Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 16:11   #16
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Prea mult spatiu intre continut si marginile paginii (poate ar fi ok sa se realizeze ceva adaptabil in functie de rezolutia vizitatorului). Intradevar, pentru cei cu rezolutii mici probabil incadrarea e buna dar pentru cei cu rezolutii mai mari.. continutul pare inghesuit si foarte mult spatiu in lateral (asta daca nu cumva se vor pune reclame - caci asa intuiesc eu ca se va intampla in acel spatiu ).

Prea mult gri... Poate ar fi mai interesant daca butoanele ar avea la efect pentru mouse over altceva.. gen.. sa prina culoare continutul lui in loc de a deveni un gri mai deschis...

Butoanele de sub cele principale - Auto - Tuning - etc.. mai degraba par a fi o enumerare de termeni decat butoane; mai ales ca, la mouse over, in afara de faptul ca-ti apare manuta nu se intampla nimic.

Si in final... prea multe poze fata de text.. parca deschizi un site de poze... Ar merita incercat un echilibru...

Parerea mea...
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 16:27   #17
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

PS. Stiu ca o sa spuneti ca are aceasi amprenta pe pagina ca si cel vechi.. dar backgroundul mai deschis scoate mai mult in evidenta acel spatiu decat cel mai inchis..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 17:40   #18
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Arata bine. Poate multora li se pare inghesuit ca au ecrane widescreen cum am eu si eu.. Iar pe un monitor cu ecran normal se vede ok.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 17:45   #19
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Arrow Re: Minusuri fata de versiunea veche

parerea mea e ca este cam dezordonat in sensul ca gasesti cam greu ce cauti [cum au mai zis baietii],nu e prea bn aranjat in pagina !
bara de sus cu forum,shop,bazar etc. mi se pare Ok,desi cred ca ar putea fi incercat o culoare mai inchisa la background,mai underground ca sa zic asa ! :P un albastru inchis cu negru,nush,doar o idee...
si am obs. ca ati shimbat doar fatada site'ului..ar fi fost mishto daca shimbati si la forum,adica peste tot unde intri un font,o culoare schimbata ceva..
__________________

Last edited by Le.Yoko; 27-10-09 at 17:47.
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 18:29   #20
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Arata bine. Poate multora li se pare inghesuit ca au ecrane widescreen cum am eu si eu.. Iar pe un monitor cu ecran normal se vede ok.
Da.. dar asta inseamna evolutia.. In curand nu or sa mai fie monitoare cu ecran normal si chiar cred ca putini mai au ecrane normale. Acum, depinde care din cele doua categorii vor sa fie "satisfacute"
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 21:12   #21
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

-parerea mea este ca cel mai mare minus este in adresa siteului beta.4tuning.ro ... paraca 4 tuning.ro suna cu total altfel
-pare prea comercial
- culorile negru cu galben ar trebuii sa reprezinte siteul 4 tuning
eu personal sunt foarte multumit de siteul actual , sincer nu as schimba nimic sau daca totusi atunci trebuie facut incat sa fie evidenta evolutia .
protuning is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 21:38   #22
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

treaba cu beta e pt. ca se afla inca in probe... dupa aceasta perioada mai mult ca sigur se va accesa din adresa principala. Ca minus... parca nu mai exista sentimentul din trecut cand intram pe site... masina de politie impreuna cu golful si cu fata cu steagul aveau hazul lor, cred ca s-ar putea incerca adaptarea lor pentru vremurile de azi... icon-urile sunt sugestive, deci ok, per total designul este modern si misto... dar ca minus... nu este 4tuning.ro
__________________
TuningParts ROMANIA - The Performance SHOP
Comenzi Tel: 0745.050.416 (orange);
Site: www.tuning-parts.bg/ro/
Email: tuningparts.romania@yahoo.ro
Facebook: https://www.facebook.com/tuningparts.romania
Lucian_GXZ is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 22:19   #23
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Principalul minus e aspectul general dezordonat, datorat dupa mine urmatoarelor:
- raportul dintre latimea celor trei coloane este "dezechilibrat" (coloana de blog e banuiesc cea principala, dar nu are "greutatea" care trebuie pentru a putea fi usor parcursa) si delimitarea intre coloana 1 si 2 este prea "contrastanta" - lucruri care fac ca ochiul sa fuga direct pe "granita" dintre coloanele 1 si 2.
- la fel "subtitlurile" coloanei doi sunt mult prea stridente/contrastante si distrag atentia la citirea coloanei principale...

Alte minusuri :
- lipsesc unul sau mai multe taburi/sectiuni - dedicate curselor legale/ilegale, lifestyle/show/burnout/drift etc. - sectiuni care, parerea mea, au crescut 4tuningul - adica lipseste partea aia care era exprimata cel mai bine de un motto mai vechi al 4tuning - "N-ai fost acolo? Nu-i nimic am fost noi pentru tine" - si care facea din 4tuning sa aiba un anumit "feeling".
- sectiunea Evenimente - mult prea in josul paginii
- "fata zilei" - de ce? e fumata treaba asta...
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 23:25   #24
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Decat fata zilei mai bine masina zilei.. faza zilei (legata de masini) etc... doar nu e site de matrimoniale..

Daca observati, sunt cel putin 3 locuri in care apare bazarul.. nu e cam mult totusi? Si in meniul principal, si sub el.. si pe la un sfert de scroll iar bazar.. E ceva de genul.. WTF??

Iar ceva care mie mi se pare enervant.. dai pe o marca de masina si ti se deschide doar pe jumatate de pagina articole, cealalta ramanand ca la homepage... Dupa ce ca e limitat spatiul, sunt inghesuite articolele pe n pagini la fiecare marca plus ca nu-ti da feelingul ca ai trecut in sectiunea respectiva... Parca ai apasat un buton si nu se intempla nimic... Daca tot spatiul e limitat ar trebui folosit cu intelepciune si banuiesc ca cel ce cauta sectiunea respectiva nu are nevoie sa vada in jumatatea dreapta ce-i apare in homepage, cred ca ar prefera mai mult sa vada articolele cautate...

LE: acum am vazut, sunt chiar doua butoane, unul langa celalalt, care se refera in mare la acelasi lucru - bazar si cel cu masini de vanzare Cred ca era suficient cel de bazar in care aparea categoriile...

Last edited by B|shOp-VR6; 27-10-09 at 23:36.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 23:54   #25
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Scuze.. nu m-am putut abtine Tare poza asta de la pictorialele cu Fata zilei:

http://beta.4tuning.ro/poze/Fete-27/...za-175465.html
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 15:52   #26
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

eu zic ca ar trebuii mai mult galben si negru ca doar sunt culorile siglei 4Tuning.
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 21:02   #27
hohlotto

Stage 5
 
hohlotto's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 321
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
Toata lumea stie atat de bine versiunea veche....e un simbol pentru multi dintre noi.Daca aveam de cautat ceva stiam intotdeauna unde sa gasim.Plus ca nici designul nu ma incanta.Oricum pana la urma e decizia voastra si chiar daca o sa ramana versiunea noua o sa incercam sa ne obisnuim cu ea
iti dau 100% dreptate.acel vechi site era simplu si ff usor de folosit.acuma parca ati arunca la gunoi tot ce ati facut pana acuma.gaseam in cateva secunde tot ce vroiam,acuma mi se pare f incurcat si complicat ce vreti voi sa faceti.acel vechi site a fost un simbol pentru noi toti.mare pacat daca renuntati la el.
hohlotto is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 11:45   #28
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

vechiu site era foarte foarte simplu de folosit,era foarte frumos structurat.majoritatea persoanelor sunt obisnuite cu vechiul site.acea tipa care da startul.masinile de politie.la noul site nu imi place cum sunt prezentate stirile,pentru a vizualiza pozele din stiri trebuie sa parcurgi 3 pasi....spre exemplu aseara am incercat sa vad filmuletul cu hummer-ul care darama stalpii si nu am reusit.e prost structurat.sunt toate puse aiurea.sincer eu raman la versiunea veche
__________________
Hondaaaa!!!
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 13:00   #29
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

si mie imi placea foarte mult poza cu tipa si masina de politie care era pe vechiul site ala era tuning arata un pic mai ilegal, mai pentru "baieti"
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 18:07   #30
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Minusuri fata de versiunea veche

e foarte dezordonat nu mai gasesc nimic. cand deschid bazar se deschide in alta fereastra, nu mai vad ultimile anunturi nu e sigla cu fata cu steagul si nu sunt culorile. VREAU INAPOI ADEVARATUL 4TUNING
calibrazor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -