Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-12, 19:32   #1
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Salutare!
Problema sta in felul urmator:ieri a venit taicamiu sa ma ia de la facultate.Cand ma urc la volan si cand dau sa pun o muzica sa cante hop ca nu mai merge.Taicamiu mi-a zis ca la el a mers radioul ok cand a venit dupa mine.Radioul pare sa functioneze ok pt ca se aprinde afisajul, scrie ce melodie ,ce post de radio etc., dar totusi nu are sunet.De apasat taicamiu nu apasa pe butoane decat daca schimba postul radio.Ce ar putea fi?Sa fi iesit vreo mufa care face legatura cu boxele masinii?

Merci
__________________
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 19:34   #2
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Quote:
Originally Posted by FLAME View Post
Salutare!
Problema sta in felul urmator:ieri a venit taicamiu sa ma ia de la facultate.Cand ma urc la volan si cand dau sa pun o muzica sa cante hop ca nu mai merge.Taicamiu mi-a zis ca la el a mers radioul ok cand a venit dupa mine.Radioul pare sa functioneze ok pt ca se aprinde afisajul, scrie ce melodie ,ce post de radio etc., dar totusi nu are sunet.De apasat taicamiu nu apasa pe butoane decat daca schimba postul radio.Ce ar putea fi?Sa fi iesit vreo mufa care face legatura cu boxele masinii?

Merci
Poate l-ai pus pe Mute din greseala .... e cel mai probabil
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 21:18   #3
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Quote:
Originally Posted by FLAME View Post
Salutare!
Problema sta in felul urmator:ieri a venit taicamiu sa ma ia de la facultate.Cand ma urc la volan si cand dau sa pun o muzica sa cante hop ca nu mai merge.Taicamiu mi-a zis ca la el a mers radioul ok cand a venit dupa mine.Radioul pare sa functioneze ok pt ca se aprinde afisajul, scrie ce melodie ,ce post de radio etc., dar totusi nu are sunet.De apasat taicamiu nu apasa pe butoane decat daca schimba postul radio.Ce ar putea fi?Sa fi iesit vreo mufa care face legatura cu boxele masinii?

Merci
Daca nu pui mana sa verifici tu care ai masina langa tine aici pe forum cine ar putea sa iti spuna ce mufa sau cablu a iesit?verifica inainte vezi ce si cum si apoi daca nu gasesti cauti raspunsuri pe forum.....bafta.
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 14:20   #4
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Quote:
Originally Posted by gaby007 View Post
Daca nu pui mana sa verifici tu care ai masina langa tine aici pe forum cine ar putea sa iti spuna ce mufa sau cablu a iesit?verifica inainte vezi ce si cum si apoi daca nu gasesti cauti raspunsuri pe forum.....bafta.
nu ma pricep sa bijuteresc radiouri & stuff.m-am gandit ca poate cineva a mai avut de-a face cu o problema similara.
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 14:40   #5
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Ai incercat sa apesi pe butonul de Volum ? Sa apesi pe el, nu sa maresti volumul.
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 16:19   #6
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Quote:
Originally Posted by FLAME View Post
nu ma pricep sa bijuteresc radiouri & stuff.m-am gandit ca poate cineva a mai avut de-a face cu o problema similara.
In cazul asta mergi la cineva care se pricepe,risti sa ''strici''si altele pe acolo.
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 16:58   #7
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Lipsa sunet la Radio CD Kenwood

Am rezolvat problema.Cand am venit de la facultate cu porbagajul full de bagaje am atins o clema de plastic care tinea un fir.Ei bine acel fir facea masa(mai exact e vorba de difuzorul dreapta spate).Am lipit acea clema si acum nu mai sunt probleme.
FLAME is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -