Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-12, 15:05   #1
abby3325

Stage 5
 
abby3325's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 489
Default Recomandare HU (sa fie USB cu fir)

Salutare !

As dori sa stiu daca este un model de HU (player) de la Alpine, care sa aibe USB, dar nu genul "sa-l infigi in panoul frontal), ci sa aibe o mufa in spate, la care sa-i pui un cablu usb in care sa infigi stick-ul. Apropo, sa nu fie model genul "IDA", sau etc.

Mersi !
abby3325 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-12, 15:49   #2
abby3325

Stage 5
 
abby3325's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 489
Default Re: Recomandare HU (sa fie USB cu fir)

Am gasit ! Un exemplu era Apline 9880 si mai sunt cateva modele
Mersi oricum
abby3325 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-12, 08:21   #3
omaigadlol

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 138
Default Re: Recomandare HU (sa fie USB cu fir)

De ce vrei cu mufa in spate? pe mine ma intereseaza sa fie cat mai accesibil slotul USB, in fiecare zi imi iau stickul in casa si mai schimb muzica de pe el. Plus ca poti sa-ti iei unul MICRO, lung de 2-3mm (fara mufa).

Apropo, ce stick folosesti la player si de cati gb? mie Alpine 112r nu-mi citeste kingston/kingmax de exemplu.
omaigadlol is offline   Reply With Quote
Old 15-11-12, 08:39   #4
abby3325

Stage 5
 
abby3325's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 489
Default Re: Recomandare HU (sa fie USB cu fir)

Quote:
Originally Posted by omaigadlol View Post
De ce vrei cu mufa in spate? pe mine ma intereseaza sa fie cat mai accesibil slotul USB, in fiecare zi imi iau stickul in casa si mai schimb muzica de pe el. Plus ca poti sa-ti iei unul MICRO, lung de 2-3mm (fara mufa).

Apropo, ce stick folosesti la player si de cati gb? mie Alpine 112r nu-mi citeste kingston/kingmax de exemplu.
De ce vreau cu mufa in spate ? Pai nu-mi place sa infig stick-ul in fata, sa ma incurce, plus ca "strica designul"/ aspectul ..
Mufa in spate .. Pai are un firicel de 10cm, la capat e o mufa USB, in care (daca vrei) pui un cablu de prelungire pana in torpedou, sau oriunde in masina, si ai acces usor, nu te incurca, nu nimic
Am un stick "Silicon Power" de 2Gb, nu mi-a facut nici o figura pana acum, desi nu l-am pus doar in alte playere, ale prietenilor. Player-ul inca nu l-am luat, urmeaza sa-l i-au sapt. viitoare la salar, o sa fie un Alpine CDE-9880R, CLAR !
abby3325 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -