Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-09, 13:25   #1
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default mp3 player?

de 1 saptamna mi`am luat un golf 3 si am un cd`player original, xcum e varza si vreau sa il schimb dati`mi si mie niste sfaturi care marca este mai buna vreau ceva care sa scoata sunetul destul de frumos , momentan am doar boxele originale care nu au fost folosite ) , imi mergeau numa boxele din bord(2 tweetere) cand am dat jos alea din portiera erau deconectate si membrana era ca noua.....ce sa aleg dintre Blaupunkt, alpine, clarion, kenwood sau pioneer? dati`mi niste modele , cheltuiala maxima 100/130 Euro...si daca s`ar putea sa aiba o intrare auxiliara, ipod/card sau usb
__________________


------ Nu e prost cine nu ştie, e prost cine nu întreabă------
adytzy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 17:46   #2
Norbertinio
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 783
Member of:
[VW]
Default Re: mp3 player?

salut...deci,sa incepem: daca vrei un sunet de frecventa joasa mergi pe pioneer, daca vrei medii si inalte alege alpine si daca vrei un compromis intre astea doua iti recomand clarion Dupa parerea mea cel mai bine stau pioneer si clarion. acuma ramane dupa alegerea ta si de bugetul de care dispui
Norbertinio is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 17:52   #3
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: mp3 player?

sa va spun, nu vreau muzica de competitie, sau vre`un bass nebun, vreau ca atunci cand ascult o melodie sa se auda destul de bine, de exemplu taikmiu pe a4 are sistem blaupunkt original se aude frumos, asa as vrea si eu sa am un sunet frumos...vreau claritate si la volum mic dar si la volum mare...
adytzy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 17:59   #4
Norbertinio
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 783
Member of:
[VW]
Default Re: mp3 player?

oricum stai linistit..ca difurile stock din golf nu o sa reziste, indiferent de care player iti vei cumpara daca iti cumperi un player pana in 130 de euro cum ai zis ...automat trebuie sa schimbi si difuzoarele cu ceva mai puternice incat sa nu apara distorsiuni si sa poti asculta muzica si la maxim
Norbertinio is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 18:00   #5
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: mp3 player?

Quote:
Originally Posted by Norbertinio View Post
oricum stai linistit..ca difurile stock din golf nu o sa reziste, indiferent de care player iti vei cumpara daca iti cumperi un player pana in 130 de euro cum ai zis ...automat trebuie sa schimbi si difuzoarele cu ceva mai puternice incat sa nu apara distorsiuni si sa poti asculta muzica si la maxim
asta stiu, dar prima vreau sa iau playeru apoi ma gandeam la niste hertz....sa nu stiu sa vad....intai sa iau playeru....ziceti`mi niste modele de playere calumea..
adytzy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 18:05   #6
Norbertinio
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 783
Member of:
[VW]
Default Re: mp3 player?

Cauta si tu pe site-urile de specialitate booster(punct)ro ; *******(punct)ro si te poti orienta dupa pret si specificatii bafta
Norbertinio is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 18:07   #7
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: mp3 player?

o sa ma uit sa vad...mai astept consilieri de la altii
adytzy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -