Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tg-Jiu

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-01-11, 09:28   #181
grutz

Stage 3
 
grutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 95
Default Re: Boicot Benzinărie

daa normal,sa aibe timp..
grutz is offline  
Old 05-01-11, 10:34   #182
manu22

Stage 5
 
manu22's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 327
Default Re: Boicot Benzinărie

cam greu cu banii marunti..dar important e sa ne strangem noi si sa tragem de timp in peco,chiar daca nu avem marunt...
manu22 is offline  
Old 05-01-11, 11:21   #183
grutz

Stage 3
 
grutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 95
Default Re: Boicot Benzinărie

pai da,bagam doar de 1 leu,si asta e,tot aia e....
grutz is offline  
Old 05-01-11, 11:37   #184
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

mergem in interex si schimbam daca e...eu mai am ceva marunt cam 4 lei numa de 10 bani si 5 bani..da numai sa tinem noi ocupata benzinaria...mergem la toaleta mai ne plimbam printre rafturi vedem noi
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline  
Old 05-01-11, 14:23   #185
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

http://cluj-am.ro/soferii-se-intorc-...-benzinariilor
Puneti afise pe masini, sa se raspandeasca vestea. Nu alimentati 3 zile. Hai ca se poate.
lupalb is offline  
Old 05-01-11, 16:21   #186
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Va salut,tocmai ce am vorbit cu cei de la Realitatea care m-au invitat maine la ora 16.00 la emisiunea deschide lumea datorita stirilor ce raspandesc vestea pe net in legatura cu Boicotul Total din data de 17-19,le-am spus si de protestele voastre de pe data de 7 precum si in Bucuresti in data de 14.
Au revenit la scurt timp cu un telefon sa le dau locatiile voastre de intalnire,va rog poimaine daca o sa fie prezenti vorbiti si de boicotul nostru de pe data de 17-18-19 am vorbit la tv ieri de el la antena 3,voi vorbii si maine,toti implicati in acest boicot deja scriu pe unde pot,spammeaza la greu orice site care are audienta,astfel cat mai multa lume va sti de el si poate ni se vor alatura va rog cei care aveti timp liber sa o faceti si voi.
Am luat forumul la rand si va spun cu mana pe inima ca am ramas impresionat de ce nucleu s-a format,mi s-a cutremurat tot corpul in momentul cand am recitit toata lista ...sunt atat de multe orase care vor participa fapt ce ma bucura pe mine si pe orice roman din tara asta care are simt civic in el,numai impreuna vom putea face ceva...BRAVO BAIETI
Ca sa va faceti o idee acestea sunt orasele solidare acestui boicot:

CLUJ-ei vor face pe 6 ianuarie adica maine

Restul oraselor vor striga prenzenta in data de 7

Baia-mare
Buzau
Brasov
Constanta
Iasi
Mures
Ploiesti
Rāmnicu Vālcea
Targu-Jiu
Tulcea

Sper ca nu am uitat vreun oras,daca am facut-o va rog dati un pm
Va rog sa fiti civilizati si sa nu le dam sansa de a ne discredita,daca cineva devine prea "exuberant" in actiuni delimitati-va de el si scoateti-l din grup este posibil sa fie adus special pentru intoxicare.
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....la Bucuresti sa luat un permis(pe buna dreptate ce-i drept) pentru ca au stat cu ochii pe noi ca pe niste raufacatori.
Nu uitati cine ajunge cu usurinta sau are drum prin UNGARIA,BULGARIA,MOLDOVA,UKRAINA alimentati de acolo,aveti benzinari particulari in zona atunci mergeti la ei haideti sa le vizitam pompele austriecilor doar la Boicoturi..sa ne vada la ei in statie si sa stie ca nu le vom mai da asa usor cea ce ei urmaresc...Banii nostri din buzunar.
Hai sa le aratam, ca numai suntem o piata slaba asa cum au gasit-o ei in 2004,sa le aratam ca am intrat in U.E nu doar pe hartie si ca am descoperit simtul civic si dreptul consumatorului...le-am vazut in orice stat european civilizat Spania,Franta,Anglia,Italia,Germania este timpul sa aplicam si noi ce am invatat din cultura europeana.
Domnilor va salut si va urez succes
dany12epz is offline  
Old 05-01-11, 17:33   #187
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

macar ca data trecuta...daca nu ies in bucuresti ca sunt mult mai multi ca noi iesim noi ...sa arate tg jiu la restu oraselor mari ca degeaba e un oras mic daca e unit
Ruff_Ryders is offline  
Old 05-01-11, 19:24   #188
mike01

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 49
Default Re: Boicot Benzinărie

ca sa fim luati in seama ar trebui sa nu mai alimentam 1-2 luni si dupa perioada asta va spun eu ca nu si-ar mai bate joc. sigur, multi o sa spuna ca nu pot sa faca asta, ca s-au nascut in masina, ca nu mai stiu sa mearga si pe jos/transport in comun. e bine ca totusi lumea reactioneaza si asa dar nu ii afecteaza, ba chiar din contra mai consumi si benzina aiurea. cat despre partea cu maruntisul, de-aia nu mai pot ei, cat timp incaseaza bani de orice fel.......

Last edited by mike01; 05-01-11 at 19:27.
mike01 is offline  
Old 05-01-11, 19:27   #189
grutz

Stage 3
 
grutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 95
Default Re: Boicot Benzinărie

uitativa pe gorj tv acum .....
grutz is offline  
Old 05-01-11, 19:32   #190
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

da bah grutz stiu:P il trimisei eu ca nu gasi si alti sa mearga ca vroia mai multi sa fim acolo sa vorbim
Ruff_Ryders is offline  
Old 05-01-11, 21:31   #191
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

bah frate da din cati erau pe aci pe tg-jiu din ai vechi al naibii sa fiu daca il intere pe careva de chestia asta..au banii prea multi se pare nu le pasa
Ruff_Ryders is offline  
Old 05-01-11, 22:52   #192
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

ROMANIA TREZESTETE !!! Voteaza si tu micsorarea pretului benzinei si motorinei, inainte sa iesim in strada votam sa vedem cati sunt nemultumiti ... http://www.golf-club.ro/petitie-impo...i-benzinei.htm ... fiecare vot conteaza. Multumim
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline  
Old 05-01-11, 23:29   #193
craetos

Stage 3
 
Join Date: May 2010
Posts: 139
Default Re: Boicot Benzinărie

o idee...zic si eu nu dau cu parul...ca sa iasa o treaba, ar trebui blocate toate pecourile petrom si toate din tg jiu la ora 7. dar tot ce inseamna petrom, si toate la 7. de ce? simpu, la ora 7 se schimba tura la ambulanta gorj, si la ora 7 toate salvarile care intra in tura merg sa alimenteze la petrom. de ce la petrom? acolo au contract, si carduri, deci nu pot alimenta din alta parte...de unde stiu...acolo lucrez. zic eu ar fi o idee sa ramana ambulantele blocate in peco...ar fi ceva mai de impact si mai rasunator...sa vezi titlu in ziar: Ambulantele nu au putut alimenta din cauza boicoturilor la benzinarii
craetos is offline  
Old 05-01-11, 23:30   #194
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

da ar fi o idee sa nu le lasam sa intre nu sa iese ca atunci dam in alte alea...facem si pe asta data viitoare dar numai sa ne strangem ca acum deja am anuntat ora men
Ruff_Ryders is offline  
Old 06-01-11, 00:37   #195
Niccolas

Stage 2
 
Niccolas's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 36
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by craetos View Post
o idee...zic si eu nu dau cu parul...ca sa iasa o treaba, ar trebui blocate toate pecourile petrom si toate din tg jiu la ora 7. dar tot ce inseamna petrom, si toate la 7. de ce? simpu, la ora 7 se schimba tura la ambulanta gorj, si la ora 7 toate salvarile care intra in tura merg sa alimenteze la petrom. de ce la petrom? acolo au contract, si carduri, deci nu pot alimenta din alta parte...de unde stiu...acolo lucrez. zic eu ar fi o idee sa ramana ambulantele blocate in peco...ar fi ceva mai de impact si mai rasunator...sa vezi titlu in ziar: Ambulantele nu au putut alimenta din cauza boicoturilor la benzinarii
Si ce faci vere?Tu nu te gandesti la repercursiuni?Punem viata in pericol unor oameni care poate ca au nevoie de ajutor.Mai bine te-ai interesa,cand baga garda benzina,da nu la ambulante frate!....Sergiuleee,pune si pe 4tuning filmarea cu al din tufe partenie))
Niccolas is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -