Am o masina coupe si vreau sa montez doua boxe ovale in capacul care acopera compartimentul portbagajului.Capacul la care ma refer este acela dintr-un material destul de subtire care se ridica odata cu usa portbagajului prin ajutorul a doua cordoane flexibile.
Intrebarea este: Credeti ca este nevoie sa intaresc acel capac inainte de decupajul si montajul noilor boxe ??
Intreb acest lucru deoarece imi fac griji cu privire la eventualele vibratii ale capacului care pot aparea datorita difuzoarelor....lucru care cred ca nu se intampla si atunci cand capacul este dublat cu un alt placaj..
astept cateva pareri...
Multumesc