Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-11, 09:14   #346
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Dude, get a life, pe bune ! Imi cer scuze ca am servici, prietena, familie, probleme personale, etc. si nu ma pot ocupa de forum asa cum ati vrea voi. Ca si clientii de la munca:
intrebare: "Cand vreti piesele?"
raspuns client: "Ieri!"
Inteleg ca nu poti sa te dedici 100% forumului si e normal ! Dar asta nu inseamna ca atunci cand esti in fata PC-ului, trebuie sa recuperezi, sanctionand aiurea si fara un motiv cat de cat intemeiat !
Si stii bine la ce ma refer .
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 10:22   #347
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Stiu ! Sindromul persecutiei.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 11:24   #348
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Bogdane, te rog eu nu te mai victimiza, ştii şi tu că nu e cazul.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:45   #349
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

https://forum.4tuning.ro/122-masina-m...r/page-22.html

Omul e mare tuner si tre' sa-si exprime imaginatia si pe alte topicuri.
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 23:53   #350
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Am fost raportat de catre un user ca am mai multe topicuri pt acelasi produs la sectiunea bursa, nu era chiar acelasi produs, pt ca de altfel nu avea acelasi pret dar am zis ca e corect pina la urma ca toti membri sa aiba aceeasi sansa de ridicare in pagina si m-am conformat cu decizia luata de a mi se strange posturile intr-unul singur.
Acum am devenit stresat ca se iau masuri doar la unii membrii si doar la folosirea functiei report de catre un user, dar oare ma intreb eu daca nu ar fi mai simplu si n-ar fi nevoie ca userii sa se bata unul pe altul, daca ar exista un moderator sau chiar 3 care sa se uite zilnic pe cate o sectiune si sa aplice regulamentul fara a i se raporta ceva ?
Ideea este ca anumiti useri respecta regulamentul(ca prostii) , iar altii il incalca cu buna stire, chiar dupa ce au fost avertizati/atentionati si isi deschid in continuu noi topicuri pe premiza " pina mi-l sterg astia, tot raman pe prima pagina ."
Sectiunile unde se incalca zilnic regulamentul sunt :
1. Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme - cele mai multe le gasim la "firme xenon"
2. Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc - cele mai multe nereguli sunt la subsectiunea faruri,stopuri,lumini,leduri

Nu mi se pare corect ca un membru sa-si faca mai multe thread-uri la care sa schimbe doar denumirea, doar ca sa aiba la ce da UP si sa fie pe prima pagina zi de zi, se numeste trisare acest lucru si lipsa de respect pentru ceilalti membrii.

Alt exemplu : Este foarte ciudat ca un om sa vrea sa vanda jante si sa ai posteze un user intrebandu-l daca nu cumva vrea sa cumpere un kit xenon...la promotie..., puteti sa vedeti aici si sa cititi postul 12, pe mine m-a amuzat f tare:
https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ml#post4027896
Gandesc ca unii useri stau si urmaresc postarile "concurentei" si cum au vazut ca un anumit membru este interesat de un produs pe care il are si el, hop ai da post pe un topic de-al omului cu contraoferta ca sa nu poata fi depistat f usor. Mi-a spus cineva de curand ca se folosesc si alte metode neortodoxe de a sufla clientul, PM sau chiar telefon/sms cu contraoferte. Mi se pare de ultima speta un om care face asa ceva.

Imi cer scuze daca v-am plictisit cu postarea mea !
__________________
SECRETUL REUSITEI NU ESTE SA TII MINTE CI SA STII UNDE SA CAUTI !!

(Fara erori, ballastri slim, orice tip de bec, ieftin si cu garantie)
https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...n/page-19.html/www.xenonieftin.ro
0724186590 / 0766900342;ID mess : serban_pc ; Bucuresti - Titan

Last edited by serban_pc; 02-02-11 at 00:20.
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 00:44   #351
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Sunt moderatori pe secţiune, şi se ocupă zilnic, dar sunt cazuri care scapă, sau care apar când moderatorul nu e la pc (ştiţi, e şi el om, mai are o viaţă..).
Tocmai de asta există funcţia de report post, care, atunci când nu e folosită excesiv, e mai mult decât de ajutor.
Mulţi moderatori înseamnă ineficienţă ridicată, e demonstrată, suntem păţiţi de prea multe ori.
Sigur că metode neortodoxe există, şi se folosesc, viaţa e o damă de companie, şi nici forumurile nu sunt ocolite de asta.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 14:23   #352
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post4071683

A deschis un topic nou cu aceeasi masina, avand deja un topic cu destule pagini. Eu am postat pe topicul nou, dar se face ca ploua.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 13:21   #353
jhonycvz

Stage 5
 
jhonycvz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,581
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Re: ..... werewolf_eu ..un somer care nu are ce face....ma streseaza pe privat..se poate face ceva?


***********

Last edited by aleks; 21-02-11 at 14:34.
jhonycvz is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 14:35   #354
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by jhonycvz View Post
Re: ..... werewolf_eu ..un somer care nu are ce face....ma streseaza pe privat..se poate face ceva?


***********
dă te rog report private message (triunghiul ăla din colţul stânga sus al mesajului) şi apoi dă-mi un semn prin p.m. te rog.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 21:00   #355
sf.shumy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 774
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Salutare am si yo o problema legata de bazar eu sunt propritarul unui urs care vreau sa il vand acesta este : https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...e36-coupe.html
Si un individ vrea sa ma impierdice sa nu il mai vand punand acest anunt: http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...-10057816.html

Ma puteti ajuta sa pot sterge acest anunt? Va multumesc!
sf.shumy is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 00:59   #356
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

https://forum.4tuning.ro/462-arcuri-a...c/page-36.html
rog a se citi postul 528
zice ca aduce insa nu le recomanda iar pe topicul meu nimeni nu se plange+multi altii care au cumparat nu neaparat de la mine!

acest user nu se poate limita la a-si vinde produsul decat prin reclama negativa catre concurenti?
rog a se lua masini in acest caz si sper sa i se atraga atentia!
multumesc
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 07:26   #357
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
https://forum.4tuning.ro/462-arcuri-a...c/page-36.html
rog a se citi postul 528
zice ca aduce insa nu le recomanda iar pe topicul meu nimeni nu se plange+multi altii care au cumparat nu neaparat de la mine!

acest user nu se poate limita la a-si vinde produsul decat prin reclama negativa catre concurenti?
rog a se lua masini in acest caz si sper sa i se atraga atentia!
multumesc
Eu eram sa mor din cauza unei astfel de suspensii pe autostrada , si oricine ma intreaba , la fel le spun , sa fuga de acele suspensii , suspensii bune si nu chinezarii ? e aceeasi mancare , dar ca de obicei , va place sa mintiti lumea ca sa puteti castiga de o paine , ma rog fiecare face ce poate , vreau sa vad si eu o suspensie de genul ala dupa 50 de mii de km , si sa mi vina careva cu pareri bune despre cum se comporta masina pe strada !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 09:01   #358
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by sf.shumy View Post
Salutare am si yo o problema legata de bazar eu sunt propritarul unui urs care vreau sa il vand acesta este : https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...e36-coupe.html
Si un individ vrea sa ma impierdice sa nu il mai vand punand acest anunt: http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...-10057816.html

Ma puteti ajuta sa pot sterge acest anunt? Va multumesc!
Eu am semnalizat treaba, însă ar fi frumos dacă ai fi realist şi ai realiza că motorul ăla e foaaarte puţin probabil să aibă "200 de cai şi peste". Motorul de 24v are 192 de cai stoc, dacă nu mă înşel, tu ai reuşit din şerpişori şi filtru sport să-l depăşeşti? Ce anume soft ai pe maşină? Cine ţi-a "softat maşina" a ţinut cont de modificările aduse? Cum anume? Ai o fişă Dyno care să arate că în 2011 mai are măcar caii de fabrică de acum 21 de ani, din 1990?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 10:08   #359
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Eu eram sa mor din cauza unei astfel de suspensii pe autostrada , si oricine ma intreaba , la fel le spun , sa fuga de acele suspensii , suspensii bune si nu chinezarii ?
Data viitoare întreabă-te de ce suspensiile cumpărate de tine sunt mai ieftine în România, cu taxe, TVA, transport, şi adaos comercial inclus decât sunt pe site-ul producătorului, în Germania sau aiurea.
România e plină de piese de tuning piratate, după datele mele (neoficiale, rauvoitoare şi părtinitoare, desigur) peste 80%, iar la modelele populare (BMW, VW etc) procentul se apropie de 100%.
Nu poţi oferi o suspensie (filtru, evacuare, jantă) cu 30-50% mai scumpă decât concurenţa, deşi tu ai produsul original, pentru că ei au o cutie identică, mult tupeu, multă nesimţire tipică, şi te conving că nu există nicio diferenţă între ce îţi vând eu (original) şi ce-ţi vând ei (un fals de doi bani, dar cu aspect identic).
Concluzia: vrei-nu vrei, cumperi o mizerie de fake, o plăteşti aproape cât o piesă originală, la 10-15% mai ieftin decât o oferă producătorul (chiar şi la en-gross), te bucuri de afacere, îl consideri nebun pe ăla care-ţi cere încă jumătate din bani pe produsul identic, şi apoi eşti cât pe ce să mori într-un accident fără să ştii măcar cauza, şi nu e vina ta deloc, nici măcar a vânzătorului, ci mai degrabă a conjuncturii care îi obligă pe toţi să se alinieze la politica asta sau să se apuce de adus altceva.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 12:42   #360
sf.shumy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 774
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Eu am semnalizat treaba, însă ar fi frumos dacă ai fi realist şi ai realiza că motorul ăla e foaaarte puţin probabil să aibă "200 de cai şi peste". Motorul de 24v are 192 de cai stoc, dacă nu mă înşel, tu ai reuşit din şerpişori şi filtru sport să-l depăşeşti? Ce anume soft ai pe maşină? Cine ţi-a "softat maşina" a ţinut cont de modificările aduse? Cum anume? Ai o fişă Dyno care să arate că în 2011 mai are măcar caii de fabrică de acum 21 de ani, din 1990?
Masina trage f.f bine are sigur 200 cp ca am inteles ca a fost umblat si in motor de catre un baiat Razvan de la Drift!
sf.shumy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -