Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-08, 18:28   #16
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

conduc la fel ,nu sunt agresiv in trafic , in 2 ani de permis m-am linistit mult
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 18:47   #17
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

el claxoneaza,danseaza,si se joaca la lumini... cainele nu mai suporta ))
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 23:18   #18
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Quote:
Originally Posted by obrazNICK View Post
conduc la fel ,nu sunt agresiv in trafic , in 2 ani de permis m-am linistit mult

Nu esti singur. Mie mi-a zis cineva un lucru bun, nu te da in spectacol pe sosea, acolo se merge, nu se injura, nu se bate nimeni se merge mai repede sau mai incet, in funtie de parametri.
La urma urmei strada si sofatu' sunt niste ecuatii cu una sau mai multe necunoscute.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 13:58   #19
Jesse
VW Driver

Stage 3
 
Jesse's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 91
Member of:
[VW]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

nu prea schimb stilu, oricum sunt f precauta la volan, nu-mi place sa ma laud fata de altii, ce se vede aia e.
Jesse is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 21:05   #20
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Cu siguranta
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:00   #21
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

well...dupa ultimul accident,cind eram in dreapta si era sa nu mai ies,mi-am cam pierdut increderea in colegii participanti la trafic...si dupa 11 ani cu un averaj de 40 de mii de km/an,recunosc,ca mi-am pierdut si rabdarea,si sunt deosebit de agresiva,asta in conditiile in care 90% conduc singura in masina.ca urmare,imi schimb placutele odata cu discurile la fiecare 20000km...deci ce sa mai explic.cea mai buna frana pe masina,este insa fiul meu de 6 ani in spate.frana mai eficienta in viata mea nu am vazut!pe bune!
altfel depinde de oameni.sunt care stau bine,si au incredere in mine,dar cel care franeaza in dreapta si vrea sa iasa pe parbriz este iertat,si ma straduiesc cit se poate de repede sa il livrez si sa nu ma duc cu el/ea la drum.
__________________
WARNING!!!I have an attitude,and I know how to use it!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:03   #22
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

sincer nu stiu cum dar fara sa vreau conduc mai relaxat frumos cand mai sunt persoane in masina(de obicei)dar singur depinde de starea de spirit...dar de obicei merg... nu dorm si nu conteaza daca e taicameu in masina sau etc etc... ca imi place sa ii arat partea adevarata.. nu miniciuni(sa merg ca babutele)
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 03:17   #23
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Da, intr-adevar e o intrebare. Eu personal cand se urca cineva strain (nu mama sau fratele), ma refer colegi, sau altii, conduc mai nervos, mai grabit, dar chiar nu stiu de ce e asa, ca nu imi place. Daca e vre-un psiholog si are idee de ce este asa sa imi spuna. Cand merg singur conduc incet si calm, caut sa consum putin, sa nu accelerez mult si asa mai departe.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 11:26   #24
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Cand sunt singur merg si linistit, dar si agresiv uneori, cand am pe cineva cu mine merg mai rau ca un nene de 80 de ani.
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 12:05   #25
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

conduc la fel te prost tot timpu`
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 10:52   #26
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
well...dupa ultimul accident,cind eram in dreapta si era sa nu mai ies,mi-am cam pierdut increderea in colegii participanti la trafic...si dupa 11 ani cu un averaj de 40 de mii de km/an,recunosc,ca mi-am pierdut si rabdarea,si sunt deosebit de agresiva,asta in conditiile in care 90% conduc singura in masina.ca urmare,imi schimb placutele odata cu discurile la fiecare 20000km...deci ce sa mai explic.cea mai buna frana pe masina,este insa fiul meu de 6 ani in spate.frana mai eficienta in viata mea nu am vazut!pe bune!
altfel depinde de oameni.sunt care stau bine,si au incredere in mine,dar cel care franeaza in dreapta si vrea sa iasa pe parbriz este iertat,si ma straduiesc cit se poate de repede sa il livrez si sa nu ma duc cu el/ea la drum.
da, senzatia asta o am si eu, desi nu exista legaturile emotionale si nici nu poate incapea comparatie, atunci cand am pe altii in masina, nu vreau sa raspund si de capul altora, ci doar de al meu, asa ca atunci cand conduc si nu sunt singur sunt mai ponderat, gradual in functie de varsta si de sensibilitatea persoanei de langa mine.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 14:07   #27
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Imi schimb felul de a conduce!
Daca conduc ma bag mai pe peste tot cand sunt singur, devin mai prudent cu altcineva in masina, o las mai moale, uneori chiar iau la ... instrument ... ceilalti participanti la trafic cand ma calca pe bec in mod repetat.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 22:21   #28
weed2gf

Stage 4
 
weed2gf's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 261
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

Cand sunt singur sunt destul de agresiv !
Cand am pasageri sunt ceva mai linistit, nu din lipsa de incredere sau sunt de parere ca este un oarecare risc!
weed2gf is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 01:06   #29
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

cand sunt singur in masina zbor de pe o banda pe alta de sta "ghemeveul" juma de ora in functiune cand termin plimbarea .

Dar, cand sunt cu altcineva in masina , oricine, conduc foarte calm si atent , pentru ca la fel cum au spus mai multi inainte , nu mai e vorba numai de viata si sanatatea mea in joc , este vorba de a altora . copii unora , partintii altora .... si nu vreau sa ii am pe constiinta
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 01:37   #30
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Conduci diferit cand ai pasageri in masina ?

La ce te referi cand spui "ghemeveul""????scz de oftopic..
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -