Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Alba Iulia

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-07, 01:26   #91
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Rectific, Mr Cat are probabil 150 de cai fiind model de dinainte de 2000, cele dupa 2000 avand 170 cp.
Ciupanezu_1987 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 08:14   #92
silk'
Opel Driver

Stage 4
 
silk''s Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 182
Member of:
[Opel]
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

mah!.......hai terminati commenturile fara rost........chiar nu vreau sa-mi vars naravu pe tine......hai sa ne bucuram de ele asa cum sunt si sa ne vedem visul cu ochii nu?laura a investit mult in masina aia si iti spun eu ca arata bine.......si totul e facut pe banii ei nu p banii primiti cadou sau mai stiu eu ce!......hai sa terminam cu idei de genu..........daca citesti u7mpik mai inainte o sa vezi ca motorul i-a fost schimbat!!!deci.......fi putin mai atent in afirmatii!sa traiesti si tot respectul!
__________________
first love...opel vectra power!
silk' is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 08:42   #93
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

... off topic ... oups, s-a sters
Ma rog in rest n-am ce sa-ti zic pt ca ai pastrat un ton politicos nu ca ceilalti de dinaintea ta de la care astept un raspuns...bazat pe argumente..
Ciupanezu_1987 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 09:07   #94
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Si ca sa explic la ce ma refeream cand spuneam ca interiorul este urat.
Sapt trecuta cand am fost cu masina la service era un M5 acolo caruia i se facea motorul... Interiorul este speechless... in plus respecta si tema pe care o vrea ea, pielea neagra si rosie... Ceva de genul acesta ar putea achizitiona Laura la vreo 600 de euro ceea ce chiar nu e mult. Ma rog e doar o sugestie, nu e nevoie sa sariti toti acuma sa-mi ziceti ca nu respect munca cuiva sau alte chestii de genul acesta...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20072007(010).jpg
Views:	204
Size:	160.1 KB
ID:	439878   Click image for larger version

Name:	20072007(013).jpg
Views:	197
Size:	112.3 KB
ID:	439880   Click image for larger version

Name:	20072007(008).jpg
Views:	199
Size:	189.3 KB
ID:	439882  

Click image for larger version

Name:	20072007(009).jpg
Views:	156
Size:	146.9 KB
ID:	439885  
Ciupanezu_1987 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 13:08   #95
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

ba pe voi minorii astia nimic nu va opreste.Sunteti peste tot.Eu la varsta ta bogdane ma jucam counter si jocuri cu masini.Nu ma bagam in treburile altora care implica masini scumpe si schimbari de mii de euro.Ciupanezu incerca sa o ajute pe proprietara cu niste sfaturi sa isi dea si ea seama ca e39 nu e masina de NFS ca sa pui zorzoane pe ea,iar voi ati sarit pe el ca niste cunoscatori ce sunteti cu filtrele voastre care dau cai putere.Masina ei arata bine pana sa puna oglinzile alea de mercedes.Mai bine cauta unele mici dreptunghiulare care arata cel mai frumos pe e39.In rest daca ar vrea sa ii schimbe culoarea zic eu ca alb ar fi cel mai de efect dar fiecare face cum vrea.
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 13:21   #96
ab79fly

Stage 4
 
ab79fly's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 186
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
Si ca sa explic la ce ma refeream cand spuneam ca interiorul este urat.
Sapt trecuta cand am fost cu masina la service era un M5 acolo caruia i se facea motorul... Interiorul este speechless... in plus respecta si tema pe care o vrea ea, pielea neagra si rosie... Ceva de genul acesta ar putea achizitiona Laura la vreo 600 de euro ceea ce chiar nu e mult. Ma rog e doar o sugestie, nu e nevoie sa sariti toti acuma sa-mi ziceti ca nu respect munca cuiva sau alte chestii de genul acesta...
disperare mica .. daca chiar ai bmw .. si nu stiu ce pune poze cu el ... nu cu alte masini si fa si o poza la talon ca e numele parintilor si la buletinu tau sa vedem ca e asa cum zici .. sau nu ai mai avut bani de ap ... foto ca ii dai pe net sa vb de bmw-uri imaginare ..
__________________
Life Is Dirty But Sex Is Magic And FRee
Orice poti sa ai pe lumea asta de cel putin 2 ori .. VIATA ai doar una traieste-o AZI in CLIPA asta ... caci clipa care vine .. NU STI CE ADUCE
ab79fly is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 20:06   #97
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
Pai ce am zis eu ca am facut tuning? Am spus eu ca sunt vreun tuner? Eu mi-am spus parerea despre niste oglinzi si despre ideea de a vopsi ornamentele rosii...
Eu dupa ce mi-am luat masina acum 10 luni am investit in ea 3500 de euro pt a o aduce o o stare de functionare impecabila, adica am schimbat toate consumabilele, toate garniturile si simeringurile de la motor si cutie, amortizoare si discuri fata spate, sonde lambda si o gramada de alte nimicuri.....
nu iti imagina ca eu am uitat sa ma ocup de partea tehnica - mi se pare absolut necesar sa fie impecabila tehnic masina inainte de a incepe tuningul - si asta e unul din motivele pentru care modificarile estetice incep numai acum - dar nu am vrut sa ma pling de starea masinii in momentul cind am cumparat-o
CED is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 20:23   #98
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
....in primul rand aici se compara masini nu oameni sau caractere...
apropo de caractere.....
eu iti respect parerile dar cum iti mai spuneam nu sint singurele valabile
si ceea ce nu e ok la atitudinea ta este faptul ca judeci oameni si lucruri fara sa cunosti –


Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
……Eu mi-am spus parerea despre niste oglinzi si despre ideea de a vopsi ornamentele rosii...
eu nu am zis niciodata ca o sa vopsesc ornamentele dar tu te grabesti sa judeci

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
Rectific, Mr Cat are probabil 150 de cai fiind model de dinainte de 2000, cele dupa 2000 avand 170 cp.
Mr CAT are 192 cp, 2500 cc – 141 kW
CED is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 20:48   #99
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
Si ca sa explic la ce ma refeream cand spuneam ca interiorul este urat.
Sapt trecuta cand am fost cu masina la service era un M5 acolo caruia i se facea motorul... Interiorul este speechless... in plus respecta si tema pe care o vrea ea, pielea neagra si rosie... Ceva de genul acesta ar putea achizitiona Laura la vreo 600 de euro ceea ce chiar nu e mult. Ma rog e doar o sugestie, nu e nevoie sa sariti toti acuma sa-mi ziceti ca nu respect munca cuiva sau alte chestii de genul acesta...
ok
interiorul acelui M este impecabil dar nu o sa iti explic tie de ce prefer sa imi fac singura interiorul
adevarul e ca imi si place sa lucrez si sa pun suflet in ceea ce fac - bancheta si fetele de usi sint deja in casa sa pot lucra la ele cu grija si poti sta linistit ca nu o sa le vopsesc

poate ca la partea tehnica nu stiu tot ce ar trebui dar la estetica si design nu sint incepatoare
CED is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 20:57   #100
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
Cat despre de ce vorbesc, nu am decat sa vorbesc pt ca 1. eu nu vreau laudele nimanui la adresa masinii mele. 2. Nu cred ca cineva care-si face un topic pt o masina vrea numai laude....criticile pot fi pozitive daca se tine cont de ele si nu sunt spuse cu rautate... Daca cineva se crede mai bun decat mine pt ca a montat 2 neoane pe masina si un filtru sport si o toba sport ei bine se inseala...
nu e vb de laude ci de faptul ca prieteni mei de aici stiu cu cita pasiune am lucrat la mr CAT si cit de mult tin la el, asta e tot

si poate chiar ar fi cazul ca incheiem discutiile copilaresti
CED is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 21:50   #101
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

buuuuuuunnn... 1 si cu 1 fac 2... (uneori si 3, da' asta e alta poveste )

cred ca deja s-a exagerat cu discutiile. e drept, fiecare e patimas in a-si sustine argumentele. insa...

1. titlul topic-ului este "mr cat...". deci, asadar si prin urmare, limitati-va cu discutiile la obiect.

2. nu vreau sa incep o polemica despre tuning, cum se face, ce-mi place mie sa tunez la masina mea si nu-ti place tie cum iese, etc. vreau sa subliniez un aspect. ciupanezu-le, nu mi-o lua in nume de rau, da-i spuneai la bogdan ca la 20 de ani se vede altfel viata decat la 16 si ca cei 4 ani iti ofera un plus de maturitate. da-mi voie sa-ti spun ca plusul ala de care vorbesti e aproape zero. am 30 de ani si crede-ma ca-i simt. evident, acest lucru nu ma face atotstiutor, insa cred ca am trecut prin mai multe ca sa-mi permit sa spun ca maturitatea ta (pe care nu o contest in esenta), se rezuma la cei 20 de ani. acuma cand mami si tati (mama, ce mi-as dori si eu sa patesc ca tine!) iti pun in manutza la 20 de ani cheile la o masina cum ai tu, e cel putin un lucru frumos. pot sa te intreb macar daca lucrezi undeva? daca stii cumva ce e aia responsabilitate a salariului din care traiesti? asta fara mami si tati care iti mai dau inca 3500 euro sa pui la punct frumusetea de bmw. (adevarul ca era pacat sa-l lasi asa). ei, cand ai responsabilitatea de a castiga bani ca sa ai ce pune pe masa la familie, atunci ai facut un pas mare in drumul spre maturitate. da-mi voie sa ma indoiesc ca "maturitatea" de care vorbeai contine si acest aspect. eu cred ca ce faci tu e o dovada de bravura "uite, exist si eu". da, existi si tu. intr-un mod pe care nu ti-l contesta nimeni. din nefericire, ai nimerit printre niste oameni care traiesc intr-un alt mod. intre niste oameni care renunta la multe pentru a pune un spoiler pe masina. care iau credite pentru a face mai mult, pentru ca, stii tu ciupanezule, nu au pe mami si pe tati sa le puna jos in manuta lor fina si neobisnuita cu munca, mii de euro. sau mai mult.

3. din motivul enuntat mai sus, crede-ma ca-i stimez mai mult pe laura si pe baietii de aici pt eforturile care le fac, decat pe tine, care ai totul de-a gata. ce sa-i faci, apartinem la 2 lumi diferite. sa stii ca printre noi sunt destui cu bani, dar (si-mi pare rau ca revin la ceea ce-ti spuneam in primele interventii) au ceva dobandit nu in "scoala vietii", ci in scoala celor 7 ani de acasa: modestia. care, fara suparara, la tine am observat ca lipseste. n-am vazut pe nici unul sa se dea rotund prin zona. da, sunt mandri ca au o masina, asa cum o are fiecare, chiar daca e mai pricajita, si din banii pe care-i castiga o modifica. mai bine, mai rau, cum se pricep ei. ma intelegi? si cred ca cei de aici, chiar si bogdan, pe care acum il cunosc destul de bine, au mai multa maturitate decat tine. cu totii ne dorim mai mult, dar cred ca e cel mai important sa pretuiesti ceea ce ai. si cea mai buna lectie in acest sens e MUNCA.

4. asadar, raman de parerea ca cea mai mare satisfactie e atunci cand lucrezi tu la masina ta, cand pici de somn seara dar stii ca mai trebuie sa strangi un surub, cand puti a ulei si a benzina si e cel mai frumos miros pe care-l poti simti. si din munca asta nu se poate sa nu iasa si ceva frumos. eh, exista si celalalt fel de "munca", atunci cand trimiti masina intr-un atelier specializat si-ti fac oamenii aia tot ce ai comandat, sau, si mai frumos, cand o trimiti in germania si astepti nerabdator ca sa faca aia o bijuterie din ea.

5. frumos bmw-ul tau, nimic de zis. it doresc sa-ti iasa cum nu se poate mai bine. limiteaza-te, insa, la afirmatii care au legatura cu subiectul topic-ului. daca ai ceva de spus, ok. daca nu, nu. si cu pozele, gata. fa-ti topic separat sa avem si noi unde comenta ce nu ne place

6. imi vine sa cred ca te-au cam tzapit aia de ti-au cerut 3500 euro sa-ti schimbe niste consumabile si alte nimicuri ca sa-ti puna masina la punct. ma gandesc ce-o fi avut atata defect de te-a costat asa mult o masina ce are asa putini ani. da' probabil pt tine suma asta nu e mare. si te-au mirosit si cei de la service ca esti "clei". ori mami si tati s-au tzepit cand au luat-o. una din doua. scuza-mi mica rautate de final

si inca ceva. observ ca numarul de interventii (e drept, mic) pe care le-ai avut pana acum pe acest forum le-ai cam facut aici. chiar sunt curios, nu te-a inghitit nimeni la tine in parohie, sau ti-a fost tarsha sa scrii la tine acasa de frica sa nu iei suturi?

cu asta am incheiat aceasta polemica. va rog scrieti doar daca aveti ceva de comentat, cu argumente, ca-i de bine sau ca-i de rau, STRICT pe subiectul de fata. comentariile care nu au legatura cu tema de fata vor fi sterse fara nici o notificare!
__________________
CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT

1. '93 CRX DelSol 1.6 VTEC ESI 125 CP
2. '08 Civic 5D Sport 1.8 VTEC 140 CP
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 11:53   #102
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Am postat aici pt ca nu prea vezi E39 tunate si cum eu am tot E39 eram curios ce iese.....greseala mea ce sa fac.
*** cenzurat ***
Ciupanezu_1987 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 23:01   #103
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ciupanezu_1987 View Post
Ca sa-ti dai seama de ce ideea asta cu filtrul sport e incredibil de stupida...daca ar fi asa usor sa obtii un plus de putere, oare de ce BMW n-au dotat masina cu un filtru sport? Oare sunt chiar asa prosti?



no comment.
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 23:56   #104
bogdan100

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,099
Member of:
[Honda]
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

cum a spus hoinar,aici se vb de MR CAT,nu de filtre si altele,daca te plictisesti poti vb altundeva,nu tocmai aici...


on-topic:Laura,indicatoarele de bord ce culoare o sa fie?
__________________
Honda Civic EG3
bogdan100 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 02:43   #105
Quattro27

 
Quattro27's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 252
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: Mr CAT (bmw e39) proiect si evolutie

*** cenzurat ***

RESPECT pt masina care o construieste fata... bafta in continuare!
Quattro27 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -