Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-13, 00:07   #181
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by silviu_fxx View Post
Inteleg ca reclamele aduc bani si nu m-au deranjat niciodata personal pana in ultima perioada cand am observat pe site-ul principal acea publicitate la servicii bancare. Am intrat azi ca de obicei pe site sa vad ce stiri au mai aparut si daca pana acum se vedea un milimetru din iconita pt inchiderea reclamei(''X''), acum a disparut cu totul sub bara din partea de sus cu "articole, comunitate"s.a.m.d. astfel incat nu o pot inchide si chiar daca dau click pe site sunt redirectionat . Mi se pare jenant sa nu poti citi ceva, orice pe site din cauza unei reclame si sunt sigur ca afecteaza si nr de vizitatori.

O zi buna.

Bravo , oricum nu vom fii luati in seama noi nu "PRODUCEM" reclamele da. In curand daca o tine tot asa acest site care ma ajutat enorm si de unde am invatat ft multe chestii va fii pustiu. Alea alea mai ceva ca pe facebook si terminati odata cu publicitatea mascata ( foarte prost) nu vedeti ca aduce numai pareri negative.
__________________
Dacia power
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 26-10-13, 12:41   #182
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

https://forum.4tuning.ro/member.php?u=134382


Acelasi anunt de un milion de ori. Robinetul ce pazeste ?
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 27-10-13, 00:04   #183
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

relativ rezolvat cu omul cu anunturile multiple.
legat de reclamele de pe site, e cam prea putin util sa reclamati pe forum. sunt mai mici sansele de a vedea postarea unul din administratorii site-ului, aici sunt doar chestiuni legate de forum. solutia cea mai buna ar fi un mail direct la admin@4tuning.ro
gj 77 wvw, iti dau p.m. sa incerc o solutie pentru contul tau

Last edited by aleks; 27-10-13 at 00:07.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-10-13, 15:58   #184
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Scufi View Post
https://forum.4tuning.ro/member.php?u=134382


Acelasi anunt de un milion de ori. Robinetul ce pazeste ?
))) nu o sa ma apuc aici sa dezvolt cate nereguli ai tu in anunturi. Tot las de la mine ca vad ca nu intelegi, dar in schimb ma bucur ca realizezi ca sunt cu ochii pe tine. O sa fiu si mai mult de acum ). Zi buna si mersi pentru alint. Ma revansez promit )
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 27-10-13, 16:44   #185
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Tocmai aici vroiam sa ajung. Doamne ce naiv esti.

In devotamentul tau catre mine, ai demonstrat ca nu esti capabil de o moderare obiectiva, intrucat pe ariile acoperite de tine este un simplu haos, o mica parte fiind si ala de mai sus, cu acelasi anunt repetat de cel putin 10 ori.

Asa ca lipseste-ma pe mine de superioritatea asta a ta, ca nu ai unde.
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 28-10-13, 07:55   #186
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Daca tot vorbim de naivitate gandeste-te cum pot 2 persoane sa aiba 100% acuratete la sutele de thread-uri noi deschise pe zi. In loc sa ma iei la misto puteai frumos ( daca chiar vroiai sa ajuti, nu sa te dai in spectacol ) sa imi trimiti un pm cu link-ul respectiv si se rezolva daca era o problema. Sunt destui cu care colaborez asa de ceva timp si eu zic ca e mult eficient. Daca tu crezi ca eu am o problema cu tine personala si nu sunt obiectiv te inseli. In schimb nu imi plac oamenii care nu isi fac treaba lor cum trebuie si o comenteaza pe a altora. O zi buna.
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 28-10-13, 16:25   #187
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Ati bagat panoul cu topciuri promovate, ati dublat latimea reclamelor si ati ingustat forumul propriu zis.

Pe 16:9 e cat de cat acceptabil, dar pe 4:3 arata aiurea, iar fereastra de reply e dezastru. O sa ajungem la reclame pe mai mult de jumatate de ecran?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo 28.10.2013, 17 16 24.png
Views:	56
Size:	1,009.0 KB
ID:	2880595   Click image for larger version

Name:	Photo 28.10.2013, 17 18 17.png
Views:	52
Size:	1.16 MB
ID:	2880596  
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 28-10-13, 21:23   #188
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
Daca tot vorbim de naivitate gandeste-te cum pot 2 persoane sa aiba 100% acuratete la sutele de thread-uri noi deschise pe zi. In loc sa ma iei la misto puteai frumos ( daca chiar vroiai sa ajuti, nu sa te dai in spectacol ) sa imi trimiti un pm cu link-ul respectiv si se rezolva daca era o problema. Sunt destui cu care colaborez asa de ceva timp si eu zic ca e mult eficient. Daca tu crezi ca eu am o problema cu tine personala si nu sunt obiectiv te inseli. In schimb nu imi plac oamenii care nu isi fac treaba lor cum trebuie si o comenteaza pe a altora. O zi buna.
El este user pe acest forum nu are o treaba de facut. Nu ii tin apararea si nici nu te atac ca tot la fel nu te cunosc si nici nu am coincis pe forum niciodata , dar din cele citite momentan ce sa zic simpla si umila mea parere este ca nu esti obiectiv.

P.S te rog nu o lua in nume de rau , putin ma mai intereseaza contul de pe acest site dar asta nu inseamna ca vreau sa arunc cu noroi in cineva , pur si simplu asta este parerea mea din putinele randuri citite , care se pot interpreta in multe feluri , eu asa am luat-o
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 05-11-13, 23:05   #189
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Nu vedeti ca acum s-au dat la fund?
S-au linistit apele, a fost agitatie chiar in ziua cand au facut modificarea asta dar acum asa va ramane.

*tipologia moderatorului de forum roman = tipologia politicianului roman
__________________

One man's piece of shit is another man's hoodride.
Andreynyo is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 00:03   #190
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Nu că-s moderator pe aici, dar zic să fiţi prea mulţumiţi de 4tuning!
De ce?
Pentru că aici, īncă se mai respectă userul şi i se dau răspunsuri la
anumite īntrebări şi nu primeşte banned direct, fiind mai īntăi avertizat unde şi cum greşeşte.

Că acum mai sunt anumite reclame care deranjează un pic, asta e...
Suportăm vreunul costurile de īntreţinere ale serverului?

Am primit banned pe rahatul de club opel . com şi am īncercat să
vorbesc cāt se poate civilizat cu ei. Credeţi că s-a putut?

Īmi place să cred că oamenii de pe 4tuning şi aici mă refer la ăia care
moderează, au īncercat īntotdeauna să-şi motiveze cāt de cāt obiectiv,
sancţiunile sau avertismentele atunci cānd le-au aplicat.
4tuning - forum, este singurul forum care are o structură atāt de
complexă, fiind forum multimarcă.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 02:26   #191
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Nu că-s moderator pe aici, dar zic să fiţi prea mulţumiţi de 4tuning!
De ce?
Pentru că aici, īncă se mai respectă userul şi i se dau răspunsuri la
anumite īntrebări şi nu primeşte banned direct, fiind mai īntăi avertizat unde şi cum greşeşte.

Că acum mai sunt anumite reclame care deranjează un pic, asta e...
Suportăm vreunul costurile de īntreţinere ale serverului?

Am primit banned pe rahatul de club opel . com şi am īncercat să
vorbesc cāt se poate civilizat cu ei. Credeţi că s-a putut?

Īmi place să cred că oamenii de pe 4tuning şi aici mă refer la ăia care
moderează, au īncercat īntotdeauna să-şi motiveze cāt de cāt obiectiv,
sancţiunile sau avertismentele atunci cānd le-au aplicat.
4tuning - forum, este singurul forum care are o structură atāt de
complexă, fiind forum multimarcă.
da in principiu,ai si tu dreptate,dar vizavi de clubopel....eu chiar am primit ajutor acolo,orice problema am avut cu masina,am fost ajutat....
aici pe zi ce trece isi mai face cate un copil frustrat un cont si incepe si te injura,te jigneste,abereaza din ce vede pe net,etc.....si nu se intampla nimic....pe alte forumuri lumea se ajuta intre ei....aici in ultimul an doar se cearta si se contrazic....

tu stii mai bine ce probleme ai avut acolo si nu te contrazic...dar am spus-o si o sa o sustin mereu pe acest forum inainte de a se face un cont ar trebui sa se dea un test.....si cel putin un timp...incepatorii sa nu aiba voie sa posteze in anumite thread-uri.....ar fi mult mai bine....
sau cel putin cum o ia unul pe camp si nu are nici o idee despre ce vorbeste sa ia o pauza......asa s-ar calma toti frustratii si complexatii...
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 07:53   #192
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Ăla este un forum de profil, dedicat unei anumite mărci. Bineīnţeles că va fi mai bine dezvoltat pe parte de DIY (Do it yourself).
Primeşti ajutor şi aici şi la fel poţi primi sfaturi de tot rahatul şi īn partea cealaltă, din partea unor puberi.

Oricum, ca şi construcţie a forumului, 4tuning este mult peste cel al C.O.

Ca să īnţelegi fenomenul despre care vorbesc, caută pe club opel . com, "semnale american style" şi vei vedea cazul meu şi vei īnţelege cāt de "nenorocit" am fost eu şi pentru ce am primit banned. Am īncercat să obţin nişte răspunsuri pe secţiunea lor de sesizări şi ce crezi? Am primit banned şi pe al doilea cont, motivānd că nu este voie ca un user să aibă 2 conturi. După eşecul celui de-al doilea cont, am īncercat un al treilea, crezānd că acum va fi ok pentru că nu am alte conturi deschise, solicitānd īn continuare un răspuns la banned-ul meu. Ce crezi? Am primit banned şi pe ăla şi implicit şi pe ip, probabil să nu-i mai stresez cu īntrebările mele fireşti. Interesant aşa zis forum, nu?
Precizez că am folosit un limbaj cāt se poate de normal.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 15:57   #193
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Andreynyo View Post
Nu vedeti ca acum s-au dat la fund?
S-au linistit apele, a fost agitatie chiar in ziua cand au facut modificarea asta dar acum asa va ramane.

*tipologia moderatorului de forum roman = tipologia politicianului roman
Da... e o conspiratie, iar noua ne e teama de ceea ce urmeaza sa ne scrii. Suntem cu totii ingroziti, iar eu unul tremur doar la gandul ca m-ar putea injura userii pentru ca s-a schimbat incadrarea in pagina.
Totusi, ca sa incerc sa te scot din nelamuririle in care te bagi, iti explic pe scurt cum functioneaza orice site care se respecta:
1)programatorii = baietii aia destepti si priceputi la informatica si calculatoare care fac forumul, site-ul si paginile adiacente sa arate in felul in care arata ele pentru userul final (adica inclusiv cu partea cu reclamele in dreapta ecranului)
2)administratorii = oamenii aia care trebuie sa tina incasarile peste nivelul cheltuielilor, in asa fel incat cei 10 ani de existenta 4tuning sa fie urmati de multi altii, buni si frumosi daca se poate.
3)moderatorii = oamenii aia DE PE FORUM SI DOAR DE ACOLO care butoneaza prin postarile celorlalti colegi, pentru a tine pe linia de plutire insula de normalitate ce a reprezentat-o si o reprezinta forum.4tuning.ro
Ce anume ti se pare ca au in comun politicienii cu noi, baietii astia de la punctul 3?

p.s.: acest post-scriptum e doar o lamurire suplimentare, nu trebuie citit in mod special, dar daca totusi o va face cineva, eu voi explica in continuare:
-sunt 180.000 de useri pe forum, din care aproape 40.000 activi in mod constant, performanta la care restul forumurilor auto-moto nu spera nici in cele mai ude vise ale lor;
-suntem, cu intregul grup 4tuning (site, forum, pagini adiacente) PE PRIMUL LOC IN ROMANIA in topul auto-moto, cu 1 milion juma'te de vizitatori lunar (dovada aici) si cu 20 de milioane de accesari lunar.
-ei, traficul asta gigantic trebuie sustinut cu servere pe masura, informatia enorma acumulata trebuie si ea stocata la randul ei in asa fel incat sa nu se piarda niciodata, indiferent ce ar fi, tot ce se misca in jurul gigantului trebuie sustinut cu bani, iar fara bani totul moare. E atat de simplu incat nici n-ar trebui sa fie nevoie de explicatia asta luuunga si plictisitoare a mea

Last edited by aleks; 06-11-13 at 15:59.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 17:28   #194
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Rectific si imi cer scuze: tipologia administratorului roman de forum = tipologia politicianului roman.

Tot atat de simplu reiau sub alta forma ceea ce am scris in primul post, care a disparut subit: tot urat urata pagina. Cu si fara explicatii, cu si fara bani (reclamele/threadurile pot fi/erau promovate in alt mod) forumul s-a "stricat". Tot ceea ce am scris in primul post: nu e doar parerea mea = parerea 50%+1 din useri.

P.S.: nu va fie teama.
Andreynyo is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 17:31   #195
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...7-bmw-e34.html

Eu cred ca asta nu a inteles nimic.
Scufi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -