Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-14, 11:57   #241
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Sa recapitulam:
- pe pagina anterioara sunt poze cu macheta (inclusiv interiorul);
- faci comentarii legate de interior (de unde rezulta ca l-ai vazut foarte bine)
- pe urma vii si ceri poze cu interiorul ca si cum ele nu ar exista

Care e greseala moderatorului? Ca ti-a sters un post absolut inutil venit dupa "x" posturi in care te certai cu paulg?
__________________
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 12:00   #242
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Judeci tu cazul ? Nu sunt altii pe acest forum ? Sau totul e in familie aici? Are nevoie 2010 de avocat? Nu exista niste supermoderatori care sa judece reclamatia? Sau administratori?
__________________
Colectionez machete 1:18 la care te inchini tu cu atata smerenie, zise unul altuia.
lusian is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 12:06   #243
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Nu sunt judecator, incercam sa te fac sa iti vezi greseala. Pierdere de vreme se pare pentru ca dai dovada de o atitudine tipica generatiilor de azi. Cata vreme ai colaborat cu 2010 erati cei mai buni prieteni, idem cu paulg. Acum ca din varii motive nu mai colaborati incerci sa ii lovesti pe unde apuci (din spatele tastaturii evident).
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 12:12   #244
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

nu stiu de ce ai tu impresia ca am fost cei mai buni prietei cu cei mentionati. A fost o colaborare. Din generatia asta cred ca faci parte si tu . Si tastura sta pe un birou. In nici un caz nu sunt in spatele ei. Eventual din fata unui monitor. Dar cum le-am transmisi altora- au numarul meu de telefon, putem intalni oricand o intalnire fata in fata. Pentru discutii bineinteles sau pentru exercitii fizice. Si acel post avea sens in contextul in care celalalte posturi erau sterse.
lusian is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 12:35   #245
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by lusian View Post
nu stiu de ce ai tu impresia ca am fost cei mai buni prietei cu cei mentionati. A fost o colaborare. Din generatia asta cred ca faci parte si tu . Si tastura sta pe un birou. In nici un caz nu sunt in spatele ei. Eventual din fata unui monitor. Dar cum le-am transmisi altora- au numarul meu de telefon, putem intalni oricand o intalnire fata in fata. Pentru discutii bineinteles sau pentru exercitii fizice. Si acel post avea sens in contextul in care celalalte posturi erau sterse.
Chiar am sunat la numarul tau si a raspuns o batrana, ai secretara??
Abia astept sa ne vedem intr-o buna zi, pentru o mai buna colaborare!
2010 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 12:38   #246
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Mai usor cu nervii ca a trebuit sa citesc de doua ori postarea ca sa o inteleg la cate greseli ai pe acolo. Engleza am inteles ca nu o stapanesti (cu toate ca incerci sa pari fluent), dar romana? Sau tot oboseala bat-o vina? Tot oboseala e vinovata si pentru cuvantul ala inventat din semnatura ta?

In alta ordine de idei, ca tot insisti pe postul ala: din moment ce exista poze cu interiorul pe pagina anterioara (si le-ai vazut), ce "sens" avea postarea in care tu cereai poze cu interiorul?
Din punctul de vedere al moderatorului postul ala e tot o instigare la flame. Pentru ca asa si era. Stii caracterul interlocutorului, stii ca v-ati certat deja (culmea, inclusiv pe tema asta) si tu insisti cu interiorul ala. Daca ma nimeream eu in zona si nu 2010 acum nu am fi avut discutia asta pentru ca ati fi fost amandoi in vacanta cate 30 de zile. Ar trebui sa-i fii recunoscator, nu sa incerci sa-l "arzi".
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 12:43   #247
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Are si functia de aragaz??
2010 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 13:13   #248
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Mai usor cu nervii ca a trebuit sa citesc de doua ori postarea ca sa o inteleg la cate greseli ai pe acolo. Engleza am inteles ca nu o stapanesti (cu toate ca incerci sa pari fluent), dar romana? Sau tot oboseala bat-o vina? Tot oboseala e vinovata si pentru cuvantul ala inventat din semnatura ta?
Nervi, nu am de ce sa am nervi, e doar graba si neatentia(mai fac si ale chestii printre altele si de pe telefon e cam greu sa scrii mereu corect ). Si cum ti-am spus: ti-am multumit pentru observatie si prin exersare o pot stapani mai bine.
lusian is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 18:47   #249
paulg
Colectionar Machete

Stage 5
 
paulg's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,730
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Fratilor, va rog frumos sa nu va certati caci si asa suntem putini colectionari care prezinta!
Daca Lusian are un fix cu volanele de la machetele mele poate sa posteze negativ in avans!
Sunt machetele mele si mie imi plac foarte mult!
Desi in realitate interiorul (chiar daca nu e perfect) arata mult mai bine, din pacate toate elementele interioare au iesit cu zoom si in unele poze portocaliul este decolorat de zici ca sunt 2 machete!
Eu va invit sa urmariti in continuare prezentarile mele!
O seara placuta la toata lumea!
paulg is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 20:44   #250
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by lusian View Post
moderatorul 2010 mi-a sters un post fara nici un drept. Ma face sa inteleg ca eu nu am dreptul la libera exprimare.

https://i1055.photobucket.com/albums/...ps99494e0d.png

doresc o mustrare sanctiune pentru el. si scuze din partea lui.
De la o reclamatie la o telenovela. Credeam ca aici se pot face reclamatii nu scenarii de telenvele. Inca astept o decizie de la un admin/supermoderator/moderator impartial. Nimeni, nimic?
lusian is offline   Reply With Quote
Old 08-10-14, 10:47   #251
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Din link-urile lasate pe aici ( la pagini si nu la posturi ) nu se intelege mare lucru. Cert este ca cei mai potriviti in luarea unei decizii sunt moderatorii sectiunii. Incercati sa ajungeti la un numitor comun. E pacat sa va certati pe aceeasi pasiune
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 08-10-14, 11:38   #252
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Lusian, hai să lăsăm micile chichiţe şi să nu mai facem atāta chat aici.
Ţi-a fost şters un comentariu, un comentariu fără prea mare substanţă.
Ce atāta caz? Serios acum.
Mai ceri şi sancţiuni? Tocmai de aici se vede că ai ceva personal cu respectivul moderator.

Să ştii că şi reclamaţiile nefondate pot fi sancţionate, aşa că īncearcă să ai o bază serioasă, data viitoare.
Ai o vārstă, comportă-te ca atare!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 08-10-14, 16:19   #253
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by lusian View Post
De la o reclamatie la o telenovela. Credeam ca aici se pot face reclamatii nu scenarii de telenvele. Inca astept o decizie de la un admin/supermoderator/moderator impartial. Nimeni, nimic?
Incearca sa scrii corect/intreg, ca nu intelegem nimic Romica...
2010 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-14, 17:09   #254
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Lusian, hai să lăsăm micile chichiţe şi să nu mai facem atāta chat aici.
Ţi-a fost şters un comentariu, un comentariu fără prea mare substanţă.
Ce atāta caz? Serios acum.
Mai ceri şi sancţiuni? Tocmai de aici se vede că ai ceva personal cu respectivul moderator.

Să ştii că şi reclamaţiile nefondate pot fi sancţionate, aşa că īncearcă să ai o bază serioasă, data viitoare.
Ai o vārstă, comportă-te ca atare!
Nu am nimic personal cu acel moderator! Mi-a sters un post care nu era offtopic! Exces de zel. De libertate de exprimare ai auzit?

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Incearca sa scrii corect/intreg, ca nu intelegem nimic Romica...
Am mancat o singura litera. Si cu "Romica" sa iti strigi copiii nu pe mine

Last edited by lusian; 08-10-14 at 17:13.
lusian is offline   Reply With Quote
Old 08-10-14, 18:49   #255
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Poate ar fi cazul sa iti vezi lungul nasului ca nu s-a legat nimeni de familia ta.
Libertatea de exprimare iti este garantata in limita regulamentului pe care il aplica echipa administrativa. E vorba de regulamentul ala cu care ai fost de acord la inscrierea pe forum. Daca acum nu mai esti de acord cu el foloseste cu incredere butonul Log Out si fa-ne sa iti simtim lipsa.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -