Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-14, 01:12   #1
ValyMk4
Honda Driver

Stage 4
 
ValyMk4's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 284
Member of:
[Honda]
Default De ce amplificator am nevoie ?

Va salut! Am cumparat acum 2 zile de la un prieten un subwoofer ground zero iridium cred ca e modelul la un pret bun zic eu(90 de lei) cu tot cu incinta. Am cautat pe net si din cate am vazut ar fi de 350w rms(stiu ca gz cam mint dar atata da pe foaie) si nu stiu acum ce amplificator sa imi caut , cam cu cati w rms sa dau in el ?

Precizez ca am test deja subwooferu pe un Hollywood HXA 20 cu gain-ul la 70-75% si cd player kenwood si o da ok, fara baraieli Poate mai mult de atat ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10008445_10201585680827133_1787047069_n.jpg
Views:	62
Size:	126.6 KB
ID:	2950908  
ValyMk4 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-14, 15:55   #2
ValyMk4
Honda Driver

Stage 4
 
ValyMk4's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 284
Member of:
[Honda]
Default Re: De ce amplificator am nevoie ?

scuze de dublu post dar vreau sa mai intreb ceva si nu am putut da edit. Am probat azi cu difuzorul pus invers si pot spune ca se aude cu multe multe mai bine ... coboara mult mai bine in frecventa si o da parca mai puternic , intrebarea e , stric ceva daca il las asa?

Astept si un raspuns la postul de mai sus. Mutumesc !
ValyMk4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -