Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-13, 12:34   #121
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Nu stiu cine este acest milog:

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ml#post5348016
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 10:11   #122
george_geo1010

Stage 4
 
george_geo1010's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 184
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Scufi View Post
https://forum.4tuning.ro/462-arcuri-a...spate-e46.html





Deja intrece orice bun simt.
Cer warn pentru comportamentul asta si o nota a unui moderator pe thread.

dar daca iti vedeai tu de treaba ta nu era mai bine?eu m-am bagat peste vanzarile tale?sa inteleg ca ai prea mult timp liber si din lipsa de ocupatie ne verifici pe toti sa vezi cu cat luam anumite produse si cu cat le vindem?o intrebare simpla am pentru tine.daca luam acele amortizoare cu 100 lei eram obligat sa le vand tot cu 100 lei?sunt sigur ca nu ai mai mult de 20 ani la ce comportament ai.
george_geo1010 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 10:14   #123
george_geo1010

Stage 4
 
george_geo1010's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 184
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
N-o putem numi fraudă dar nici nu ştergem ceea ce ai postat (mă refer aici la printscreen şi link).
Este o bişniţă, īmbrăcată īn cuvintele pe care doreşte lumea să le audă.
nu o pot numi bisnita.initial am luat amortizoarele de m3 sa le montez pe e46 sedan ce il detin.doar cele de pe spate am reusit sa le montez.deoarece pe cele de pe fata nu am reusit sa le montez le-am scos la vanzare.chiar e treaba lui ,,scufi,, asta cu cat le vand eu?pot cere si 1000 de eur pe ele domnule , nu e treaba nimanui cat cer eu pe ele.nu bag mana in buzunarul nimanui sa ii iau banii.daca le doreste careva da pe ele cat cer , daca nu asta e.sa fim cu totii sanatosi.e prima oara cand scot ceva la vanzare pe acest forum , nu ma asteptam sa iasa sa ))
george_geo1010 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 12:09   #124
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by george_geo1010 View Post
nu o pot numi bisnita.initial am luat amortizoarele de m3 sa le montez pe e46 sedan ce il detin.doar cele de pe spate am reusit sa le montez.deoarece pe cele de pe fata nu am reusit sa le montez le-am scos la vanzare.chiar e treaba lui ,,scufi,, asta cu cat le vand eu?pot cere si 1000 de eur pe ele domnule , nu e treaba nimanui cat cer eu pe ele.nu bag mana in buzunarul nimanui sa ii iau banii.daca le doreste careva da pe ele cat cer , daca nu asta e.sa fim cu totii sanatosi.e prima oara cand scot ceva la vanzare pe acest forum , nu ma asteptam sa iasa sa ))
De acord cu tine că nu este treaba nimănui cu cāt doreşti să revinzi produsul,
da'nu era mai frumos dacă păstrai aceeaşi descriere şi aici mă refer la numărul
de km făcuţi cu respectivele amortizoare? D-aia am şi spus bişniţă.

Dacă userul de mai sus, s-ar fi referit strict la preţul cerut de tine, i-aş fi şters
postarea dar faptul că tu ai ascuns anumite detalii...
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 13:29   #125
george_geo1010

Stage 4
 
george_geo1010's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 184
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

ma rog din suflet sa reuseasca mecanicul sa mi le monteze pe masina...si sa nu fie nevoie sa le mai vand.doamne ajuta
george_geo1010 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 23:31   #126
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Vreau sa stiu de ce am primit ,,ban''...

Am dat ,,up'' unui topic, iar apoi, timp de 3 zile, nu am putut accesa forumul.

Care este explicatia logica si rationala a acestui eveniment? Din cate stiu, ultimele postari au avut loc doar pe topicurile mele, deci nu inteleg pe cine as fi putut supara.
ms99ass is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 01:00   #127
PATRIK Gabriel

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 105
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Atāta vreme cāt nu respecţi nici măcar completarea corectă a datelor personale (vārsta reală) - 8 ani,
de ce soliciţi să ţi se adreseze lumea cu "dvs"? Suferi de domnie?

P.S. Ştiu că-mi vei da replica următoar: "Este contul făcut pentru fiul meu.".
Atunci să-l folosească fiul tău, poate cu el nu vom mai avea probleme, nu?

P.S.2 Ai o mentalitate solidă, observ. La "rău", răspunzi cu "rău", nu?
Nu eşti cam ipocrit atunci? Asta că tot spui că nu suntem "uşe" de Biserică?

P.S.3 Suntem pe un forum, unde nu se poate dovedi concret ce vārstă are
fiecare (cu atāt mai mult luānd īn considerare faptul că ai completat īntr-un
fel, vārsta la profil) şi chiar nu poţi avea pretenţia să īncepem să ne dăm
replici pe bază de "dvs". Ar fi chiar culmea. Nu ne-am găsit niciodată dar īţi
spun "domnu' Popescu", nu?
Domnule Cimpean, nu am eu o problema sa ma adresez cu Dvs., dar vad ca nesimtirea in tara asta gaseste orice scuza. Pana la urma tot metodele mele am sa le folosesc si va garantez ca nu merita sa faceti aici pe neznaiul ? Numai in tara asta am vazut sa-si permita toata lumea sa se tutuiasca, chiar si dupa ce v-am spus clar ca nu-mi doresc asta.
Cum ne putem educa noi copii in Romania. Nu vedeti ca nu mai exista loc de atata nesimtire, de care da dovada generatia voastra.
La cuvantul ,,Dvs." incepe acel bun simt, care va lipseste cu desevarsire.

Copilul meu sa foloseasca contul ? Cu el sa nu aveti probleme ?
Adica vreti un fel de liber la jigniri ? Doar atat puteti ? Nu faceti fata unei discutii cu un adult si atunci preferati sa foloseasca contul doar un copil de 8 ani. Ca sa ce ? Sa primeasca el replici de la niste inculti care tocmai puteau sa se abtina, daca au vazut varsta afiasata ?
Aici este defapt problema. Ma doare in cot de ce imi scrie cineva cu 4 clase.
Dar sa se uite bine cand da replici la un copil de 8 ani ? Asta este problema mea. Sunt pe forum niste neciopliti cu care au fost probleme de la prima postare.

Ce nu vi se pare normal ? Este interzis sa fac un cont copilului meu ? Sau nu sunteti in stare sa faceti diferenta atunci cand vi se adreseaza copilul sau tatal lui ? Sa fie clar, copilul posteaza machetele cu ajutorul meu. In situatia in care a primit replici urate si PM-uri nesimtite, am intervenit eu ca parinte. Primul care a suportat replici idioate a fost copilul meu, cand a deschis calculatorul. A si spus ca vrea sa raspund in locul lui pe acelasi ton. Dar vad ca nici acum nu aveti de gand sa adoptati un comportament civilizat. Daca mie imi dati asemenea replici, ce pot sa ma astept sa gaseasca copilul meu printre voi ?

Nu se poate dovedii ? Aveti nevoie de dovezi ? Deci , pana nu vin eu cu dovezi la Calarasi, aveti dreptul sa-mi vorbiti de sus ?
Tocmai despre asta vorbeam : va citez ,, suntem pe forum .... " Va intreb inca odata, anonimatul internetului va permite orice ?

Nu sufar de nimic, dar in tara mea toata lumea se adreseaza cu Dvs. Daca mai doriti sa discutam, va rog sa respectati macar codul bunelor maniere.

Concluzia: Patrik Gabriel, varsta reala 8 ani ! In ce conditii poate sa foloseasca contul, fara sa vina la mine aproape plangand si fara sa fie jignit gratuit ?

Sper ca nu doriti sa dezbatem acest subiect in presa romaneasca ? Eu nu am ce sa pierd !
PATRIK Gabriel is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 10:10   #128
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by PATRIK Gabriel View Post
Domnule Cimpean, nu am eu o problema sa ma adresez cu Dvs., dar vad ca nesimtirea in tara asta gaseste orice scuza. Pana la urma tot metodele mele am sa le folosesc si va garantez ca nu merita sa faceti aici pe neznaiul ? Numai in tara asta am vazut sa-si permita toata lumea sa se tutuiasca, chiar si dupa ce v-am spus clar ca nu-mi doresc asta.
Cum ne putem educa noi copii in Romania. Nu vedeti ca nu mai exista loc de atata nesimtire, de care da dovada generatia voastra.
La cuvantul ,,Dvs." incepe acel bun simt, care va lipseste cu desevarsire.

Copilul meu sa foloseasca contul ? Cu el sa nu aveti probleme ?
Adica vreti un fel de liber la jigniri ? Doar atat puteti ? Nu faceti fata unei discutii cu un adult si atunci preferati sa foloseasca contul doar un copil de 8 ani. Ca sa ce ? Sa primeasca el replici de la niste inculti care tocmai puteau sa se abtina, daca au vazut varsta afiasata ?
Aici este defapt problema. Ma doare in cot de ce imi scrie cineva cu 4 clase.
Dar sa se uite bine cand da replici la un copil de 8 ani ? Asta este problema mea. Sunt pe forum niste neciopliti cu care au fost probleme de la prima postare.

Ce nu vi se pare normal ? Este interzis sa fac un cont copilului meu ? Sau nu sunteti in stare sa faceti diferenta atunci cand vi se adreseaza copilul sau tatal lui ? Sa fie clar, copilul posteaza machetele cu ajutorul meu. In situatia in care a primit replici urate si PM-uri nesimtite, am intervenit eu ca parinte. Primul care a suportat replici idioate a fost copilul meu, cand a deschis calculatorul. A si spus ca vrea sa raspund in locul lui pe acelasi ton. Dar vad ca nici acum nu aveti de gand sa adoptati un comportament civilizat. Daca mie imi dati asemenea replici, ce pot sa ma astept sa gaseasca copilul meu printre voi ?

Nu se poate dovedii ? Aveti nevoie de dovezi ? Deci , pana nu vin eu cu dovezi la Calarasi, aveti dreptul sa-mi vorbiti de sus ?
Tocmai despre asta vorbeam : va citez ,, suntem pe forum .... " Va intreb inca odata, anonimatul internetului va permite orice ?

Nu sufar de nimic, dar in tara mea toata lumea se adreseaza cu Dvs. Daca mai doriti sa discutam, va rog sa respectati macar codul bunelor maniere.

Concluzia: Patrik Gabriel, varsta reala 8 ani ! In ce conditii poate sa foloseasca contul, fara sa vina la mine aproape plangand si fara sa fie jignit gratuit ?

Sper ca nu doriti sa dezbatem acest subiect in presa romaneasca ? Eu nu am ce sa pierd !
Ai mult timp liber. La revedere!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 11:28   #129
PATRIK Gabriel

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 105
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Ai mult timp liber. La revedere!
Eu v-am avertizat suficient !
PATRIK Gabriel is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 14:07   #130
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by PATRIK Gabriel View Post
Eu v-am avertizat suficient !
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 14:48   #131
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by PATRIK Gabriel View Post
A si spus ca vrea sa raspund in locul lui pe acelasi ton
Asta tine de educatia primita sau...?
Quote:
Originally Posted by PATRIK Gabriel View Post
Daca mie imi dati asemenea replici, ce pot sa ma astept sa gaseasca copilul meu printre voi ?
Tocmai! Nu mai bine ii faceti copilului un cont pe cartoon netword forum? (sper ca exista)
Quote:
Originally Posted by PATRIK Gabriel View Post
Eu v-am avertizat suficient !
Urmeaza sa ne dam in judecata sau sa iesim cu ciomagele pe sosea?
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 17:07   #132
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Pentru Tatal Patrik Gabriel:

Stimate domn, aici este un forum preponderent auto. Insa am dezvoltat mai multe sectiuni fara legatura cu masinile, tocmai pentru ca sunt multi vizitatori, unii minori sau fara permis, care nu ar avea ce discuta daca ar fi strict un forum auto (tehnica, siguranta rutiera, etc.).

Forumul destinat machetelor este unul din ele. Insa banuiesc ca puteti vedea singur numarul membrilor pe care ii are acest forum. Este unul destul de mare. Cu oameni de toate felurile, educatiile si nivele de inteligenta.

Nu prea am inteles cauza supararii dvs. si nici a amenintarilor, insa sunt sigur ca au o explicatie. Si anume ca (din spusele dvs.) baiatul in varsta de 8 ani, pasionat de diverse lucruri, inclusiv machete auto, a fost jignit de alti useri. Lucru pe care il cred si e perfect fezabil, ca mi s-a intamplat si mie, nu o data, sa primesc injurii prin intermediul mesajelor private.

Insa as dori sa stiti ca putini sunt cei care injura fara motiv. Ce-i drept, o reactie normala a oricarei actiuni ar fi o discutie, nicidecum o injuratura sau cearta. Dar nu poti cere tuturor (peste) 100.000 de useri sa reactioneze cum iti doresti tu (in general zic, nu de dvs.).

In cazul lui Patrik Gabriel, poate ca a dat de niste useri putin mai neintelegatori. Care, in loc sa-l sprijine si sa-l indrume atunci cand el a incalcat regulamentul de postare a unor anunturi, au ales calea mai usoara de a-l sanctiona sau, cum spuneti dvs, sa-l jigneasca.

Insa membrii unui forum nu pot fi controlati in ceea ce fac in cadru privat, aici intrand si mesajele de tip PM. In rest, in zone publice, exista moderatori care fac curatenie si mediaza discutii sau neintelegeri, cand e cazul.

Ca sa concluzionez, nu inteleg sursa supararii dvs. Ca a fost baiatul dvs. jignit? Era de asteptat acest lucru, mai ales din partea dvs. Pentru ca intra pe un forum cu foarte multi useri, nu respecta regulamentul si nici nu primeste indrumarea corespunzatoare.

Parerea mea este ca nu aveti motive de suparare atat de mari. Nu va jigneste sau va insulta nimeni in cadrul forumului, sunt sigur ca moderatorii din sectiunea de machete isi fac treaba. In caz ca e vorba de ceva privat, va sugerez sa nu puneti suflet si sa treceti mai departe. Asa este la inceput.

Nu toata lumea intelege ca am fost cu totii incepatori. Si nu toti isi dau seama ca userii noi au nevoie de suport si intelegere. Si, in caz ca gresesc, de sustinere si indrumare.

Numai bine si, in caz ca pozele pe care le-am vazut la dvs. cu machetele sunt reale, poate facem chiar un articol despre ele pentru site!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 18:18   #133
PATRIK Gabriel

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 105
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Asta tine de educatia primita sau...?

Tocmai! Nu mai bine ii faceti copilului un cont pe cartoon netword forum? (sper ca exista)

Urmeaza sa ne dam in judecata sau sa iesim cu ciomagele pe sosea?
Cont pe Cartoon ? OK ! Si atunci pe 4 tuning nu se va mai injura.
Vom sta toti pe cartoon si vom astepta permisiunea unor useri de a intra pe 4 tuning ?
Incerc sa evit sa iasa cu ciomagele acei care isi permit sa injure un copil.
PATRIK Gabriel is offline   Reply With Quote
Old 07-02-13, 09:09   #134
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by PATRIK Gabriel View Post
Cont pe Cartoon ? OK ! Si atunci pe 4 tuning nu se va mai injura.
Vom sta toti pe cartoon si vom astepta permisiunea unor useri de a intra pe 4 tuning ?
Incerc sa evit sa iasa cu ciomagele acei care isi permit sa injure un copil.
Va rog eu, haideti sa evitam amenintarile cu "ciomageala" ca va indreptati intr-o zona deloc mai prejos celor care l-au injurat pe baiat si nu va face cinste. E cel mai usor sa arunci cu vorbe din spatele unei tastaturi, la fel cum au facut si cei pe care sunteti suparat.

Eu spun ca acest subiect e inchis. Si daca sunteti asa matur cum spuneti, va dati seama fara indoiala ca in clipa in care cineva a vazut un user de 8 ani si incepator pe deasupra, s-a luat de el. Evident, daca era alta varsta, poate lucrurile stateau altfel. Concluzia? Asa cum am zis si mai sus, a fost o vina comuna. Poate e cazul sa trecem peste asta.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 07-02-13, 12:32   #135
PATRIK Gabriel

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 105
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Va rog eu, haideti sa evitam amenintarile cu "ciomageala" ca va indreptati intr-o zona deloc mai prejos celor care l-au injurat pe baiat si nu va face cinste. E cel mai usor sa arunci cu vorbe din spatele unei tastaturi, la fel cum au facut si cei pe care sunteti suparat.

Eu spun ca acest subiect e inchis. Si daca sunteti asa matur cum spuneti, va dati seama fara indoiala ca in clipa in care cineva a vazut un user de 8 ani si incepator pe deasupra, s-a luat de el. Evident, daca era alta varsta, poate lucrurile stateau altfel. Concluzia? Asa cum am zis si mai sus, a fost o vina comuna. Poate e cazul sa trecem peste asta.
S-a inteles gresit : Am primit o intrebare legata de ciomage.
Am raspuns, ca incerc sa evit, sa iasa cu ciomagele impotriva noastra ( la modul general ), cei care ne injura.

Cu ciomage nu se rezolva nimic !!!

Repet, a fost o intrebare, eu nu ma gandesc la asa ceva. Poate nici cei care injura nu se gandesc, dar aceasta discutie deschisa nu strica.

Nu ne indragostim cu useri, dar macar sa ne respectam la orice varsta.
Fiul meu cel mare are 24 de ani si se comporta OK cu toata lumea.

Acum consider ca cineva responsabil, Dvs. , stie despre probleme si eu ma retrag din discutii considerand ca si copilul meu poate sa stea linistit.
PATRIK Gabriel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -