Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-13, 12:38   #1
amza.andrei94

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 4
Default Recomandare sistem audio Golf 4 -2 usi

Buna ziua,
Deoarece boxa din portiera din dreapta a murit, as dori sa achizitionez un sistem audio decent.

Bugetul este in jurul a sumei de 150e.

Am primit doua recomandari:
1.
player:
Kenwood KDC-3057UR
boxe fata :
Mac Audio MPE 2.16
spate:
Mac Audio MPE 16.2

2.
player:
Kenwood KDC-3057UR
doar boxe fata:
Difuzoare auto HERTZ HERTZ Dieci DSK 165.3

Ce imi recomandati, set de 4 boxe astfel incat sa sonorizez toate usiile/ sau 2 boxe (am inteles ca au raport calitate/pret destul de bun) doar in usiile din fata?

Mentionez ca sunt interesat de un sunet calitativ, cu putin bass.

Intrebare aditionala: Momentan am un CD-player de la Sony(ceva xplod). As putea sa scutesc niste bani si sa nu achizitionez si player-ul Kenwood?

Multumsc anticipat. Astept recomandari.

Last edited by amza.andrei94; 13-11-13 at 12:49.
amza.andrei94 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 08:03   #2
Tavyyyy

Stage 4
 
Tavyyyy's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 263
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: Recomandare sistem audio Golf 4 -2 usi

Daca esti interesat de calitate nu ti-as recomanda 4 difuzoare. Boxele din spate nu sunt indreptate spre tine nu o sa auzi mare lucru. In principiu nu e mare diferenta intre kenwood-ul ala si sony, dar poate kenwoodul are usb si ai nevoie, tu stii. Din banii scutiti ai putea sa iti insonorizezi usile fata, iti iei setul ala de la hertz si eu zic ca o sa fii multumit.
Tavyyyy is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 10:34   #3
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Recomandare sistem audio Golf 4 -2 usi

Quote:
Originally Posted by Tavyyyy View Post
Daca esti interesat de calitate nu ti-as recomanda 4 difuzoare. Boxele din spate nu sunt indreptate spre tine nu o sa auzi mare lucru. In principiu nu e mare diferenta intre kenwood-ul ala si sony, dar poate kenwoodul are usb si ai nevoie, tu stii. Din banii scutiti ai putea sa iti insonorizezi usile fata, iti iei setul ala de la hertz si eu zic ca o sa fii multumit.
Eu zic sa asculti putin cele 2 player-e si vei vedea ca diferenta este mare intre ele!!! Kenwood-ul ii da clasa la Sony la orice ora, in ultima vreme sony nu a mai facut vreun produs care sa fie remarcabil!!
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 21:50   #4
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Recomandare sistem audio Golf 4 -2 usi

Quote:
Originally Posted by amza.andrei94 View Post
Buna ziua,
Deoarece boxa din portiera din dreapta a murit, as dori sa achizitionez un sistem audio decent.

Bugetul este in jurul a sumei de 150e.

Am primit doua recomandari:
1.
player:
Kenwood KDC-3057UR
boxe fata :
Mac Audio MPE 2.16
spate:
Mac Audio MPE 16.2

2.
player:
Kenwood KDC-3057UR
doar boxe fata:
Difuzoare auto HERTZ HERTZ Dieci DSK 165.3

Ce imi recomandati, set de 4 boxe astfel incat sa sonorizez toate usiile/ sau 2 boxe (am inteles ca au raport calitate/pret destul de bun) doar in usiile din fata?

Mentionez ca sunt interesat de un sunet calitativ, cu putin bass.

Intrebare aditionala: Momentan am un CD-player de la Sony(ceva xplod). As putea sa scutesc niste bani si sa nu achizitionez si player-ul Kenwood?

Multumsc anticipat. Astept recomandari.
Daca as fi in locul tau nu asi alege niciuna din cele 2 coponente, la brand-ul Mac audio nu cred ca este vreun produs cara sa fie catalogat mediocru, orice am ascultat de la ei era dezastru. Prefer sa raman cu originalele decat sa fac un downgrade……
Hertz-ul este destul de ok daca poti sa traiesti cu tw-ul ala care multora le face zile grele cand incearca sa il asculte. Un lucru este clar dintre cele enumerate de tine Hertz-ul este castigator cu varf si indesat.
Variante mai ai dintre ce sa alegi gen, Helix, U-dimension, Focal etc….
Dragster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -