Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-12, 10:39   #1
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Problema Headunit de fabrica, Honda CRX DelSol

Salutari, sper ca postez in sectiunea care trebuie-eu neavand experienta in aceasta parte a forumului. De cand am cumparat masina, am o problema foarte enervanta cu fata detasabila a masinii mele, e vorba despre un headunit Pioneer cu CD Changer, montat pe DelSol din fabrica...HU-ul functioneaza, emite, problema e ca singurul buton functional e cel de On/Off, in rest este total incontrolabil, mentionez ca nici display-ul nu functioneaza. Asa am cumparat masina si am ezitat sa-l schimb deoarece imi place cum arata si as vrea sa pastrez CDC-ul...incepusem sa ma obisnuiesc cu faptul ca trebuie sa ascult un singur post de radio la un singur tip de volum...pana asta-iarna, cand a inviat complet, a functionat perfect toata iarna pana in momentul in care a venit iar caldura si a murit iar...dupa niste faze asemanatoare, am tras concluzia ca functioneaza doar cand e frig afara...cum n-ar fi fost de ajuns, de curand a functionat iar intr-o dimineata friguroasa, am ascultat o melodie la un volum mai ridicat decat cel normal, si apoi a murit iar, si a ramas cu volumul setat FOARTE sus )

Ce ziceti sa fac? Cunoasteti cauzele problemei? Se poate recupera?

Va multumesc anticipat!
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -