Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-13, 17:46   #196
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

Quote:
Originally Posted by Andreynyo View Post
Rectific si imi cer scuze: tipologia administratorului roman de forum = tipologia politicianului roman.

Tot atat de simplu reiau sub alta forma ceea ce am scris in primul post, care a disparut subit: tot urat urata pagina. Cu si fara explicatii, cu si fara bani (reclamele/threadurile pot fi/erau promovate in alt mod) forumul s-a "stricat". Tot ceea ce am scris in primul post: nu e doar parerea mea = parerea 50%+1 din useri.

P.S.: nu va fie teama.
Postarile pe facebook au fix aceeasi latime si nu se mai plange nimeni ca feisbucu' arata urat.
eu ti-am sters postul, pentru ca repeti acelasi lucru, si nu asta e scopul sectiunii
"apreciez" statisticile tale precise, sunt convins ca ai intrebat 40.000 de useri si ti-au raspuns personal ca sunt de acord cu tine 20.001 din ei.
ti-am inteles parerea din prima, inceteaza te rog cu replicile de genul "nu va fie teama", n-au nicio noima, pentru ca nimeni nu ameninta userii.
adapteaza-te la noul format sau evita sa te mai loghezi pe 4tuning. e simplu, si nici eu nici tu n-avem alternativa aici.
Nici mie nu-mi place, dar asta e situatia si nu se schimba in functie de mine sau de tine.
Subiect incheiat, depasim momentul.

Quote:
Originally Posted by Scufi View Post
https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...7-bmw-e34.html

Eu cred ca asta nu a inteles nimic.
Ok, am incercat alta abordare, sa vedem, poate-poate...

Last edited by aleks; 06-11-13 at 17:55.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 20:50   #197
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 708
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Postarile pe facebook au fix aceeasi latime si nu se mai plange nimeni ca feisbucu' arata urat.
eu ti-am sters postul, pentru ca repeti acelasi lucru, si nu asta e scopul sectiunii
"apreciez" statisticile tale precise, sunt convins ca ai intrebat 40.000 de useri si ti-au raspuns personal ca sunt de acord cu tine 20.001 din ei.
ti-am inteles parerea din prima, inceteaza te rog cu replicile de genul "nu va fie teama", n-au nicio noima, pentru ca nimeni nu ameninta userii.
adapteaza-te la noul format sau evita sa te mai loghezi pe 4tuning. e simplu, si nici eu nici tu n-avem alternativa aici.
Nici mie nu-mi place, dar asta e situatia si nu se schimba in functie de mine sau de tine.
Subiect incheiat, depasim momentul.


Ok, am incercat alta abordare, sa vedem, poate-poate...
Urmarea discutia si speram sa nu se ajunga la un asa verdict. Sunt de acord cu colegul,in ritmul asta se vor duce de rapa aia 40.000 activi si atunci cine va mai sustine 4reclama? Nu zic ca nu trebuie scosi si niste bani care sa sustina treaba asta dar pana acum forumul a mers foarte bine si fara 60% din pagina informatie si 40% reclama. Eu unul pe site-ul 4tuning nu am mai intrat de o eternitate pt ca a ajuns CANCAN din cauza reclamelor de prost gust,exagerate. Din pacate,cu toate ca zi de zi intram aici noul aspect ca deranjeaza atat de tare incat o sa-mi gasesc altceva de lucru.
Legat de ce ai raspuns ,,adapteaza-te la noul format sau evita sa te mai loghezi pe 4tuning. e simplu"...daca se merge pe ideea asta,pe langa colegu' plec si eu,si x si y si mai raman vanzatorii,fara clienti care sa le mai vada reclama. Nu arunc cu pietre,dau doar o idee ca nu asa trebuie lasat forumul si sper sa fie luata in considerare.Multumesc
__________________

davay is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 21:15   #198
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Eu ma rezum simplu la faptul ca mi-a intrat in cap , ca nu e vina moderatorilor treaba cu reclamele , insa nu inteleg daca voi nu aveti nici o treaba si nu va intereseaza practic de ce naiba aparati atat si spuneti ca doar citez : " deranjeaza putin" . Inca ceva lasati-ne cu statistice precise , cand fiecare user va avea drepturi absolute asupra unui cont creat , atunci sa aduceti acest cuvant in discutie , va laudati cu n useri , cu nush ce structura a forumului , cu n categorii multimarca etc. da nu ati fost capabili sa puneti un " buton" cu stergerea contului. Tocmai aici este vrajeala ca si pe aia care pun reclamele ii fraieriti cu n useri la care nici voi nu visati . Si va rog sunteti patetici , eu daca mentionam un alt forum in discutiile mele poc ban sau etc. voi faceti cu ou si cu otet in mod direct niste forumuri si site-uri de socializare si totusi cine pana mea va mai poate penaliza pe voi .....? Ar fii o mie si una de argumente pro si contra , un lucru e clar indiferent de 80000 sau 800000 de useri , cei care contau sau dus demult de aici si zilnic tot mai multi se duc . Nu e un razboi cu admini sau etc. pur si simplu aparati ceva fara argumente si fara sa va retineti in a jigni si defaima pe altii in mod direct si asta este josnic , iar josnicia aduce dupa sine multe alte " calitati".
__________________
Dacia power
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 21:40   #199
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Eu ma rezum simplu la faptul ca mi-a intrat in cap , ca nu e vina moderatorilor treaba cu reclamele , insa nu inteleg daca voi nu aveti nici o treaba si nu va intereseaza practic de ce naiba aparati atat si spuneti ca doar citez : " deranjeaza putin" . Inca ceva lasati-ne cu statistice precise , cand fiecare user va avea drepturi absolute asupra unui cont creat , atunci sa aduceti acest cuvant in discutie , va laudati cu n useri , cu nush ce structura a forumului , cu n categorii multimarca etc. da nu ati fost capabili sa puneti un " buton" cu stergerea contului. Tocmai aici este vrajeala ca si pe aia care pun reclamele ii fraieriti cu n useri la care nici voi nu visati . Si va rog sunteti patetici , eu daca mentionam un alt forum in discutiile mele poc ban sau etc. voi faceti cu ou si cu otet in mod direct niste forumuri si site-uri de socializare si totusi cine pana mea va mai poate penaliza pe voi .....? Ar fii o mie si una de argumente pro si contra , un lucru e clar indiferent de 80000 sau 800000 de useri , cei care contau sau dus demult de aici si zilnic tot mai multi se duc . Nu e un razboi cu admini sau etc. pur si simplu aparati ceva fara argumente si fara sa va retineti in a jigni si defaima pe altii in mod direct si asta este josnic , iar josnicia aduce dupa sine multe alte " calitati".
Deţii adevărul suprem. Ar mai fi ceva de zis?

Dacă erai pe un alt forum (de ăla de care mă plāng eu că ar fi comunist,
că tot ţi-a plăcut să mă ataci repede cu treaba asta) erai demult istorie, dacă veneai cu asemenea comentarii.
Eu am comentat mult mai cuminte (decāt tine) şi mi-au dat direct banned.
Puneţi-vă odată de acord! Vreţi selecţie strictă şi orice rahat să vi se sancţioneze la sānge sau doriţi democraţie?

Vrei buton de "delete"?
Ce-ar fi "să uiţi" parola şi aia e. Asta dacă tot ţi s-a urāt de forumul ăsta.

Eu atāt am vrut să vă evidenţiez, din experienţa mea cu alte forumuri, īn
calitate de simplu user. Nu mai strigaţi că sunteţi persecutaţi sau că vi
se īngrădesc anumite drepturi pentru că forumul ăsta este foarte foarte
blānd īn comparaţie cu altele, unde comunismul este la el acasă.

Dacă s-a īnţeles ceva, bine.
Dacă nu, asta e. Eu am īncercat să-mi expun punctul de vedere, cum am ştiut eu mai bine, īncercānd să fiu obiectiv.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 22:06   #200
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Deţii adevărul suprem. Ar mai fi ceva de zis?

Dacă erai pe un alt forum (de ăla de care mă plāng eu că ar fi comunist,
că tot ţi-a plăcut să mă ataci repede cu treaba asta) erai demult istorie, dacă veneai cu asemenea comentarii.
Eu am comentat mult mai cuminte (decāt tine) şi mi-au dat direct banned.
Puneţi-vă odată de acord! Vreţi selecţie strictă şi orice rahat să vi se sancţioneze la sānge sau doriţi democraţie?

Vrei buton de "delete"?
Ce-ar fi "să uiţi" parola şi aia e. Asta dacă tot ţi s-a urāt de forumul ăsta.

Eu atāt am vrut să vă evidenţiez, din experienţa mea cu alte forumuri, īn
calitate de simplu user. Nu mai strigaţi că sunteţi persecutaţi sau că vi
se īngrădesc anumite drepturi pentru că forumul ăsta este foarte foarte
blānd īn comparaţie cu altele, unde comunismul este la el acasă.

Dacă s-a īnţeles ceva, bine.
Dacă nu, asta e. Eu am īncercat să-mi expun punctul de vedere, cum am ştiut eu mai bine, īncercānd să fiu obiectiv.
Si daca uit parola ma stergi de la cei 80000.... de useri ? Tu esti moderator , punctul tau de vedere il tii acasa pentru tine , familia , prieteni etc.... Aici fii obiectiv si urmeaza reguliile daca tot o arzi drept om de frunte. Deci statisticile cu userii se pot uita , e clar deja cum merg treburile. Nu ma intereseaza drepturile mele aici nu imi mai arunca in ochi cat de bun esti cu mine si cat de mult ma poti penaliza pentru ca asta e pistol cu apa , ce tot imi spui mie de comunism ce poti tu sa imi faci asa rau ??? Da-mi ban si termina odata istoria daca asa barbat esti ca vad ca discutia ta o ia in alte directii. Traim in democratie draga domn si in democratie ai dreptul oricand sa iti inchizi un cont la o banca , la sala de sport etc. numai aici nu , deci unde e comunismul ? si de unde acel lol ?
Nu ma intereseaza deloc ce patesti pe alt forum de fapt nu ma intereseaza nici un aspect care are legatura cu tine , da e foarte nasol ce ai patit tu , dar pana nu as avea si cealalta varianta nu as arunca cu noroi in nimeni. Nu sunt user al acelui forum chiar daca ai dreptate , fara argumente solide nu ai nici cel mai minim drept sa spui numele acelui forum si cu atat mai putin sa ii acuzi de marlanii , comunism sau cum vrei sa ii spui corect ?
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 07-11-13, 11:35   #201
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by davay View Post
Urmarea discutia si speram sa nu se ajunga la un asa verdict. Sunt de acord cu colegul,in ritmul asta se vor duce de rapa aia 40.000 activi si atunci cine va mai sustine 4reclama? Nu zic ca nu trebuie scosi si niste bani care sa sustina treaba asta dar pana acum forumul a mers foarte bine si fara 60% din pagina informatie si 40% reclama. Eu unul pe site-ul 4tuning nu am mai intrat de o eternitate pt ca a ajuns CANCAN din cauza reclamelor de prost gust,exagerate. Din pacate,cu toate ca zi de zi intram aici noul aspect ca deranjeaza atat de tare incat o sa-mi gasesc altceva de lucru.
Legat de ce ai raspuns ,,adapteaza-te la noul format sau evita sa te mai loghezi pe 4tuning. e simplu"...daca se merge pe ideea asta,pe langa colegu' plec si eu,si x si y si mai raman vanzatorii,fara clienti care sa le mai vada reclama. Nu arunc cu pietre,dau doar o idee ca nu asa trebuie lasat forumul si sper sa fie luata in considerare.Multumesc
Punctual iti raspund: nici eu nu intru pe site, pentru ca nu-mi place nici mie. Multi altii n-o fac. Totusi el merge si fara noi
Partea cu adaptarea sau selectia naturala o detaliez: formatul nu se va schimba.
Am intrebat daca se schimba, mi s-a explicat ca nu, mi s-a explicat si de ce nu, iar motivele sunt complexe dar le inteleg, asa ca am ales sa ma doara capul de cu totul alte probleme mai acute de-ale mele din viata reala si formatul forumului sa-l iau ca atare
Repet: daca tot sunt in stare sa imi citesc actualizarile de facebook pe fix aceeasi latime si m-am descurcat cu asta de 3-4 ani deja, sigur o sa ma descurc si cu 4tuning.
Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
lasati-ne cu statistice precise , cand fiecare user va avea drepturi absolute asupra unui cont creat , atunci sa aduceti acest cuvant in discutie , va laudati cu n useri , cu nush ce structura a forumului , cu n categorii multimarca etc. da nu ati fost capabili sa puneti un " buton" cu stergerea contului.
Tocmai aici este vrajeala ca si pe aia care pun reclamele ii fraieriti cu n useri la care nici voi nu visati .
De ce deschizi discutii care iti depasesc posibilitatile de intelegere?
40.000 de useri activi inseamna oameni care se logheaza constant, care intra efectiv pe cont. Oamenii aia exista, nu sunt vise, doar tu nu intelegi cum functioneaza o pagina web in general si un forum in mod special.
Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Si va rog sunteti patetici , eu daca mentionam un alt forum in discutiile mele poc ban sau etc. voi faceti cu ou si cu otet in mod direct niste forumuri si site-uri de socializare si totusi cine pana mea va mai poate penaliza pe voi .....?
Aici ai dreptate, a fost o chestiune in neregula sa pomenesti un alt forum drept exemplificare. Cat despre partea cu facebook, unde-i problema?
Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Ar fii o mie si una de argumente pro si contra , un lucru e clar indiferent de 80000 sau 800000 de useri , cei care contau sau dus demult de aici
Cei care contau au plecat? Cine ii incadreaza, si in functie de ce criterii? Tu esti inca aici, deci tu nu contezi? Asa iese conform regulii tale minunate. Ce sa zic, asta da logica.
Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Nu e un razboi cu admini sau etc. pur si simplu aparati ceva fara argumente si fara sa va retineti in a jigni si defaima pe altii in mod direct si asta este josnic , iar josnicia aduce dupa sine multe alte " calitati".
Eu spun ca postez fiecare raspuns cu argumente concrete. Cifre concrete, exemple clare, linkuri directe catre site-uri independente de masurare. Astea nu sunt argumente deci, iar eu sunt un tip josnic din cauza asta. Din nou o minunata mostra de logica. Nu prea mai e nimic de adaugat la replicile tale....
Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Traim in democratie draga domn si in democratie ai dreptul oricand sa iti inchizi un cont la o banca , la sala de sport etc. numai aici nu
pana nu as avea si cealalta varianta nu as arunca cu noroi in nimeni.
Recidivam. Dar iti explic si asta, simplu, pe pasi, ca sa lamurim chestiunea:
1)Ai dreptul de a-ti inactiva contul. Nu te mai loghezi pe 4tuning, iar contul tau devine INACTIV. In concluzie nu vei mai aparea in lista userilor ACTIVI. Cei 40.000 de useri activi vor fi cu unul mai putin. Deci tu vei avea din acel moment un cont INACTIV. Treaba de logica, iar capitolul asta l-am lamurit mai devreme....
2)Contul nu se poate sterge dintr-un motiv foarte simplu, care tine de LOGICA, din nou: un forum e format dintr-o serie de dialoguri, de postari succesive intre mai multi useri. Daca unul din ei este sters, cu postari cu tot, logica discutiilor dispare si ea. Inmulteste asta cu fiecare user care si-ar sterge contul, si asa o sa intelegi ca forumul ar deveni un loc haotic cu rupturi din discutii diverse, fara nicio noima.
Ei, treaba asta nu se poate intampla pe niciun forum care se respecta, si nu trebuie argumentata suplimentar, e o chestiune de... logica elementara
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 05:43   #202
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

https://forum.4tuning.ro/member.php?u=19627

Stimabilul horatiu are sechele de pe bmwclub de unde a fost ejaculat de o multitudine de ori, iar acum isi incearca norocul pe aici.

Nu exista topic unde sa nu intervina in stilul sau slinos.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 10:13   #203
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Ca sa punctez, aici este ultima interventie a gradarului:

https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...ml#post5608607
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 11:06   #204
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

rezolvat, momentan...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 17:55   #205
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Individul nu e la prima, nici la a doua abatare si totusi vad ca activeaza bine mersi pe aici:

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ml#post5615321
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 20:07   #206
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Daca ai ceva de reclamat, fa-o cu dovezi. Oricine poate arunca cateva cuvinte in stanga si in dreapta. Cum ti-am mai spus, daca citesti regulamentul general complet si regulamentul sectiunilor comerciale o sa vezi cum trebuie formulata "o plangere".


PS: Daca si sprinter e om neserios ... atunci ce sa ma zic. Nu cataloga un om ca neserios daca nu ti-a convenit tie ceva.
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 20:21   #207
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Ce dovezi vrei ? Email-urile, ti le trimit pe toate.

Mai nou, se pare ca primesc injurii prin sms de la altul cristi_turbo, daca vrei ti le trimit si pe alea.

Eu chiar cer suspend pt horatiu si acest cristi.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 21:14   #208
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Scufi View Post
Eu chiar cer suspend pt horatiu si acest cristi.
Tu ceri cam multe,aiurea,mai nesimtitule.In ce temei ceri tu "susped" pt. useri aici ? Ia sa vedem ?
Ti-a cerut cineva poze pentru gunoaiele pe care le vinzi si nu ti-a convenit ?
Sau ? In ce calitate ceri tu suspend pt cutare si cutare ?
Tu vorbesti,care esti si nou pe forum si 90% din posturile tale pe 4 tuning sunt flame si parazitare ? si restul mistouri si luat peste picior ?
O flegma in ochi daca ceri,te servesc ....Mai faci si reclama la alte forumuri,aici,cu tupeu.Nesimtitu dreq
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 21:18   #209
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Cer suspend pentru nesimtitu si reclamagiul asta de profesie Scrofy. Deja sare calu' si nimeni nu se sesizeaza.Bine ca mi-am luat eu warn de la Aleks ...
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 21:19   #210
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Gafaila, tu n-o sa cresti mare nici cu silicon. La limbajul care l-ai avut, da eu cer suspend, ca esti singurul care injura. Toate postarile tale la adresa mea au fost jignitoare, nu ai avut nimic constructiv. Si nu e primul suspend care-l iei pe vreun forum, cred ca stii cum e, cand te trimite lumea sa te racoresti, pentru ca injuri fara noima.

De curiozitate, mai suni lumea si le gafai in telefon ?

Last edited by Scufi; 18-11-13 at 21:34.
Scufi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -