Am o intrebare. Am citit in manualu de la HU ca trebuie verificata masa antenei in caz de probleme cu receptia. Imi aduc aminte de cand am vopsit masina si schimbat antena ca locul de prindere era acoperit total cu vopsea, deci nu prea avea unde sa faca masa. Cablul antenei are fir de masa - normal.
Chiar trebuie sa faca masa antena unde se prinde pe caroserie? Intreb pt. ca e cam greu de umblat si nu vreau sa o fac degeaba.
Masina e Dacia Nova, antena stock.