Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Mures

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-10, 00:45   #316
nliviucosmin

Stage 2
 
nliviucosmin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 57
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

uitati-va la minutul 9:45 si convigetiva...........https://www.youtube.com/watch?v=fWfPQLZsTGo
nliviucosmin is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 16:50   #317
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Quote:
Originally Posted by nliviucosmin View Post
uitati-va la minutul 9:45 si convigetiva...........https://www.youtube.com/watch?v=fWfPQLZsTGo
pfaa...acuma inteleg si eu ) turbat e Mondeo asta
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 09:22   #318
Carlos28

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 15
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

QUOTE=Korne;3196916]eu daca bine recunosc, este un mondeo diesel...care in visele si mintile lui nu trece de 220...FAIL!
apropo, si eu am visat azi-noapte ca merge 230 golfu bolfu, pardon[/QUOTE]

apoi mah shumi......omu are filmarea, are poze are tot ce vrei........eu daca ii zic lu grasu sa imi puna filmarea cu Fabia 3 grasi in ea la 200 ma f.t toti in gura si imi iau (din nou) bann 4 ever......ai fost si tu cu fabiocu 200 si ai vazut ca merge dar pana nu merge fiecare (personal sa vada si ochiu lui manca-ti-as) nu crede........asa ca pana la proba contrarie......asta e....
Carlos28 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 13:14   #319
PuFuL3T3
4Tuning International Member

 
PuFuL3T3's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 214
Member of:
[VW]
[4Tuning International]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Frumos a mers fordul:P:P

@Carlos28 : Varule nu mai vb asa urat mai omule) ca te baneaza iarasi astia
PuFuL3T3 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 16:44   #320
cosibmx

Stage 3
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 152
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

pai sincer nici mie nu imi vine sa cred dar...asta e...in fine...ideea e urmatoarea...face un kilometru in aproximativ 15secunde deci daca facem un calcul simplu chiar are 240km/h...60/4=15 deci inseamna k viteza e de 4km/minut x 60minute = 240km/h k e foarte mare eroarea cu care masoara masina e altceva...ideea e k a prins pe ceas 240...250km/h cat o fi
__________________
vand si instalez sisteme audio custom, kituri xenon, fac incinte la comanda...etc. id mess: cosibmx
cosibmx is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 03:27   #321
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

nu inteleg de ce va mirati..*****ie clar, arata clar omul, mai da o in colo ca daca el nu prinde cu 6 trepte 240...am prins eu cu 5 trepte 240...morala e ca va este greu de crezut, cum vad eu...mai lasatil pe saracu om
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 12:32   #322
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

nu il cearta nimeni cu el...dar stii si tu bine ca o masina de puterea aia nu are ce visa la 240...la fel iti spun si despre masina ta in comparatie, cu un 320D din 2002 nu am prins mai mult de 230 nici cu slujbe...240 la tine e cam mult, ca sa nu mai vorbim de datele producatorului...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 12:42   #323
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Sa inteleg ca Fordul ala are 131cp (asa am vazut in comentariul de pe youtube). Nu am reusit cu Astra GTC 1.9cdti 150cp tot 6 trepte sa trec de 230km/h. Vectra mea (ca sa vorbim de masini din aceeasi clasa) cu 140cp are maxima constructiva 210km/h (sa zicem ca o reusi un 220km/h pe ceas, n-am incercat ca nu prea are sens).
Eu zic sa-ti verifici vitezometrul, sau macar fa o filmare cu un GPS.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 17:58   #324
nliviucosmin

Stage 2
 
nliviucosmin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 57
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Ce atata invidie pe aici.Este un topic cu viteza maxima si v-am demonstrat clar si cu poze si cu filmare.Atata am prins si am dimensiunile din talon la pneuri.
Si inca ceva,masina i-a 100 km/h in 9 secunde cu 2 persoane la bord.Nu are modificat nimica la ea asa am cumparat-o acuma 3 ani din cluj care a adus-o din germania si nu are cip sau resoftare.Ii suta la suta stoc.Saptamana trecuta am fost iara-si pe autostreada cu am fost iara-si la cluj si la intoarcere am venit tot pe la gilau spre turda si eram 3 baieti in masina si 2 fete si am prins exact aceasi viteza.
Masina are 1505 kg + 73 eu + 65 fratemio +72 celalalt baiat+ cate 55 kg la fete deci dupa un calcul simplu este 1825 de kg plus motorina din rezervor plus ceva bagaje am ajuns la aproape 1900 de km si tot am trecut de kilometrajul de pe bord pana la aproape 250 km/h.
nliviucosmin is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 18:07   #325
Grasu'XxL

Stage 5
 
Grasu'XxL's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 356
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Quote:
Originally Posted by nliviucosmin View Post
Ce atata invidie pe aici.Este un topic cu viteza maxima si v-am demonstrat clar si cu poze si cu filmare.Atata am prins si am dimensiunile din talon la pneuri.
Si inca ceva,masina i-a 100 km/h in 9 secunde cu 2 persoane la bord.Nu are modificat nimica la ea asa am cumparat-o acuma 3 ani din cluj care a adus-o din germania si nu are cip sau resoftare.Ii suta la suta stoc.Saptamana trecuta am fost iara-si pe autostreada cu am fost iara-si la cluj si la intoarcere am venit tot pe la gilau spre turda si eram 3 baieti in masina si 2 fete si am prins exact aceasi viteza.
Masina are 1505 kg + 73 eu + 65 fratemio +72 celalalt baiat+ cate 55 kg la fete deci dupa un calcul simplu este 1825 de kg plus motorina din rezervor plus ceva bagaje am ajuns la aproape 1900 de km si tot am trecut de kilometrajul de pe bord pana la aproape 250 km/h.
omule!nimeni nu are nimic cu tine, dar sa stii ca la viteze mari vitezometrul din bord nu mai e exact; e o chestie de fizica. Oricum: cel mai corect ar fi sa va masurati v-max-ul cu un sistem GPS caci acela este cel mai exact;
__________________
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Tuningul e ceea ce place fiecaruia, e personalizare in cel mai pur mod, de aia eu nu dau doi bani pe ce consideri tu masini rare, frumoase si puternice si tu nu dai doi lei pe ceea ce consider eu special.
Suntem diferiti, ne plac lucruri diferite, nu-i o crima sa acceptam treaba asta.
Grasu'XxL is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 18:32   #326
MS 87 PIJ
Skoda Driver

Stage 5
 
MS 87 PIJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 742
Member of:
[SKODA]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Eu nu vad sa aiba cineva invidie si nici nu a zis nimeni ca minti , chestia ca bordu tio luato aiurea rau acolo au dreptate.
MS 87 PIJ is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 22:22   #327
nliviucosmin

Stage 2
 
nliviucosmin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 57
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

okey.Eu mi-am aratat top speedul.Dar au inceput prea multe polemici ca nici in vise nu prinde un diesel asa viteza,ca ii imposibil ca nu are cum ca bla bla bla.Fiecare cu ce are si ce poate.Sper ca ma intelegeti.Noapte buna
nliviucosmin is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 19:25   #328
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Quote:
Originally Posted by Korne View Post
nu il cearta nimeni cu el...dar stii si tu bine ca o masina de puterea aia nu are ce visa la 240...la fel iti spun si despre masina ta in comparatie, cu un 320D din 2002 nu am prins mai mult de 230 nici cu slujbe...240 la tine e cam mult, ca sa nu mai vorbim de datele producatorului...
nahh amu si tu fara suparare da asa iti dau un exemplu daca un Mercedes E200 din 2004 sa zicem nu merge mai mult de 220... inseamna ca unu BMW din 2000 nu poate sa prinda 240 ?
Morala: ma de ce tot judecati omu si masina...va aratat...ati vazut..si gata trecem la alalaltu... si nu inteleg de ce daca ma duc cu 220 ar arata altceva pe bord.. ?
de ce e navigatia mai precisa, si de unde stii ca datele primite nu is cu +/- 1 sec ?
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 23:18   #329
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

Quote:
Originally Posted by Spilner View Post
nahh amu si tu fara suparare da asa iti dau un exemplu daca un Mercedes E200 din 2004 sa zicem nu merge mai mult de 220... inseamna ca unu BMW din 2000 nu poate sa prinda 240 ?
Morala: ma de ce tot judecati omu si masina...va aratat...ati vazut..si gata trecem la alalaltu... si nu inteleg de ce daca ma duc cu 220 ar arata altceva pe bord.. ?
de ce e navigatia mai precisa, si de unde stii ca datele primite nu is cu +/- 1 sec ?
pt ca asa e gandit...eroare de kilometraj. Iti spun si de ce nu arata mai putin decat viteza reala...pt ca e ilegal. Are o marja de eroare care trebuie obligatoriu sa fie pozitiva(sa arate mai mult decat in realitate). iar masina ta nu merge veci 240, nici pe bord. sa nu vii acum sa imi spui de valea feleacului unde merg loganurile 200...nu te supara pe mine pt modul cum am spus-o...dar chestia e ca prea a devenit o lauda si minciunica o regula

Last edited by Korne; 20-06-10 at 23:24.
Korne is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 07:57   #330
vali-tgm

Stage 5
 
vali-tgm's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,113
Member of:
[Moderators]
Default Re: Top speed-uri cu masina proprie

La mine de fabrica e dat 215 iar pe bord pe drept aproape in limitare duce 220. Un bord destul de realist zic eu.
vali-tgm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -