Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > EUROPENE

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-10, 11:20   #436
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Exceptionala masina,felicitari proprietarului, e prea superba....bordul arata la fel si el,foarte frumos....am o intrebare,il vopsesti sau il imbraci ?
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 23:24   #437
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

deci vreau sa te felicit pentru un proiect de nota 10 ! prima oara ti-am vazut masina la romexpo live, si acum am dat peste topicul tau, jos palaria pentru ce ai facut sincer, un adevarat pasionat, si in legatura cu vopsitul, la ce te referi ? ca l-am studiat si eu putin la romexpo si nu imi dau seama la ce te referi
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 16:09   #438
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Exceptionala masina,felicitari proprietarului, e prea superba....bordul arata la fel si el,foarte frumos....am o intrebare,il vopsesti sau il imbraci ?
Multumesc!
Cat despre interior... nu stiu sa iti zic, sunt intr-un amplu proces de gandire ! O sa vad.

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
deci vreau sa te felicit pentru un proiect de nota 10 ! prima oara ti-am vazut masina la romexpo live, si acum am dat peste topicul tau, jos palaria pentru ce ai facut sincer, un adevarat pasionat, si in legatura cu vopsitul, la ce te referi ? ca l-am studiat si eu putin la romexpo si nu imi dau seama la ce te referi
Multumesc!
E, stii cum e, cand stii unde sa te uiti vezi defectele. Avand in vedere ca masina a fost vopsita intr-un garaj obisnuit lasat cu portile deschise iti dai seama ca nu are cum sa fie tocmai perfecta.
Nici macar nu am cod pentru vopsea, deci daca as fi avut nevoie de corecturi dadeam din colt in colt ca sa fac rost de vopsea.
In fine, aia e, se mai si pierd bani in "procesele" de tuning.
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 17:44   #439
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by Angel 5 View Post
In fine, aia e, se mai si pierd bani in "procesele" de tuning.
Boy u got that right!!! So right... Lasa ma...eu am mai ziso, o mia zic. Ar trebui sa carcotim mai putin si sa apreciem mai mult si minimul de efort caci daca toti am avea $ sa aruncam cu ei pe geam afara is sigur ca am avea toti masini la cele mai inalte standarde...dar atat timp cat banii fac diferenta pt mine e acelasi lucru. THUMB's up!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 18:35   #440
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Boy u got that right!!! So right... Lasa ma...eu am mai ziso, o mia zic. Ar trebui sa carcotim mai putin si sa apreciem mai mult si minimul de efort caci daca toti am avea $ sa aruncam cu ei pe geam afara is sigur ca am avea toti masini la cele mai inalte standarde...dar atat timp cat banii fac diferenta pt mine e acelasi lucru. THUMB's up!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Trabant1.1-Launch2011.jpg
Views:	258
Size:	635.4 KB
ID:	1680346  
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 18:17   #441
HR-05-MHF
Dacia Driver

Stage 3
 
HR-05-MHF's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 153
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Foarte tare TrabiBafta!
HR-05-MHF is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 17:41   #442
thel3g3nd

Stage 3
 
thel3g3nd's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 97
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

as avea o intrebare, la tine in certificatul de inregistrare (talon) la tipul (autovehicului) ce ai trecut 601 sau 1.1??? is foarte curios pt ca miam gasit si eu unu si as vrea sal achizitionez >... dupa caracteristici e 1.1, ma refer suspensie independenta,rezervor, bari si tot ... merci
thel3g3nd is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 19:18   #443
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by thel3g3nd View Post
as avea o intrebare, la tine in certificatul de inregistrare (talon) la tipul (autovehicului) ce ai trecut 601 sau 1.1??? is foarte curios pt ca miam gasit si eu unu si as vrea sal achizitionez >... dupa caracteristici e 1.1, ma refer suspensie independenta,rezervor, bari si tot ... merci
E trecut 1.1. Daca nu e cu suparare sa imi arati si mie Trabi-ul 1.1 pe care l-ai gasit. Poate facem o sectiune de Trabant 1.1 .
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 22:06   #444
thel3g3nd

Stage 3
 
thel3g3nd's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 97
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by Angel 5 View Post
E trecut 1.1. Daca nu e cu suparare sa imi arati si mie Trabi-ul 1.1 pe care l-ai gasit. Poate facem o sectiune de Trabant 1.1 .
nu e cu suparare deloc, poze inca nu am cu el oricum o vopsea ii lipseste din prima si e combi ... deci inainte sal cumpar vreau sa dau vreo 2 telef pe la rar si asa ca mi se pare putin dubios si daca il cumpar cu siguranta ajunge sa deschid si eu un thread cu el ... si la dubios ma refer ca are motor 1.4 de golf 3 si ink vreo 2 chestii ... si in talon scrie 601 la tipul chiar dak nu pare si a fost inmatriculat in 2005...
thel3g3nd is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 22:42   #445
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by thel3g3nd View Post
nu e cu suparare deloc, poze inca nu am cu el oricum o vopsea ii lipseste din prima si e combi ... deci inainte sal cumpar vreau sa dau vreo 2 telef pe la rar si asa ca mi se pare putin dubios si daca il cumpar cu siguranta ajunge sa deschid si eu un thread cu el ... si la dubios ma refer ca are motor 1.4 de golf 3 si ink vreo 2 chestii ... si in talon scrie 601 la tipul chiar dak nu pare si a fost inmatriculat in 2005...
daca nu e trecut nimic in carte, atunci e de belea. Aceasi "problema" am avut-o si eu cu un astfel de trabant. Era facut pe un schelet de 601 S cu motor de 1.3 cutie 5+1 insa actele nu erau in regula iar eu ma riscam sa raman cu banii dati , o masina cu care eventual sa ma plimb pe camp.
Te asteptam si pe club dedicat trabantistilor. Da click pe banerul de la semnatura mea si.. mai discutam
__________________

Nu alerga mai tare decat poate ingerul tau zbura.
Glumeste in iubire dar nu iubi in gluma.
- Cumpar Trabant 1.1 (sau doar actele) pm , mail sau topic [click]

Jucarie pentru oameni mari - prezentare
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 23:55   #446
thel3g3nd

Stage 3
 
thel3g3nd's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 97
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by Victor_Is View Post
daca nu e trecut nimic in carte, atunci e de belea. Aceasi "problema" am avut-o si eu cu un astfel de trabant. Era facut pe un schelet de 601 S cu motor de 1.3 cutie 5+1 insa actele nu erau in regula iar eu ma riscam sa raman cu banii dati , o masina cu care eventual sa ma plimb pe camp.
Te asteptam si pe club dedicat trabantistilor. Da click pe banerul de la semnatura mea si.. mai discutam
dar aici apare problema ca... masina era dotata cu 1.1 inainte si a fost facuta verificarea cu motorul acela, am sunat la mecanicu care la inlocuit si motor 1.1 a fost in el sigurat... in plus ca masina a circulat din 2005 incoace zi de zi si fara probleme... asta imi da de gandit... dar dau de capat si va zic ... oricum bani nu cere multi numai 700ron...
thel3g3nd is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 17:03   #447
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by thel3g3nd View Post
dar aici apare problema ca... masina era dotata cu 1.1 inainte si a fost facuta verificarea cu motorul acela, am sunat la mecanicu care la inlocuit si motor 1.1 a fost in el sigurat... in plus ca masina a circulat din 2005 incoace zi de zi si fara probleme... asta imi da de gandit... dar dau de capat si va zic ... oricum bani nu cere multi numai 700ron...
La 700 lei iti garantez ca nu e 1.1. Un 1.1 inmatriculat in RO este minim 800-1000 Euro. Gasesti in HU cu 350-450 de Euro deci sansele tale ca acela sa fie un 1.1 sunt minime. Daca poti sa pui o poza cu compartimentul motor te putem lamuri pe loc pentru ca exista diferente majore intre compartimentul motor de 1.1 si cel de 601.
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 18:02   #448
thel3g3nd

Stage 3
 
thel3g3nd's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 97
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Quote:
Originally Posted by Angel 5 View Post
La 700 lei iti garantez ca nu e 1.1. Un 1.1 inmatriculat in RO este minim 800-1000 Euro. Gasesti in HU cu 350-450 de Euro deci sansele tale ca acela sa fie un 1.1 sunt minime. Daca poti sa pui o poza cu compartimentul motor te putem lamuri pe loc pentru ca exista diferente majore intre compartimentul motor de 1.1 si cel de 601.
acuma am ajuns acasa si ... e 1.1 cu mici smecheri, adica a fost schimbata placuta cu seriile alea de pe telescop...e original 1.1 cu acte de 601s romanesti. toata afacerea sa o fac legala cu mici interventii ma costa 2000ron daca nu mai multe si nu mi se tare renteaza... pacat ca miar fi placut sal achizitionez. deci scuze de deranj :-<
thel3g3nd is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 15:15   #449
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Pana una alta am deschis si un blog in care prezint in cateva cuvinte si mai multe imagini etapele prin care a trecut masina. Le voi face sub forma de episoade. Pana acum sunt 5 episoade on-line.
Il puteti accesa la http://trabant11.blogspot.com si cat de curand il veti putea accesa la http://www.trabant11.ro
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 16:37   #450
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW

Acum se poate accesa si mai simplu: http://www.trabant11.ro sau http://trabant11.ro , bineinteles ca il veti scrie fara http://.

Daca va place puteti comenta, daca vreti sa va asociati blog-ul cu al meu ma puteti contacta, doar ca o sa fie ceva.trabant11.ro

Sunt 12 Episoade online, povestea adusa la zi. Episodul 3 are 3 parti. Nu este mult de citit, este o mica istorie in imagini.

Enjoy!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -