Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 02-08-10, 22:56   #331
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...ml#post3560031

A umplut tot forumul cu rugaminti de a-i vota iubita.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 10:40   #332
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

salut,

Verificati va rog posturile userului pup_mic.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 13:27   #333
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

i-am facut si eu reclamatie copilului dar nu il da nimeni afara. e zane94 si-a facut asa un alt id ca sa puna lumea sa isi piarda timpul..
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 18:24   #334
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Se rezolvă acum...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 17:59   #335
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Am dat si report post, dar postez si aici..

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3680728 postul lui 'superuser' e foarte offtopic. Nu am vrut sa incep o polemica.. Multumesc.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 00:02   #336
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Dacă mai aveai răbdare 9 minuţele ai fi văzut că a dispărut offtopic-ul!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-09-10, 05:03   #337
preparatu

Stage 5
 
preparatu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,257
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Angry Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

salve tuturor,nu stiu daca am postat bn aici,sunt destul de vechi pe acest forum,ma stie destul de multa lume ca nu aberez,nu sunt ranchiunos si nu ma cert aiurea cu nimeni,ideea este in felul urmator,consider ca am fost ban-at aiurea,am incercat sa avertizez membrii forumului prin a povestii cu lux de amanunt ce s-a petrecut la pitesti si am primit ban si am fost facut si frustrat de catre un moderator,acum sincer poate va dati si voi o parere,poate sunt eu nebun si nu mai gandesc logic,deci cel care a postat acel topic cu acel bmw minunat si impecabil cu AC,unu la mana nu este masina lui,nu este nici macar din pitesti,masina nu detine la propriu AC,si este intr-o stare deplorabila,eu pe banii mei il rog pe acest moderator sa ma insoteasca la pitesti sa vada si el personal ce am vazut eu,consider ca sunt mai mult decat cunoscator al bmw-urilor e36,nu cred ca este cineva pe aici care ma poate contrazice...deci marea mea suparare este ca am primit ban aiurea si am fost jignit fara motiv....mai jos va atasez mesajul intre moderator si mine.BAFTA TUTUROR.


Quote:
Originally Posted by andi_cimpean
Dear preparatu,

You have received an infraction at 4TuningRO.

Reason: Aberatii / Posturi Aiurea / Posturi Inutile
-------
Decât să te descarci pe forum de toate frustrările, mai bine vorbeai toate lucrurile deranjante cu proprietarul maşinii respective!

Forumul nu este loc de refulat frustrări!
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3670873
Quote:
bai nene,masina asta ar trebui dusa la programul rabla,cum sa pui frate pe drum un om pt asemenea epava,cu pragurile alea facute din chit,care kit M..?o bara fata si stopuri?iesea abur din radiator ca la vapor,furtune prinse cu soricei,fata zici ca e lego,nu pica nimik la linie,pasajele spate stau sa cada ambele,acte in punga,cu proprietar mort si nu mai stiu ce,spune ca e prop in acte dar pe drum e a unuia mort din familia lui si la pitesti ca a cump de la bv,numai minciuni....voi credeti ca toata lumea e proasta si voi smecheri nu?RUSINE...DACA NU ERAM OAMENI CU BUN SIMT,L-AS FI PUS SA SCOATA BANII DIN BUZUNAR PT TIMPUL PIERDUT PE DRUM SI BANII DE BENZINA.
All the best,
4TuningRO



”Forumul nu este loc de refulat frustrări!” eu cred ca fac un bine,poate in felul asta nu mai vin oamenii de la sute de km sa-si piarda timpul si banii,pe asta care a dat anuntz il doare undeva ca se scoate,zice ca nu stie nimik de masina,atunci de ce posteaza anuntz la o masina care nu este a lui,daca tot esti administrator sau ce esti,ar trebui sa verifici bine inainte sa dai ban si sa iei hotararea cea mai buna si corecta,cum ar fi sa dau si eu anuntz la o troaca de masina a unuia din timisoara eu fiind din buc,sa scriu ca are ac si ca foarte buna,sa mearga un membru al forumului acolo,sa bata sute de km si sa constate ca masina este un tomberon,ESTE NORMAL DIN PCT TAU DE VEDERE ASA CEVA,TE INTREB ASA FIE VORBA INTRE NOI,CA 2 OAMENI MATURI,NU-TI CUNOSC VARSTA DAR CONSIDER CA ESTI MATUR...DECI SINCER AR TREBUI SA TE GANDESTI DE 2 ORI INAINTE SA SANCTIONEZI PE CINEVA CARE A VRUT SA AVERTIZEZE SI ALTE PERSOANE DE UN ABUZ DE INCREDERE,DE TZEPE SI ETC...SPER CA MI-AI INTELES PUNCTUL DE VEDERE SI VEZI CA NU SUNT FRUSTRAT DE ABSOLUT NIMIK,NU ERA MERCEDESUL MEU,NU AM MERS PE BANII MEI,MI-AM SPUS DOAR PUNCTUL DE VEDERE PT CA TOPICUL ALA ESTE UN ABUZ SI O INSELATORIE.SANATATE SI NUMAI BINE ITI DORESC!
preparatu is offline   Reply With Quote
Old 28-09-10, 09:14   #338
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Sunt convins că ai avut cele mai bune intenţii şi că ai vrut să salvezi banii de benzină ai potenţialilor cumpărători.
Problema e că moderatorii nu sunt detectivi, nu au mijloacele specifice de investigaţie prin care să afle cine anume e binevoitor şi cunoscător şi cine are doar de rezolvat răfuieli personale cu respectivii comercianţi.
Din cauza asta şi din cauza numărului foarte mare de useri cu intenţii cel putin dubioase a apărut regulamentul comercial în forma actuală, cu aparent strictele lui reguli.
Există posibilitatea de a anunţa neplăcerile şi neregulile legate de respectivii vânzători pe zona de feed-back comercial, atât timp cât aduci şi ceva dovezi, deci acolo poţi să povesteşti tot ce ai de spus.

Last edited by aleks; 28-09-10 at 09:21.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 10:58   #339
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...e-ipoduri.html acest thread nu are ce cauta pe acea sectiune plus ca a pus si link extern pe thread.
__________________
Vand haine Vans,Diesel,Etnies,G-Star, Springfield,Zara,PullandBear,Bershka,Smog,H&M,Jack-Jones,Fishbone,DCshoes,Converse,Lefties', Adidas Originals,Asos,etc..Ochelari RayBan aviator si waifarer.Totul original 100%.Se pot vedea si proba in zona Costin Georgian.Trimit in alte orase ramburs prin posta.Clik pe hompage pentru stocul actual. ID: xge0x Tel:0724451140(george)
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 10:18   #340
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/1...et/page-4.html semnatura neregulamentara.Mie mi s-a spus sa nu folosesc link comercial in semnatura si sa o micsorez.El foloseste litere imense.
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 10:13   #341
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Rezolvat....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 22:49   #342
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Thumbs down Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Acum ceva timp am luat un warm de la Super moderatorul gabi pentru ca am 3 threaduri cu acelasi anunt pe cateva sectiuni diferite, am gresit am platit...
de 2 zile am vazut un user care are 4 threaduri cu acelasi anunt, i-am dat 2 mesaje private lui gabi si nimic, oare de ce? nu prea inteleg... sunt confuz...

acesta este userul si unu dintre anunturile sale: https://forum.4tuning.ro/532-firme-xe...pt-masina.html

asta e un simplu exemplu din multe altele, nu am nimic cu userul respectiv.

asta ar fi un articol din regulament:
5. Nu introdu acelaşi subiect (sau acelaşi tip de produs comercial) pe 2 sau mai multe secţiuni, sau de mai multe ori pe aceeaşi secţiune. Nu folosi clone.

oare se tine cont de regulament doar pentru anumiti useri?
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 15:42   #343
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
Acum ceva timp am luat un warm de la Super moderatorul gabi pentru ca am 3 threaduri cu acelasi anunt pe cateva sectiuni diferite, am gresit am platit...
de 2 zile am vazut un user care are 4 threaduri cu acelasi anunt, i-am dat 2 mesaje private lui gabi si nimic, oare de ce? nu prea inteleg... sunt confuz...

acesta este userul si unu dintre anunturile sale: https://forum.4tuning.ro/532-firme-xe...pt-masina.html

asta e un simplu exemplu din multe altele, nu am nimic cu userul respectiv.

asta ar fi un articol din regulament:
5. Nu introdu acelaşi subiect (sau acelaşi tip de produs comercial) pe 2 sau mai multe secţiuni, sau de mai multe ori pe aceeaşi secţiune. Nu folosi clone.

oare se tine cont de regulament doar pentru anumiti useri?
Cand e vorba de Gabi, sa nu te surprinda ! El sanctioneaza pe cine vrea , nu pe cine trebuie !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 17:44   #344
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

S-a rezolvat Lucian, e o perioadă aglomerată şi nu tot timpul se mişcă lucrurile rapid, dar o depăşim noi
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 18:58   #345
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Cand e vorba de Gabi, sa nu te surprinda ! El sanctioneaza pe cine vrea , nu pe cine trebuie !
Dude, get a life, pe bune ! Imi cer scuze ca am servici, prietena, familie, probleme personale, etc. si nu ma pot ocupa de forum asa cum ati vrea voi. Ca si clientii de la munca:
intrebare: "Cand vreti piesele?"
raspuns client: "Ieri!"
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -