Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > EUROPENE

View Poll Results: V-ati cumpara un smart?
da 270 64.44%
nu 149 35.56%
Voters: 419. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-11, 22:57   #301
alexnic

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default Re: Ce parere aveti despre smart?

Super masini, pt cine spune ca are consum mare si ca papa ulei, se insala, vorbind de un smart bun, adica nu masina de 1500 euro cu 280 000 km si cand intra in tara se duc la 40 000 km. Conduc de 2 ani smart-uri, sunt la al treilea, ( celelalte le-am vandut pt ca erau variante fara ac sau alte optiuni) acesta fiind din 2001, fortwo cabrio, 600 benzina, varianta de 54 cp, decapotare electrica,ac..., consuma 3.5% , mers normal. Singurul lucru, sa zicem mai rau la aceste masini, este ca sunt cam rigide pt drumurile noastre. Si acesta este de vanzare pt ca m-am hotarat sa iau modelul nou fortwo. Nu am avut niciodata probleme cu smartu-rile, gen motor sau altele, dar cum spuneam mai sus, cumparam masini ieftine cu sute de mii de km, sau alergate de idiotzi care nu au condus decat dacii si nu cunosc cei aia cutie automata, si dupa aceea ne facem o parere total diferita fata de realitate.
SUPER MASINI!
alexnic is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 01:04   #302
dracushorul

Stage 4
 
dracushorul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: Ce parere aveti despre smart?

e mica rau
dracushorul is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 14:38   #303
Ovi407
VW Driver

Stage 5
 
Ovi407's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,749
Member of:
[VW]
[RENAULT]
[PEUGEOT]
Default Re: Ce parere aveti despre smart?

e micutza, dar daca dai scaunul pana in spate poate nu ajungi la pedale
Ovi407 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 18:53   #304
koocky2oo5

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 7
Default Re: Ce parere aveti despre smart?

Incerc sa traduc...Va rog sa ma scuza-ti pentru postul de mai sus nu am stiut cum stau treburile pe aici)scuze inca o data

Ciao.. Sunt si eu un posesor de Smart forTwo ...31 decembrie 2003 ....
700 benzina..sunt al doilea propietar...lam cumparat acum 4 5 luni...am 50.000 de km...reali controlata la reprezentanta Mercedes...masina a rulat putin...schimb ulei tot Mobil 1 ...care scrie in acte...doar ca eu sunt mai nebunel...defapt masina ma face nebunel ) ca e micuta fac ce vreau cu ea:P drifturi in curbe doar ku acceleratie si cauciucuri potzin mai uzate pe spate)Am observat ca papa putin mai mult ulei ...nu are buton pe schimbator...le schimb eu vitezele...semi automat...sau cum se cheama ''secvential '' :P in fine, nu merg tot timpu ''Sport'' cand merg normal schimb vitezele chiar inainte ... cat ma lasa maxim sa merg...motorul nu il tin turat deloc.As vrea sa stiu tot despre aceasta minunatie e sooper smecheroasa prin oras , ma distrez:P si vreau sa stiu daca se poate monta o toba de motocicleta...sa arate ca ( Smart Diablo ) Cand fac bani pentru aceea modificare totala am sa o fac. Sper sa invat mai mult despre aceasta masinuta..modificari ma-r interesa e sooper :X bafta all

M-am obisnuit sa scriu aiurea ...stiu asta e..

Last edited by koocky2oo5; 10-05-11 at 19:21.
koocky2oo5 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 14:30   #305
Bogdan0118

Stage 3
 
Bogdan0118's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 162
Default Re: Ce parere aveti despre smart?

Salut,

As dori sa cumpar si eu un Smart 4-2 si acum as vrea sa intreb cunoscatorii:
Am inteles ca nu doar motorul diesel (799cmc) este turbo ci si cel pe benzina (599cmc) este turbo, cei care cunosc ma pot lamurii si pe mine ?
Care ar fi motorizarea recomandata de voi? Mai fiabila.

Multumesc anticipat,

Last edited by Bogdan0118; 21-05-12 at 14:32.
Bogdan0118 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 20:57   #306
manoledragos

Stock
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 1
Default Re: Ce parere aveti despre smart? cat doresti pe smart?

Quote:
Originally Posted by alexnic View Post
Super masini, pt cine spune ca are consum mare si ca papa ulei, se insala, vorbind de un smart bun, adica nu masina de 1500 euro cu 280 000 km si cand intra in tara se duc la 40 000 km. Conduc de 2 ani smart-uri, sunt la al treilea, ( celelalte le-am vandut pt ca erau variante fara ac sau alte optiuni) acesta fiind din 2001, fortwo cabrio, 600 benzina, varianta de 54 cp, decapotare electrica,ac..., consuma 3.5% , mers normal. Singurul lucru, sa zicem mai rau la aceste masini, este ca sunt cam rigide pt drumurile noastre. Si acesta este de vanzare pt ca m-am hotarat sa iau modelul nou fortwo. Nu am avut niciodata probleme cu smartu-rile, gen motor sau altele, dar cum spuneam mai sus, cumparam masini ieftine cu sute de mii de km, sau alergate de idiotzi care nu au condus decat dacii si nu cunosc cei aia cutie automata, si dupa aceea ne facem o parere total diferita fata de realitate.
SUPER MASINI!
si cat doresti pe smart?
manoledragos is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 22:11   #307
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Ce parere aveti despre smart?

la 28 ani ma asteptam sa fi si tu mai atent la data acelui post ( 22-03-11, 23:57) nu de alta dar in doi ani si poate a mai schimbat masina 2-3 proprietari
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -