Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-08, 21:13   #1
Adi_G

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 25
Question Am sistem audio. Vreau Sub decent de 5-10 milioane. Ce imi recomanda expertii?

Buna ziua!

Am un Renault Megane pe care am pus:

HU Clarion DXZ588RUSB
Amplif Audison SRx-2 cu care imi amplific boxe
HERTZ Energy ESK 165. Pe spate am HERTZ Dieci DCX 690.

Dispun de aprox 5-10 milioane [stiu ca marja e mare, dar daca e ceva de 6 milioane la aceeasi calitate cu ceva de 9, de ce sa dau bani in plus?, asa ca las la latitudinea voastra...] pentru TOATA lucrarea. La suma asta sa ies cu tot cu montaj si ce presupune asta, la un atelier profesionist, ce imi recomandati pentru un SubWoofer?

Ma gandesc ca mi-as lua mai degraba la un sub care sa vina in incinta de la producator gen Hertz Energy EBX 200(250) R, dar nu ma cramponez in ideea asta .

Prefer calitatea sunetului inaintea duduielii nebunesti a bassilor.

Astept raspunsuri motivate cu avantaje/argumente... Va multumesc. Adi
Adi_G is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 17:23   #2
Golf1

Stage 5
 
Golf1's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,275
Default Re: Am sistem audio. Vreau Sub decent de 5-10 milioane. Ce imi recomanda expertii?

pai daca preferi calitatea sunetului atunci tre sa scoti ceva mai mult din buzunar eu am un rockford fosgate P1L-112 care dupa parerea mea face toti banii! ti`l recomand cu placere!
P.S. : Sa nu crezi ca e singurul woofer care a trecut prin porbagajul meu
Golf1 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 21:15   #3
Adi_G

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 25
Default Re: Am sistem audio. Vreau Sub decent de 5-10 milioane. Ce imi recomanda expertii?

Merci, shefu'. Cam la concluzia asta am ajuns si eu!
Adi_G is offline   Reply With Quote
Old 21-09-08, 00:16   #4
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Am sistem audio. Vreau Sub decent de 5-10 milioane. Ce imi recomanda expertii?

ce masina ai si cu ce amplif ai de gand sa-l ataci ?
o incinta sealed te va multumi si la fidelitate si va suna si destul de tare.
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 21-09-08, 13:41   #5
Adi_G

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 25
Default Re: Am sistem audio. Vreau Sub decent de 5-10 milioane. Ce imi recomanda expertii?

am un renault megane sedan model de-ala rotunjit 2001. inca nu m-am hotarat nici la amplif nici la sub.
Adi_G is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -