Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-13, 15:43   #136
Cartinescu
2 Roti

 
Cartinescu's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 158
Member of:
[PEUGEOT]
[4Tuning International]
[KIA]
[2 Roti]
[Suzuki]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Salut.
Acum 2-3 zile am pus cateva anunturi, cu acelasi titlu si continut, in cateva categorii diferite. Acum vad ca au fost sterse....
Este interzis sa pui anunturi? Sau am pus eu anunturile intr-un mod gresit?
As dori un raspuns, ca sa stiu data viitoare ce se intampla, si cum sa procedez.
Multumesc.
__________________
Cartinescu is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 16:09   #137
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Nu ai voie sa faci 10 topicuri cu acelasi produs. 1, maxim 2 topicuri!

Una din reguli zice: ''Nu introduce acelaşi subiect (sau acelaşi tip de produs comercial) pe 2 sau mai multe secţiuni, sau de mai multe ori pe aceeaşi secţiune. Nu folosi clone.''
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 21:33   #138
Cartinescu
2 Roti

 
Cartinescu's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 158
Member of:
[PEUGEOT]
[4Tuning International]
[KIA]
[2 Roti]
[Suzuki]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Okay, multumesc.
Cartinescu is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 21:06   #139
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

b-power: " Nu inteleg pentru ce am luat ban? Nu am primit nici o atentionare cum ca as face ceva gresit. Normal mi se pare sa primesc o atentionare pe PM sau thread prima oara, desi consider ca nu am gresit cu nimic. Motivul: " Anunturile nu se posteaza decat pe zonele dedicate"... Din cate stiu eu, am deschid thread unde a trebuit, iar cand am gresit ceva ori am dat PM unui moderator care se ocupa de sectiunea respectiva ori am scris in thread. Am cerut toate thread-urile sa fie inchise cand produsul s-a vandut, am scris tot ce trebuie in anunturi, nu inteleg care e problema? Nu ma deranjeaza ca am ban pana sambata, ci ma deranjeaza ideea ca nu am fost anuntat inainte, ironia justificarii (timp de studiu al regulamentului comercial cu toate ca nu mai am cum sa-l citesc) si faptul ca unii admini fac exces de zel. Am atasat niste poze sa se vada unde am postat si justificarea ban-ului. Puteti vedea ca threadul gresit de la SKODA l-am "abandonat" nu i-am mai dat up. "
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	64
Size:	546.8 KB
ID:	2717064   Click image for larger version

Name:	Untitled1.png
Views:	64
Size:	316.5 KB
ID:	2717065   Click image for larger version

Name:	2.png
Views:	58
Size:	352.9 KB
ID:	2717066  

ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 10:48   #140
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Anunta-l pe b-power sa nu se ascunda dupa deget cu anuntul de pe Skoda.
Asa cum a reusit sa ajunga pana pe sectiunea vw, reusea sa ajunga si pe zona comerciala a sectiunii, unde posteaza toti ceilalti colegi anuturile. Cum te gandesti sa postezi pe aria generala o vanzare, acolo unde nimeni altcineva nu a postat? Nu te intrebi de ce doar tu te-ai gasit sa pui anunt acolo unde ceilalti mii de membri nu pun?
Vanzarea a fost pusa fix sub anuntul cu "Zona vw-zona fara moderare", anunt care cere un singur lucru: cand postezi pe vw, foloseste-ti bunul simt inainte de orice.
Lipsa de respect pentru oamenii care se autocenzureaza si posteaza corect o pot intelege, e des intalnit cazul celor carora li se rupe de ceilalti si fac doar ce le pica lor mai bine, dar treaba asta vine cu reversul medaliei: daca nu esti in stare sa-ti respecti semenii, asuma-ti consecintele.
In concluzie, la urmatoarea actiune de acest gen, a lui sau a oricarui alt coleg de forum, rezultatul va fi acelasi.
Salutari si multa normalitate va doresc.

Last edited by aleks; 14-03-13 at 10:54.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 12:23   #141
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

B-power: @aleks: Crede-ma ca pe aria aceea am postat din greseala... Intr-o seara am facut anumite greseli deschizand thread-uri unde nu trebuie ( nu stiu cum am reusit, nici atunci nu mi-am dat seama cum am reusit), cazul skoda si vw, si gresind denumirea produsului, am incercat sa repar situatia dar se pare ca am ajuns sa iau ban.

Urmarind anunturile mele cred ca poti observa ca am destul bun simt si normalite, formuland anuntul cum trebuie si descriind real starea produselor, si postand anunturile unde trebuie ( facand exceptie in aria vw si skoda) iar acum pentru un anunt pus in balarii mi se rupe de ceilalati?

Aleks daca eram asa nesimtit si tupeist puneam toate anunturile dupa cum imi venea mie, nerespectand nici o regula si nici un coleg de forum?

Fiind un om educat si cu bun simt nu stiu ce ma deranjeaza mai rau, ca am luat ban pe un lucru care l-am facut total accidental sau pentru faptul ca sunt considerat nesimtit?
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 14:39   #142
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Exista o singura cerinta pe sectiune. Nu ai respectat-o. Categorisirea nu o fac eu. Momentan esti lipsit de posibilitatea de postare pana sambata, sunt convins ca poate oricine supravietui acestui tragic eveniment.
E posibil ca respectivele postari sa fie o greseala, tocmai pentru asta exista "consolarea": respectiva suspendare nu lasa "urme" in istoricul profilului, spre deosebire de penalizarile normale care raman atasate permanent contului si se cuantifica in timp.

Last edited by aleks; 14-03-13 at 14:43.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 14:54   #143
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

b-power Pot supravietui pana sambata fara postare, vroiam doar sa lamuresc problema, am postat din greseala unde nu trebuie ( probabil am avut impresia ca am intrat pe sectiunea comerciala dar am ramas pe main), pe viitor voi incerca sa fiu mai atent.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 16:27   #144
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Spor la postari si la vanzari
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-13, 22:30   #145
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

In primul rand ca si site care va respectati , pune-ti fratilor optiunea cu delete acount . Daca eu nu vreau sa mai activez pe acest forum unde naiba trebuie sa depun o cerere eventual spaga sa pot face acest lucru , sau la voi nu exista ????
__________________
Dacia power
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 15-03-13, 22:43   #146
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Spaga la mine,iar ca sa nu activezi pe forum e de ajuns sa nu mai intri )
E cam greu sa dai direct delete account,daca ai cateva posturi scrise,teoretic ar trebui sa dispara si ele si atunci cam iese haos prin forum...
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 10:38   #147
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Asa e, metoda corecta pentru a nu mai activa e exact asta: un user neconectat e un user inactiv.
Conturile sterse ar lasa discutiile intre membri in aer, gandeste-te ca intr-un dialog intins pe 10-15 postari jumatate din conversatie (adica postarile tale) ar disparea, celalalt user ar parea ca vorbeste singur, iar intreaga parte a respectivului topic ar deveni inutila. Nu asta e scopul, rostul unui forum.
Pe scurt: un forum e o carte cu pagini albe pe care informatiile se aduna incet-incet, de la fiecare din useri. Partea ta, a mea, si a oricarui altcuiva devine publica si asa ramane atat timp cat nu incalca regulile bunului simt si ale normalitatii.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-13, 19:25   #148
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Asta este limbaj de moderator ?

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ml#post5434931
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 10-04-13, 20:15   #149
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Scufi View Post
Are dreptate Skillzu, in loc sa respecti regula si sa pui un numar de telefon cand ti se si atrage atentia, tu stai sa zgarmi in k*t. Nu mai provoca oamenii si ai sa vezi ca nimeni n-o sa foloseasca limbaj de gen.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-04-13, 08:22   #150
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Scufi View Post
Daca dai 2 - 3 pagini in urma ai sa vezi ca am incercat sa ne intelegem reciproc off`urile. Nu stiu de ce crezi ca atitudinea asta de erou revolutionar o sa te ajute cu ceva. Te-am rugat daca efectiv UITI sa lasi date de contact, pune-le in semnatura. Daca si asa iti este greu, dragostea cu forta nu se poate. Am incercat sa fiu cat de amabil am putut si te-am atentionat in nenumarate randuri in legatura cu regulamentul si sunt multe alte posturi peste care am trecut cu vederea, dar cand vad ca te apuci sa te uiti in curtile altora ( chiar daca nu ma vizeaza direct ) e deja prea mult. Pe viitor in urmatoarele thread`uri / post`uri voi actiona strict conform regulamentului, fara exceptii.

Zi buna.

PS: Iti poti cumpara o cartela cu un numar ca sa il poti posta, daca cel personal e asa secret, sau iti poti crea o adresa de mail cum am zis mai sus, care o poti introduce in semnatura.

PS2: Stai linistit, de Skillzu o sa am eu grija in particular
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -