema
Staticyoo is offline  
Old 09-01-11, 17:37   #344
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

da dar in data de 17 18 si 19 deloc nici macar rompetrol
Ruff_Ryders is offline  
Old 09-01-11, 17:38   #345
Staticyoo

Stage 3
 
Staticyoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 134
Default Re: Boicot Benzinărie

normal deja am trimis mesaju de circula de caeva zile la toooataa lista din telefon
Staticyoo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -