Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Transilvania Tuning Days 2007

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-07, 01:10   #211
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

mai e o chestie...gusturile nu se discuta...doar se comenteaza ...nu cred ca e interzis sa-mi spun opinia mea avand in vedere ca am ceva habar despre design
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 01:19   #212
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
mai e o chestie...gusturile nu se discuta...doar se comenteaza ...nu cred ca e interzis sa-mi spun opinia mea avand in vedere ca am ceva habar despre design
nu e interzis si o parere buna e bine venit oricand la fel si comantariile dar pana la o limita de bun simt nu trebuie exagerat si nici nu are rost sa ne batem joc de lucrul omului
esti de acord?
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 01:39   #213
florynu

Stage 4
 
florynu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Default Re: Poze/Filme - Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 Cluj

Quote:
Originally Posted by Heparu_Boy View Post
Bah florine ... stai calm nu te deranja sa incepi vreo cearta atat iti zic ca toata lumea poate sa si-o puna ... nu zic nu dar nu toata lumea ... (iti trebuie sa pui si tu deoparte vreo 2500-3000) ca sa pui cu vopsit ... esti tare frate bora ... are in valoare de 7 miii de euro ... si loganu ala nu merita nimik ... la KITCH cu el ....
shtii ce vreau sa zic : TOATA lumea care ishi permite .........asha am shi scris
la fel shi BORA cine ishi permite 7000 pe un paint GO ON dar sa recunoashtem ca la LOGAN omu o combinat cum o shtiut el mai bine shi a ieshit ce a ieshit eu zic ca la treaba de pe laterale e okay shi faza e ca nu avea contracandidat decat pe tine shi BORA
florynu is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 01:43   #214
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

nimni nu si-a batut joc de munca nimanui...eu sunt de principiu ca in orice chestie se pune suflet chiar daca arata naspa sau bine...crezi ca eu nu-s criticat ca am priza de pe capota prea mare sau ca n-am motor mai mare...
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 03:57   #215
ReBrock

Stock
 
ReBrock's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1
Smile Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

Salut, eu nu am scris prea des pe forum. Sunt pasionat de masini si-mi place sa am grija de masina mea and stuff. Am fost in cluj saptamana trecuta cu treburi pe la facultate, abia vineri am aflat de eveniment, si asta nu din cluj ci de pe site-ul acesta, intre timp n-am stat incuiat in casa si am fost cam pe pest tot prin cluj, am ascultata radio and stuff, dar cum am mai zis, si acum ma repet nu am auzit nimic de eveniment. in schimb s-a facut mare valva in legatura cu CNR-ul Raliul Clujului. Eu zic ca organizarea a fost de vina si am sa va spun si dc: motivul principal pt care un show nu este show, este atunci cand nu exista spectatori, sau ma rog sunt f putini, din ce am vazut eu prin poze, pt ca am cautat 45 de minute expo transilvania (nu sunt din cluj, iar periferia nu o cunosc) si nu am gasit locatia + ca trebuia sa ajung acasa si aveam drum lung, nu prea a fost lume la show si asta din 2 motive. mediatizare pentru oamenii normali pasionati de masini in cluj nu prea s-a facut, inafara de un poster la OMV-ul de la iesirea spre bucuresti (pe asta l-am vazut), nu tu fluturasi prin centru, nu afise, mai nimic, iar problema cea mai mare a fost suprapunerea cu raliul clujului, unde recunosc ca m-am dus sa casc gura pt ca am aflat de el de la lume + postere si presa. Pur si simplu a fost o lupta intre david si goliath unde cel mai mare a castigat de data asta. Punctul de atractie a fost raliul pentru cei pasionati de masini din cluj. Recomand un studiu regional inainte de fixarea unei date pt evenimente de genu'. Sincer imi pare foarte rau ca nu am ajuns sa vad cu ochii mei ce a fost, din poze, loganul alb mi s-a parut cel mai reusit (iar eu urasc logan-ul) asa ca felicitari posesorului, fetele sunt foarte frumoase si mai ales naturale in cluj fata de obositele din bucuresti (ar trebuii importate pt evenimente). pt organizatori -> va multumesc ca faceti ceva pentru industria de tuning din romania, iar pt cei care nu si-au onorat promisiunea de participare (rusinica!!!).

Bafta multa si Conduceti safe!

Last edited by ReBrock; 26-06-07 at 04:00.
ReBrock is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 09:24   #216
PIRATU BV

Stage 5
 
PIRATU BV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 728
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

felicitari organizatorilor si participantilor si tuturor celor care s-au straduit sa iasa un show pe masura.despre masini din ce am vazut in poze loganul este cel mai bine lucrat si felicitari posesorului.
parerea mea este ca singurul minus al masinii este ca are jantele cam mici,din poze nu prea pot sa imi dau seama ce marime au dar se putea pune cava mai mare si la culoarea masinii.va las sa va faceti singuri o parere despre cum arata o janta alba pe o masina alba.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02135.JPG
Views:	93
Size:	313.9 KB
ID:	293118   Click image for larger version

Name:	DSC02125.JPG
Views:	77
Size:	230.6 KB
ID:	293119   Click image for larger version

Name:	DSC02133.JPG
Views:	91
Size:	272.8 KB
ID:	293120  

Click image for larger version

Name:	DSC02134.JPG
Views:	103
Size:	309.6 KB
ID:	293121  
PIRATU BV is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 11:32   #217
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

frumos foarte frumos golful
STREET is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 13:15   #218
aokimare

Stage 5
 
aokimare's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,291
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

Problama e una singura:
Este nevoie de un arbitraj corect si neutru.

Bineinteles ca fiecare are propriile pareri si omul prin definitie e mandru si orgolios. Ar trebui cautata o varianta de jurizare si apreciere a participantilor care sa nu permita nici o suspiciune asupra corectitudinii.

Oricum orgoliile si mandria dusa la limita au transformat manifestarile de acest gen in mici razboaie, in loc sa ne strangem cat mai multi si sa aratam tuturor ce inseamna tuningul adevarat, unii prefera sa stea acasa si sa barfeasca pe la colturi ca babele in piata...

e chiar pacat....
__________________

ORICINE VREA CEVA CU MINE POATE SA MA SUNE
DACA NU RASPUND POATE SA INCERCE DIN NOU
0722277200

Machetele mele
aokimare is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 13:53   #219
glaw

Stage 2
 
glaw's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 43
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

Felicitari participantilor, desi eu am fost a raliu, mi-am dat seama ca show-ul de la TTD a fost de remarcat pentru Cluj. Desi suntem cunoscuti pentru evenimentele nu foarte bine organizate sau apreciate din Transilvania (vezi cursele KO Racing) cred ca evoluam. In sensul de tuning cu bun simt. Desi cred ca suntem putin in urma altor orase la acest capitol totul merge spre bine. Chiar daca multi s-au saturat de aceleasi masini vechi omniprezente peste tot (gen DMX sau masinile SAL), altele evolueaza (GEF, fiatul 500). Oricum felicitari tuturor participantilor si mai ales organizatorilor, din greseli se invata. Si data viitoare incercati sa nu va suprapuneti cu alte evenimente ca veti avea mult de pierdut (in acest week-end ati pierdut mult din cauza raliului). Bafta in continuare...
glaw is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 14:54   #220
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

GALERIA FOTO COMPLETA A EVENIMENTULUI

https://www.4tuning.ro/gal/index.php?cat=72
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 22:09   #221
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

TTD pot sa zic ca a fost OK, ai avut cand de cat ce sa vezi sa mai ceri o parere de la unu de la altu...super masina si super fete
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 22:26   #222
benzolrulz

Stage 1
 
benzolrulz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 17
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

Eu am vazut afis cu Tuning Days in autobuzul 35 si am vazut un afis mare, mare la Casa de Cultura a Studentilor, deci a fost mediatizat, zic eu... Mie mi.a placut foarte mult, am plecat de acolo suuuper, suuuuuuuuuper incantata

Bravo, baietii!
benzolrulz is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 23:01   #223
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

Quote:
Originally Posted by PIRATU BV View Post
felicitari organizatorilor si participantilor si tuturor celor care s-au straduit sa iasa un show pe masura.despre masini din ce am vazut in poze loganul este cel mai bine lucrat si felicitari posesorului.
parerea mea este ca singurul minus al masinii este ca are jantele cam mici,din poze nu prea pot sa imi dau seama ce marime au dar se putea pune cava mai mare si la culoarea masinii.va las sa va faceti singuri o parere despre cum arata o janta alba pe o masina alba.
loganul are roti pe 17 mai mult e aberatie!adica inutil nu zic ca nu as vrea sa vad o roata imensa care intra sub aripa!dar pt logan credetima ca si 17 e mult!cu respect robert
protuning is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 02:53   #224
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

baietii de la log tuning timisoara au demonstrat ceva !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
primul lucru care cedeaza la 2 ground zero pe 15" sunt balamalele de la haion ) bafta si sper sa ne vedem in weekend la EMA la tm

salonul a fost beton.cei din cluj ce se lauda cu masini tunate de show si nu au aparut inseamna ca ............nu exista si e trist !!! dar tre sa vina oameni pasionati intradevar de tuning de la bucuresti pt acest show : sound wave si bucur tuning care si-au facut aparitia asa cum trebuie .respecte pt voi

suprapunerea cu raliul clujului a fost intradevar un dezavantaj dar si asa au fost masini mai multe decat la alte show realizate in cluj si macar la fel de multa lume.
roby o sa fac in asa fel incat sa intru la categoria ta cu loganul sa concuram .loganul alb e CRIMINAL mie imi place la nebunie sper sa iasa la fel de mortal si interiorul .numai bine si sigur o sa ne vedem la mare

referitor la ce a spus aokimare e adevarat si trist in acelasi moment
__________________
Team C.S.R.
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 12:08   #225
gabyucl

Stage 3
 
gabyucl's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 150
Default Re: Transilvania Tuning Days 22-24 iunie 2007 CLUJ

frumoase fete...dar cam putine vad eu pe acolo pe la voi...la bucuresti erau mult mai multe...asta e...oricum vad ca locatia a fost mult mai frumoasa decat la bucuresti...in hala aia urata de la metro...
gabyucl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -