Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-16, 19:04   #1
TiGi

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 3
Default A4 B7,320d e90,Skoda O2,Astra c.

Salut!
Astea sunt mașinile la care m-am gandit in 7500 de oero.
Sunt cam habarnist cand vine vorba de parte mecanica,boli,motoare fiabile etc.
Dețin un Megane 2 din 2007 1.5 dCi 85 Cp. Fac in jur de 2000+ km pe luna. Zilnic de L-V 80 km sunt făcuți sigur pe DN. Cu 40 l de motorina fac 800 km in afara,mers 110-130 km/h,cu respectarea limitelor din localități. Masina a fost luată de noua si are 260000 km.
Am nevoie de sfaturile voastre in a ma ajuta sa aleg o masina buna ca raport calitate-pret-īntreținere.
Vreau sa fie Berlina,nu breck nu hatchback. Vreau sa fie diesel. Contează in egala măsura cu fiabilitatea si esteticul exterior-interior. Daca as găsii ceva cu piele e si mai bine,țin la dotări,dar pt o marca mai buna "premium" renunț la cāteva.
Am citi toate nebuniile pe forumuri si ajungi la o singura concluzie-Nu exista masina buna pentru romani. De SH nu mai zic,ar trebuii casate toate.
Va dați seama ca m-am saturat de leneșul asta de 1.5 si as vrea o motorizare mai potenta.

Last edited by TiGi; 15-02-16 at 19:08.
TiGi is offline   Reply With Quote
Old 17-02-16, 21:56   #2
raresvintea

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 717
Member of:
[SKODA]
Default Re: A4 B7,320d e90,Skoda O2,Astra c.

Odata cu puterea consumu creste, chiar si la pastrarea limitelor de viteza. Si ce e mare ca cilindree, vei plati RCA si impozit net mai mari. As merge pe un 1.6 tdi din gama vag, are problemele lui bine cunoscute, dar dupa cumparare se poate face o resoftare si le faci off tot ce se poate duce-egr, dpf si un mic upgrade de putere.
De rest nu ma bag, pt ca nu cunosc.
raresvintea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -