Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-13, 22:23   #1
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Recomandare difuzoare Fiat Punto

Salutare ! Am zis ca merita sa formulez o intrebare pe sectiunea aceasta pentru ca din cate am vazut, multi care-si fac veacul pe aici cam stiu ce vorbesc. Si vorba aia... urechea se educa. Treaba sta in felul urmator : Am un Punto din '95, si pe langa multe chestii de care a trebuit sa am grija la el am zis sa acord putina atentie partii audio. Pentru moment am HU un Pioneer MVH-150UI, niste MNC-uri de care vreau sa scap curand, pe spate, iar pe fata am difuzoarele originale ale masinii, care vin in bord si au o dimensiune cam ciudata (8,7 cm). Mentionez ca toate boxele sunt ne-amplificate, ci doar legate la iesirile playerului. Vreau sa schimb pentru moment boxele din bord, si am rezervat cam 150 ron pentru treaba asta. Vreau sa stiu cam ce s-ar auzi mai bine pe HU Pioneer, dintre Crunch DSX32, Ground Zero GZTF 8.7TX sau Powerbass S-352 ? Nu intentionez sa le amplific prea curand, asa ca pentru moment vreau ceva sa-mi multumeasca auzul cu acest HU. Va multumesc anticipat!
fasso is offline   Reply With Quote
Old 15-05-13, 12:14   #2
Tavyyyy

Stage 4
 
Tavyyyy's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 263
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: Recomandare difuzoare Fiat Punto

Vezi sa iti incapa difuzoarele si in adancime. Eu as merge pe powerbass. Dar in usi nu ai loc de difuzore?
Tavyyyy is offline   Reply With Quote
Old 16-05-13, 12:34   #3
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Recomandare difuzoare Fiat Punto

Stii ca abia apoi m-am gandit ca s-ar putea sa nu-mi incapa magnetul In usi nu e prevazuta cu loc pe boxe, si mi-e ca daca ma apuc eu sa tai si sa fac improvizatii fac cea mai mare tiganie. Multam pentru raspuns!
fasso is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 12:42   #4
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Recomandare difuzoare Fiat Punto

Pana la urma m-am hotarat, raman pe Powerbass, pentru ca multi le recomanda, iar adancimea necesara pentru instalare este de doar 38 mm, iar eu am spatiu suficient pentru ele. Oricum nu ma astept sa fie ceva spectaculos, ele fiind neamplificate, dar cred ca fata de astea originale se va observa o schimbare
fasso is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -