Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-07, 12:58   #121
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

~Ada~ si vlad_cielo avetzi dreptate my mistake nu exista 1.9 benzinar la a4
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:00   #122
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

deci sa inteleg ca ia cam 6 in afara si 10 iun orash?acuma alta intrebare..m-ar interesa in special modelul de a4(b6) de 130 cp,1.9 TDI Quattro ,stye cineva consumul la modelul asta?cred eu ca tre sa fie ceva mai maricel..dar cat?
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:25   #123
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cat iti consuma masina ?

Dap.Asta nu-ti poate spune exact dekt un conduktor al modelului Pt date informative poti st uiti p site-ul oficial sa vezi c zic ei
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:28   #124
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Cat iti consuma masina ?

Quote:
Originally Posted by SOON_2Fast_2Watch! View Post
deci sa inteleg ca ia cam 6 in afara si 10 iun orash?acuma alta intrebare..m-ar interesa in special modelul de a4(b6) de 130 cp,1.9 TDI Quattro ,stye cineva consumul la modelul asta?cred eu ca tre sa fie ceva mai maricel..dar cat?
din moment ce te gandesti sati iei o masina de genu,nu cred k e problema consumul,sau cel putin asa ar trebui.sau dak deabia strangi bani k sa cumperi masina asta,gandestete k in afara de pretul de achizitie,mai exista si intretinere,care nu e la fel k la dacie asa k dak incepi sa te intrebi: cat consuma k nam bani d benzina,lose it
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:37   #125
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cat iti consuma masina ?

De ce ejti rautacios sido Omul n-a facut altceva dekt sa intrebe;dak strange banii sa shi-o cumpere sau intreaba din alte motive e treaba lui;ishi face el propriile socoteli
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:47   #126
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

Ms ~Ada~ pt intelegere.sido sa sty ca a intreba nu e gresit,si chiar nu o sa imi iau masina aceea ca sa imi pun problema ca nu am bani de benzina(mai exact in cazul modelului pe care-l vreau motorina),dar ma intereseaza orice aspect al masinii,deci si consumul e un aspect,legat de costurile de intretinere styu ca ai dreptate,sunt destul de ridicate,dar daca ar fi ca la dacie inseamna ca nu s-ar mai numi audi,ci s-ar numi..oltcit sau nush..in economie garantia calitatii este data de un nivel ridicat al pretului,nu intotdeauna,exista si destule exceptii,dar mai mereu asta ar fi cam primul semn ca ceea ce vrei sa cumperi reprezinta ceva f.bun calitativ,am dreptate in ceea ce zic?
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:52   #127
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

si inka ceva ~Ada~ cosnumul pe site-ul oficial e un lucru si consumul real e altceva..poate imi spune mai multe vreun propr.de A4:d ca din datele lor nu am incredere,de ex consum extra-urban 5.2 l/100 km urban 8.3 l/100 km si mixt 6.4 l/100 km,ti se pare realist pt quattro?mie nu prea,dar poate ca gresesc
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 13:56   #128
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cat iti consuma masina ?

Crede-ma k shtiu asta f bine Dar ziceam shi eu Ar trebui sa intrebi shi la Audi k acolo sunt posesori shi poate iti pot spune exact c shi cum Aici nu shtiu dak o sa fie cnva in masura sa-ti dea datele "exacte"
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 14:00   #129
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

ai dreptate ms frumos cred ca o sa intru la audi,ar fi trebuit sa intru din prima acolo pt alte aspecte,dar m-a atras titlul topicului
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 14:03   #130
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

off-topic:~Ada~ apropo nice car ai,m-am uitat putin la poze e frumoasa,este si furioasa?
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 14:19   #131
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cat iti consuma masina ?

Quote:
Originally Posted by SOON_2Fast_2Watch! View Post
off-topic:~Ada~ apropo nice car ai,m-am uitat putin la poze e frumoasa,este si furioasa?
Multumesc Este furioasa pt capacitatea ei k sa zic asha;mai mult nu are cum Dar pot sa spun k am vazut cam tot ce poate-in limita'bunului' simt
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 15:01   #132
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Cat iti consuma masina ?

Quote:
Originally Posted by SOON_2Fast_2Watch! View Post
Ms ~Ada~ pt intelegere.sido sa sty ca a intreba nu e gresit,si chiar nu o sa imi iau masina aceea ca sa imi pun problema ca nu am bani de benzina(mai exact in cazul modelului pe care-l vreau motorina),dar ma intereseaza orice aspect al masinii,deci si consumul e un aspect,legat de costurile de intretinere styu ca ai dreptate,sunt destul de ridicate,dar daca ar fi ca la dacie inseamna ca nu s-ar mai numi audi,ci s-ar numi..oltcit sau nush..in economie garantia calitatii este data de un nivel ridicat al pretului,nu intotdeauna,exista si destule exceptii,dar mai mereu asta ar fi cam primul semn ca ceea ce vrei sa cumperi reprezinta ceva f.bun calitativ,am dreptate in ceea ce zic?
da ai dreptate.si ce am zis yo nu am zis cu rautate,am zis cu un ton mai altfel ptr a trezi la realitate pe cei ce vor sa faca ceva de genu in ce vrei tu.si yo gasisem a6 2,4 quattro din 97 cu 7mii de euro parca si ma tenta sal iau,doar ptr simplul fapt k puteam sa fac rost d banii respectivi si k e audi.da dupa aia am stat si mam gandit:
1.cat o sa consume,si dak o sami permit sa fac x km pe zi,knd vreau yo,si dak o sa pot sa pun benzina in fiecare zi
2.in caz de se strica ceva,de unde drequ mai fac rost d bani?
3.luam masina aia cam de fite,impresii.sincer nu sufar de asa ceva.knd stiu k am masina si pot sa merg unde vreau la ce ora vreau si nu tre sa iau taxiu/sa merg pe jos,asa bine ma simt
scz dak tea deranjat cu ceva ce am zis yo,numai k raman la concluzia k dak vrei masina in gen a4 tre sa fii constient k minim jumatate din veniturile tale pe o luna,poate si mai bine,se duc in ea.numai bine
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 15:12   #133
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cat iti consuma masina ?

Asha cum ti-ai pus U problema kt o sa consume,cati bani kshtigi p luna,dintre ei kti se duc p mashina probabil asha ishi face shi el socoteliile Asta e tot c vroiam s subliniez eu;sper k nu te-a deranjat faptul k am spus ca ai fost rautacios dak da,imi cer scuze
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 15:53   #134
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default Re: Cat iti consuma masina ?

Sido styu bine ca ai dreptate,dar sty cum se zice:"Intinde-te cat ti-e plapuma",si eu urmez proverbul asta,nu ma hazardez,si nu ma arunc cu capul inainte la orice,am putini ani la activ,era sa zic km,dar anii care-i am sunt traitzi la maxim si cu destule experiente buna sau rele,oricum nu m-a suparat ceea ce ai spus pentru ai prea multa dreptate la treaba asta,styam persoane care isi cumparau masini klumea ca sa le tzina in fatza blocului,si poate mai consumau si cam mult si in plus alte costuri pe care ei nu le estimau inainte de cumparare..nu e cazul meu,nu o iau sa o menajez,sa-i dau"concediu" in parcare deci..you have a point dar pe oamenii astia nu-i poti convinge,tre sa se loveasca ei cu capul de pereti ca sa inteleaga ~Ada~ ms din nou pt."aparare" ma simt "mai protejat,mai uscat,mai curat " ca in reclama sa nu te superi pe mine pentru gluma si sa iti traiasca masinutza,apropo catzi calutzi ai si de cat e motorul?
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 18:55   #135
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cat iti consuma masina ?

~Ada~ ms din nou pt."aparare" ma simt "mai protejat,mai uscat,mai curat " ca in reclama sa nu te superi pe mine pentru gluma si sa iti traiasca masinutza,apropo catzi calutzi ai si de cat e motorul?
Nu ma supar stai linishtit Multumesc
Datele tehnice nu le scriu aici(pt concurentza )
~Ada~ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -