Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-12, 21:02   #1
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Am nevoie de putin ajutor

Buna , am nevoie de putin ajutor in alegerea unui player , nu ma pricep la partea de audio mai deloc , am nevoie de un player care sa se integreze bine configuratia bordului , displayul este neaparat obligatoriu sa fie cat mai aproape de culoarea bordului OBC , Clima , etc , am o statie si woofer dar nu pot da mai multe detalii despre ele pt ca habar nu am ce potenta au si etc , ma intereseaza sa fie amplificate toate difuzoarele din masina ( sau cat mai multe posibile ), .Daca are si USB cu atat mai bine ...per total sunt interesat de ceva sa dea bine in bord si sa isi faca treaba calumea , nu vreau piese de competitie, masina este un BMW E36

atashez o poza informativa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	405577_342845702401977_321715784514969_1259949_820465947_n.jpg
Views:	79
Size:	17.9 KB
ID:	2340916  
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 21:34   #2
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Am nevoie de putin ajutor

daca nu te pricepi la audio.... lasa-ma sa te intreb, de ce vrei alt player?
cel original se incadreaza cel mai bine cu bordul
pigoo is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 21:46   #3
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Am nevoie de putin ajutor

Quote:
Originally Posted by pigoo View Post
daca nu te pricepi la audio.... lasa-ma sa te intreb, de ce vrei alt player?
cel original se incadreaza cel mai bine cu bordul
E poza informativa , nu toata lumea stie ce culoare are E36 in bord , am vrut sa completez bordul cu cd original dar am inteles ca nu se poate amplifica la statie si woofer
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 09:11   #4
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Am nevoie de putin ajutor

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
E poza informativa , nu toata lumea stie ce culoare are E36 in bord , am vrut sa completez bordul cu cd original dar am inteles ca nu se poate amplifica la statie si woofer
E relativ simplu. Ai nevoie de un player la care sa poti sa-i setezi iluminarea, la nivel de (aproape) nuanta. Ai o varianta la Alpine (9835) unde display-ul ramane alb/negru sau ai niste variante la Kenwood (daca nu te deranjeaza plasticul negru gloss) unde toata iluminarea este setabila (butoane + display). La ambele variante gasesti iesiri de RCA cu control avansat. Singurul neajuns e ca cer un buget de 700-900 lei, in functie de model.

Poti sa amplifici CD-ul stock cu un adaptor de semnal (High/Low) pe una din iesirile lui de boxe. Dar iti spun (din experienta) ca playerul ala nu suna tocmai bine pe iesirile de boxe, deci, nu faci mare lucru nici cu adaptoarele alea.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 10:59   #5
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Am nevoie de putin ajutor

Multumesc Rellax pt sfat ,,,am sa caut putin pe net modelele mentionate de tine sa imi fac o idee
RIcKO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -