Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-18, 19:16   #1
andrei_99

Stock
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 1
Exclamation CUM TIN PUTERE MARE

Salut, in primul rand sunt nou pe forum deci o sa ma scuz de pe acum pentru orice rau pe care il fac din greseala Ca sa intru direct in treaba, urmeaza sa-mi iau o masina si primu lucru pana la vara vreau sa pun bazele pentru in sistem, hai sa-i zicem de o putere nici de competitie, da nici 300 W ) undeva la 1500-2000 W RMS. Problema care m-a framantat de mult timp este cum o sa tin watti astia, am eliminate din start condensatorul/condensatoarele pentru ca am inteles ca sunt semi-vrajeli, doar stabilizeaza tensiunea, nu sunt surse de current, iar apoi eliminand si un upgrade la alternator din lipsa de fonduri, ramane ori o baterie secundara deep cycle ori una normal, identica cu aia din fata si evident BIG 3 upgrade, indispensabil, cabluri sanatoase . Si acum intrebarea ramane, e realizabil ce imi propun eu? E alternatorul capabil sa faca fata la doua baterii?
Mentionez ca nu ma intereseaza sa ascult cu motorul oprit, deci vorbim de la relanti in sus Astept pareri, critici etc.
andrei_99 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -